999 rezultate për

londra

Ngrohja globale, toka po ecën drejt apokaliptit (FOTO-LAJM) Toka po ecën drejt një të ardhme apokaliptike në të cilën qytetet kryesore nëpër botë si New York apo Londra, mund të bë
Top 15 qytetet që jetojnë me futbollin (FOTO LAJM) Njerëzit flasin në çdo kohë se cili klub dhe cilat liga janë më të mirat në botë e po ashtu flasin edhe se në cilin vend
Borussia-Bayern, Londra është e gjermanëve (VIDEO-FOTO) Update - Janë me mijëra tifozë të Borussia Dortmund dhe Bayern Munchen, të cilët kanë "pushtuar" gjatë orëve të fundit n
Dhjetë qytetet ku ka më shumë miliarderë (FOTO-LAJM) Nju Jorku, Moska dhe Londra janë qytetet ku janë grumbulluar më shumë miliarderë, ndërsa Pekini po regjistron rritjen më
Cështja e emrit, Londra presion ndaj Greqisë dhe Maqedonisë Duhet të bëhet presion ndaj Greqisë dhe Maqedonisë për "çështjen e emrit", ndërsa propozohet që edhe vendet e tjera anët
Londra në "pëllëmbë të dorës" (FOTO-LAJM) Të shohësh Londrën brenda një ditë të vetme? Tani është e mundur. Përmes këtij aplikacioni ju mund të shihni deri në një
Kulla më e lartë në Europë, Londra e parë nga WC -ja (FOTO-LAJM) Në muajin shkurt pritet të hapet për publikun “The Shard”, ndërtesa më e lartë në Europë që po ndërtohet në Londër. E ng
Kërkohej për vrasje, ekstradohet nga Londra 37 vjeçari nga Berati Një 37- vjeçar i kërkuar nga drejtësia shqiptare për vrasje dhe armëmbajtje pa leje është ekstraduar sot nga Londra. Sip
Mou, rruga për te PSG kalon nga Londra Jose Mourinho do të jetojë në Londër duke filluar që n ga viti i ardhshëm. Lajmi i bërë publik nga mediat britanike ka r
Studentët e huaj përballen me dëbim nga Londra Rreth 2.600 studentë të huaj përballen me largimin e mundshëm nga Britania, pasi një universiteti në Londër i është hequ
Londra 2012, shkurtohet ceremonia e hapjes Një pjesë e ceremonisë së hapjes së Lojrave Olimpike, Londër 2012 është shkurtuar "për ti lënë kohë spektatorëve të kthe
Nga Londra në Islandë për dy minuta, foto të mrekullueshme (VIDEO) Një video e mrekullueshme ajo që ju do të shikoni më lartë teksa në një set prej 3000 fotografish të një udhetimi nga Lo
Kërkohej për vrasje, 41 vjeçari ekstradohet nga Londra Ekstradohet nga Londra shtetasi Riza Shaban Vatoci i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar nga Gjykata e Rre
Londra ekstradon klerikun radikal Kleriku radikal Abu Katada do të ekstradohet nga Britania e Madhe drejt Jordanisë pasi Londra ka marrë garanci se provat
Edhe Londra kundër zgjedhjeve serbe Ministri britanik për Çështjet Evropiane David Lidington, ka vlerësuar se mbajtja e zgjedhjeve lokale serbe në territori
Londra ngrihet kundër dietave Kërkesa e Parlamentit për të hetuar “biznesin e iluzioneve” Gjatë shqyrtimit të çështjes, gratë do të ngrihen në prot
The Guardian: Londra kundër Serbisë në BE Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” shkruan se përveç Gjermanisë, edhe Britania e Madhe, Austria dhe Holanda j
Londra dhe Parisi nuk pengojnë hyrjen e Palestinës në OKB Britania e Madhe dhe Franca nuk do të bllokojnë me votat e tyre përfshirjen e mundshme të palestinezëve në OKB. Pritet q
Londra dëbon stafin diplomatik libian Britania e Madhe ka dëbuar stafin e mbetur të ambasadës së Libisë në Londër, si pjesë e përpjekjeve për të shtuar presio
Londra gjobit Obamën Kryebashkiaku i Londrës, Boris Johnson, ka gjobitur presidentin amerikan, Barack Obama me 200 dollarë, për shkak të shka