999 rezultate për

lokale

Shpërthim i fuqishëm në Shkodër, shkatërrohen lokalet dhe makinat (FOTO LAJM) Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur pak minuta më parë në Shkodër. Shpërthimi i fuqishëm ka plagosur rëndë 3 persona
Italia arreston 169 persona të dyshuar për lidhje me Ndranghetan Një rrjet i mafias “Ndrangheta” që monopolizonte aktivitetet e biznesit dhe i pastronte fitimet në Gjermani është shkatë
Në lokalet e rajonit të Pollogut zbulohen 112 shtetase të huaja Gjatë vitit që po lejmë pas në 25 kontrolle policore në lokalet e Pollogut u zbuluan 112 të huaja dhe 53 shtetase të Maq
Shakira shtyn e turneun për shkak të kordave lokale Këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira njoftoi shtyrjen e turneuttë saj në SHBA dhe në Kanada, të parashikuar në fillim
Kishin kthyer lokalet në bazë bixhozi, zbulohen nga policia Për dy pronar lokalesh në Lezhë dhe Mirditë ka filluar një procedim penal nga policia, pasi kishin kthyer ambientin në n
Taravari: Nëse s’kalon buxheti do të kërkojmë zgjedhje të reja Kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve rreth pasojave të mundshme nga
Presheva voton sot për zgjedhjet lokale Banorët e Luginës së Preshevës sot vendosin për kryetari i ri. Në Komunën e Preshevës sipas komisionit zgjedhor rreth
Trazira në vend, ambasada amerikane bën thirrjen e fortë Protesta e opozitës para Kuvendit të Shqipërisë është shoqëruar me incidente të rënda. Policia ka shoqëruar 4 person
Ndodh mrekullia, çfarë i shpëtoi udhëtarët në metronë e Manhattan-it (VIDEO) Katër të plagosur duke përfshirë edhe autorin është bilandi i sulmit terrorist në metronë e Manhattanit në Neë York gjat
Dalin pamjet e sulmit terrorist në metronë e Manhattanit (VIDEO) Autoritete lokale të Neë Yorkut kanë rënë në gjurmë të të dyshuarit si shkaktar i shpërthimit në metronë e Manhattanit p
Sulm terrorist në New York, zbulohet bomba që shpërtheu (VIDEO) Autoritetet lokale e kanë cilësuar një sulm terrorist shpërthimin që ndodhi para pak minutash në një prej metrove të Man
Nuk shiste mish derri, Franca mbyll dyqanin e myslimanit Autoritetet franceze kanë urdhëruar mbylljen e një supermarketi "Hallall" në Paris pasi ai nuk shet mish derri dhe verë.
Identifikohet trupi i pajetë i gjetur në rrugën lokale Strimnicë – Zhelinë Policia ka identifikuar trupin e pajetë të një burri të gjetur pranë rrugës lokale Strimnicë – Zhelinë si B.I. (30) nga
KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare të balotazhit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpall sot në orën 13:30 rezultatet përfundimtare të balotazhit të zgjedhjeve lokal
BDI humb Ministrinë e Drejtësisë? Burime LSDM-së thonë se ka ardhur momenti që BDI të paguaj "borxhin" për mbështetjen në zgjedhjet lokale. Zaev e ka n
Kinë, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë, të vdekur e të plagosur Të paktën dy persona gjetën vdekjen dhe dhjetëra të tjetër kanë mbetur të plagosur nga një shpërthim në qytetin port lin
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe me vranësira të lehta lokale, në disa vende do të ketë edhe erë të leht
Fatmir Dehari u dhuron flamuj gjigantë kryetarëve të bashkësive lokale Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari ju ka dhuruar disa flamuj gjigantë kuq e zi kryetarëve të bashkësive loka
Kurti tregon se çfarë i dhemb nga zgjedhjet lokale Albin Kurti, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se zgjedhjet lokale kanë bërë që Vetëvendosje të dalë si organizat
Exit Poll: Shpend Ahmeti ka fituar në Komunën e Prishtinës Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t