999 rezultate për

lsdm

Kim Mehmeti: LSDM dhe BDI, bandë e rrezikshme Shkrimtari, publicisti, Kim Mehmeti ka reaguar ashpër lidhur me aleancën mes LSDM-së maqedonase dhe BDI-së, për t’i luft
Igor Jug i ka vendosur armën në kokë një ministri Nga burime të afërta me hetuesinë zbulohet se disa deputetë, ministra dhe kandidatë aktualë për kryetarë komunash, por e
Taravari: LSDM i bëri shërbim BDI-së në Gostivar Ministri i shëndetësisë në qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, Arben Taravari, i cili në zgjedhjet lokale të tetorit ës
Gruevski në Kërçovë: Autostrada Kërçovë-Ohër e tregon dallimin me LSDM-në Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, së bashku me antarët e partisë së tij ka mbajtur tubim mbrëmë në Kërçovë, ku
Hadi Osmani: Partitë shqiptare janë të mjera, andaj un, Muhamedi e Milikija jemi në LSDM Reagime të ndryshme ka ngjallur publikimi i një videoje të kandidates së LSDM-së për Haraçinën, Milikije Halimi e cila g
LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së, Ruzhdi Lata. LSDM në Dibër, ku edhe ka listë
VMRO akuzon LSDM-në se po keqpërdor administratën publike Svetllana Jakimovska nga radhët e VMRO-DPMNE-së, në një konferencë për shtyp ka akuzuar LSDM për keqpërdorim të administ
Tensione në fushatë, sulmohet shtabi i LSDM-së në Butel (FOTO LAJM) Shtabi zgjedhor i LSDM-së në Butel mbrëm është thyer nga disa persona të panjohur, njoftuan sot nga partia. Sipas inf
BDI mbështet LSDM-në në Kumanovë BDI në zgjehjet lokale në Kumanovë do të garojë vetëm në listat për këshilltarë, ndërsa do të mbështesë kandidatin për k
LSDM dhe VMRO nisin betejën për Shkupin Projektet për reduktimin e ndotjes së ajrit dhe të mjedisit janë në qendër të programit të kandidatit për kreun e qyteti
LSDM: Jemi këtu me ofertë të ndershme LSDM nëpërmjet një njoftimi për media theksoi se kjo parti filloi prezentimin e ofertës së ndershme siç thonë ata, të ka
VMRO-DPMNE: Qeveria e LSDM nuk ka bërë asnjë hap para krah BE dhe NATO VMRO-DPMNE ka reaguar ne lidhje me konferencën për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev. Në komunikatën e VMRO thuhet se Zo
Zaev pohon përkrahjen e LSDM-së për kandidatët e BDI-së Kryeministri Zoran Zaev, sot në konferencë për shtyp konfirmoi se LSDM-ja do t’i përkrahë kandidatët e BDI-së për kryeta
VMRO akuzon policin t’i ketë vënë pistoletën në kokë kandidatit për kryetar komune Partia opozitare OBRM-PDUKM thotë se kandidatit të tyre për kryetar komune i është vendosur armë zjarri në kokë, nga pol
Osmani: Sllupçani legjendar është me LSDM-në Kandidati i LSDM-së për kryetar komune në Likovë, Hadi Osmani, thotë se me LSDM-në fshati i tij i lindjes Sllupçani vetë
"LSDM mashtron shqiptarët me ligjin e gjuhëve" Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski në intervistën për emisionin 200 në Alsat-M ka thënë se ligji për gjuhët është a
LSDM: Anketat fallco nuk do mund ta ndihmojnë VMRO-në LSDM ka njoftuar se asnjë anketë e rreme nuk do mund ta ndihmojë Gruevskin dhe VMRO-në të tejkalojë këtë humbje që e pre
Sulmuesi i Sheqerinskës para trupit gjykues Sot në Gjykatën Penale është caktuar seancë gjyqësore për sulmin në institucionin më të lart ligjvënës më 27 prill, ndaj
Osmani: Koalicioni LSDM-BDI, koalicion evropian Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani pas takimit me homologun e tij nga Mali i Zi, Aleksandar
Anketa e IRI-t: Në Tetovë fiton Teuta Arifi Anketa e IRI-t tregon se në Tetovë udhëheqë BDI, e cila ka kandiduar Teuta Arifin. BDI në këtë qytet ka rejting prej