999 rezultate për

londra

Berezovsky dhe 5 miqtë e vdekur. Misteri, nga Londra në Moskë Miqve ua kishte thënë: “Nëse më ndodh diçka, ta dini se nuk do të jetë kurrsesi një aksident”. Pak ditë pas këtij “testa
Londra gati të presë Vitin e Ri (FOTO LAJM) Festat e fundvitit sjellin një gëzim tek të gjithë njerëzit në mbarë botën. Dekorime, pemë dhe të tjera zbukurime ven
Ja si dukej Londra para një shekulli (VIDEO) A mund ta imagjinoni dot sesi ka qenë jeta në Londër përpara 100 vitesh? Për ta parë atë, duhet të shikoni këtë video
Hazard-Diego Costa, Londra vishet "blu" (VIDEO) Derbi i Londrës mes Chelsea dhe Arsenal ka përfunduar me fitoren e djemve të Jose Mourinhos me rezultatin 2-0. Goli i Ed
Kylie Minogue, sukses me një tjetër koncert (FOTO LAJM) Dhe nga fotot që ka përcjellë në Instagram, Kylie Minogue ka qënë në formën e saj më të mirë teksa ka dhënë koncerte të
Avioni i së ardhmes, nga Londra në Nju Jork për tre orë (FOTO-LAJM) Airbus së bashku me një kompani ajrore me bazë në SHBA po punojmë për prodhimin e një avioni supersonik që mund të flutu
Obama i shqetësuar: Britania të mos ndahet Pas reagimeve nga Londra zyrtare, e cila ka deklaruar se nuk do një pavarësi të Skocisë, ka folur edhe aleati më i ngush
Tronditet Londra, pas Skocisë, pavarësinë e do edhe Uellsi? (FOTO LAJM) Skocia do ta mbajë referendumin më 18 shtator për tu pavarësuar nga Britania e Madhe. Nuk ka shume rëndësi sesi mund
Londra e shqetësuar se mos "i ikën" Skocia Data 18 shtator po afron dhe në Skoci pritet të mbahet referendum nëse vendi do të pavarësohet apo do të jetë akoma nën
Ndryshimi i klimës, ja si do të jetë Londra në 2100-n (FOTO-LAJM) Ndryshimi i klimës dhe ndikimi që do të ketë ajo në të ardhmen në botë është subjekt i një debati të nxehtë mes ekspertë
Momente tmerri në avionin Londër-Napoli (VIDEO) Avioni dridhet për shkak të turbulencave, pastaj një vakum i tmerrshëm. Një punonjëse e linjes ajrore përplasi kokën dhe
Pasi ekspozuan makinat, pasanikët arabë largohen nga Londra (FOTO-LAJM) Pasi ekspozuan makinat e tyre luksoze dhe shpenzuan ca para në dyqanet e shtrenjta ka ardhur momenti që pasanikët arabe
Londra përgatitet për "qytetin e së ardhmes" (FOTO-LAJM) Në Londër pritet të ndërtohet “Qyteti në qiell”, bëhet fjalë për nje projekt ambicioz i nje ndertese te larte e te madhe
Londra, destinacioni i miliarderëve me makinat luksoze (FOTO LAJM) Padiskutim që turistët janë mahnitur me shfaqjen e dhuruar nga njerëzit më të pasur të botës, të cilët kanë një sërë mak
Londra vishet kuqezi, protestë kundër "Monstrës" Pas protestës së djeshme madhështore në Shkup dhe pas asaj të organizuar në Tiranë mbështetja për shqiptarët e Maqedonis
Londinezët, përdoruesit më të mëdhenj të kokainës Pas një sërë testesh të kryera mbi ujrat e zeza, kërkuesit kanë dalë në përfundimin se Londra është kryeqyteti europian
Londra, qyteti i miliarderëve Rritet numri i miliardereve britanike. Sipas "The Guardian" tashmë numërohen 104 miliarderë të cilët së bashku kanë një
Ja si ka ndryshuar Londra në vite (FOTO-VIDEO) Nga Shakespeare tek Hitchcock, rrugët e Londrës janë të mbushura plot me histori të pabesueshme dhe tani nga iPhone juaj
Londra friksohet nga fluksi i “Bullgarëve” nga Maqedonia Qeveria britanike po frikësohet nga fluksi i emigrantëve që mund të vijnë nga Maqedonia dhe Rumania përmes pasaportave q
Zbatimi i Marrëveshjes, kusht për Serbinë Serbia dhe të gjitha vendet e Bashkimit Evropian kanë qëllim të përbashkët, integrimin e Serbisë në BE por në këtë rrugë