999 rezultate për

londra

Zbulimi/ Zhduket virusi HIV në gjakun e një 44-vjeçari nga Londra Virusit Hiv, sëmundjes së Sida-s mund t’i jetë zbuluar kura. Një 44-vjecar nga Londra mund të jetë njeriu i parë i cili
Serbia vazhdon ta bllokojë prefiksin për Kosovën Serbia ende po vazhdon të bllokojë rrugën për dhënien e një prefiksi për komunikimin ndërkombëtar telefonik të Kosovës.
Arsenali fiton derbin londinez, Londra vishet me të kuqe (VIDEO) Arsenali ka fituar derbin londinez ndaj Chelseat. Ekipi i Arsene Wenger u tregua më i fortë se ai i Antonio Contes, fitu
Londra tronditet nga të shtëna të shumta me armë zjarri Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në kryeqytetin e Britanisë së Madhe, në Londër. Mediat e huaja raportojnë se bë
Londra tashmë me metro 24 orë Filloi të funksionojë në Londër shërbimi i ri i metrosë i cili do të jetë në punë edhe gjatë gjithë natës. Stacioni i
Ministri gjerman: Londra duhet të fillojë procedurat për daljen nga BE Ministri gjerman për çështje evropiane, Michael Roth, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Britania të ketë “status special
Londra më e sigurt nga sulmet terroriste, shtohen policët e armatosur Komisioneri i Policisë Metropolitane, Bernard Hogan-Howe dhe Kryetari i Bashkisë së Londrës, Sadiq Khan, kanë thënë se
Khan: Londra duhet të jetë më e pavarur nga Britania Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, ka bërë thirrje se metropoli që ai drejton duhet të ketë më shumë pavarësi nga Brit
Posterë me mbishkrimin “Lavdrimi i takon Allahut” nëpër autobusët e Londrës (FOTO) Një ndër shoqatat me të mëdha humanitare myslimane në Britaninë e Madhe, ka vendosur që të vendosë posterë duke filluar
Londra do të drejtohet për herë të parë nga një kryebashkiak mysliman Sadiq Khan, kandidati laburist është duke fituar garën për kryebashkiak të Londrës, në avantazh të dukshshëm me 44,3 % t
Londra frikë nga sulmet terroriste Mediat britanike kanë shikruar sot se Policia e Britanisë së Madhe është vendosur në gatishmëri të plotë së bashku me po
E ngacmonte gazetarin gjatë transmetimit live, ja çfarë ndodh (VIDEO) Një i ri ka "dhuruar" show gjatë raportimit live të një gazetari italian nga Londra. I riu e ka ngacmuar në vazhdimës
Tronditet Londra, një sulmues me thikë tmerron njerëzit në qendër tregtare Nuk dihet nëse bëhet fjalë për sulm të mirëorganizuar terrorist apo thjesht rast sporadik, por se një tjetër kryeqytet e
Foshnja me nishanin më të bukur (FOTO LAJM) Një vogëlush nga Londra është dhe një foshnjë që ka një shenjë që e bën atë të veçantë. Vogëlushi me emrin Liam Bailey,
Tastiera që funksionon vetëm me shikim (VIDEO) Tastiera "ОptiKey" ju vjen në ndihmë shumë përdoruesve që vuajnë nga sëmundje që nuk mund të kontrollojnë muskujt.
Ballisti: I'u dha fund "Londrave 1913-she", droni i rradhës nga kulla Eiffel Pas vendimit të CAS, që i dha tre pikët Shqipërisë, ka reaguar edhe njeriu më i famshëm i ndeshjes Serbi-Shqipëri, Ismai
Njeriu që paketoi veten në kuti nga Londra për në Australi (FOTO LAJM) Australiani Reg Spiers personi i cili në mungesë të shumës monetare u detyrua që të postonte veten e tij në një kuti pre
"E lashë gruan se nuk i pëlqente Arsenali" (VIDEO) Dashuria ndaj skuadrës së zemrës ndonjëherë mund të triumfojë ndaj asaj për njeriun e zemrës. Këtë e vërteton një tifoz
Londra është e "Gjelave", Tottenham përmbys Arsenalin (VIDEO) Është mbyllur me fitoren e vendasve derbi i Londrës mes Tottenham dhe Arsenal. Ndeshja hapëse e javës së 24 të Premier L
Feston me maçokët 10 vjetorin e martesës (FOTO LAJM) Barbarella Buchner feston përvjetorin e saj të dhjetë të martesës me macet e saj. 48-vjeçarja nga Londra u nda me partne