E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

lsdm-ja

Kërcënon Gruevski: Do reagojmë ashpër nëse LSDM-ja emëron kreun e Kuvendit Kreu i VMRO-së, Nikolla Gruevski, ka kërcënuar se nëse LSDM-ja tenton të emërojë kreun e Kuvendit jashtë rregullores, po
Todorov: LSDM-ja po planifikon ta marrë pushtetin me dhunë Nikolla Todorov nga rardhët e VMRO-DPMNE-së, gjatë një interviste për "24 vesti" ka theksuar se LSDM-ja po planifikon ta
VMRO: LSDM-ja mbështet Deklaratën Shqiptare dhe jo Manifestin VMRO-ja përmes një deklarate për medie ka thënë se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, ka zgjedhur të heshttë për Mani
VMRO: LSDM-ja po ndjek politika antishtetërore VMRO-DPMNE-ja ka akuzuar sot LSDM-në se po ndjek politika antishtetërore dhe antinacionale, si dhe theksojnë se qytetarë
Shilegov: LSDM-ja do propozojë vazhdimin e mandatit të PSP-së Zëdhënësi i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Petre Shilegov, sot në një konferencë për shtyp tha se qeveria e re
VMRO: LSDM-ja e ka miratuar Platformën Shqiptare VMRO-ja, përmes një deklarate për shtyp mëngjesin e sotëm, vlerëson se LSDM-ja e ka miratuar Platformën e partive shqipt
VMRO: LSDM-ja t'i japë fund sjelljeve destruktive VMRO-ja me anë të një deklarate për medie, ka vazhduar replikat me partinë Social-demokrate të Maqedonisë rreth gjendjes
Gruevski: Qeveria që zbaton Deklaratën e Tiranës, nuk mund të jetë reformuese Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, ka thënë sot se qeveria e cila zbaton Platformën Shqiptare, kurrsesi nu
Selmani: LSDM dhe VMRO flasin me "telefon të kuq" për të ulur kërkesat e shqiptarëve Kreu i SHGM-së, Naser Selmani, duke folur për situatën aktuale në Maqedoni, ka thënë se VMRO-DPMNE-ja dhe LSDM-ja, edhe
Dimovski: LSDM-ja pranoi se i humbi zgjedhjet Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, i cili u zgjodh kryetar i Komisionit për çështje zgjedhore dhe emër
Aliti: Nëse LSDM ka dyshime, ne jemi të gatshëm të udhëheqim procesin Kryetari i komisionit qendror të BDI-së, Rafis Aliti, në një emision debativ mbrëmë deklaroi se nëse LSDM-ja ka dyshime
LSDM-ja kërkon transparencë dhe qetësi për transferimin e pushtetit LSDM-ja me anë të një deklarate për medie, ka apeluar që të respektohet vullneti i qytetarëve dhe të mundësohet transfer
Gruevski këmbëngul: Nuk do ketë qeveri që "formohet në Tiranë" Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka ritheksuar se nuk do të lejojë që LSDM-ja të formojë qeverinë e re duke përkr
LSDM-ja propozon Oliver Spasovskin për kreun e ri të Parlamentit "LSDM-ja ka vendosur të propozojë Oliver Spasovskin si kreun e ri të parlamentit të Maqedonisë, por që ky post mund t'i
LSDM: Gruevski do t'i mbajë qytetarët në akull që t'i shpëtojë drejtësisë LSDM-ja i është kundërpërgjigjur VMRO-së e cila përmes një deklarate për medie akuzoi kreun e LSDM-së Zoran Zaevin se në
Zoran Zaevi tenton sot sërisht të zgjedhë kreun e Kuvendit Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, pritet të ridërgojë sërish kërkesën për të rinisur punën e Kuvendit, të plotësuar sipas kërk
LSDM-ja publikon programin qeverisës edhe në gjuhën shqipe Lidhja Sociale Demokrate e Maqedonisë ka publikuar programin e partisë edhe në gjuhën shqipe. Programi qeverisës i L
LSDM: Gruevski të pranojë realitetin dhe të shkojë në opozitë Nga Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklaratë për medie, e ka ftuar VMRO-DPMNE-në që të mbështesë pr
Taravari: LSDM-ja të mbajë seancën për zgjedhjen e kreut të Kuvendit Sekretar i përgjithshëm i Lëvizjes për Reforma, Arben Taravari, në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë", ka thënë s
LSDM: Ivanovi dhe VMRO nuk mund t'i pengojnë proceset demokratike në vend Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një njoftimi për shtyp i është përgjigjur VMRO-së e cila po insiston që