999 rezultate për

lokale

Vritet një tjetër kandidat për zgjedhjet lokale në Meksikë Një kandidat për zgjedhjet lokale të së dielës së ardhshme në Meksikë u vra së bashku me katër persona të tjerë, ndërkoh
Shtërngata shiu dhe stuhi është për sot moti në Kosovë Në fillim të javës shtrëngata me shi, nga mesi i javës mot më stabil. Nga parashikimet e fundit, në fundjavë mund të
3000 lekë për një natë, lokalet në Durrës që funksionojnë si shtëpi publike Përveç pijeve alkoolike dhe ahengut, në lokalet e qytetit bregdetarë të Durrësit, mundet të gjesh edhe prostituta. 3.000
Përmbyset autobusi, 16 viktima Të paktën 16 persona kanë humbur jetën, ndërsa 13 të tjerë kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti rrugor në rajonin
"UFO" në qiellin e Torinos, dy gjuajtës italianë ngrihen urgjent në ajër Dz avionë gjuajtës italian janë ngritur urgjentisht në ajër Torino gjatë ditës së djeshme pas njoftimit se disa banorë k
Sot dhe nesër mban mot i freskët Temperaturat e ajrit, edhe pse priten të pësojnë rënie të lehtë, mbesin pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të sillen n
Muzika e lartë e lokaleve gjatë natës, merren masa Ndotja akustike është kthyer tashmë prej kohësh në një problem shumë serioz, sidomos në zonat më pikante të kryeqytetit,
Lojrat e Fatit në Suharekë të pafata Departamenti i Lojërave të Fatit ka mbyllur edhe 9 lokale të tjera të lojërave të fatit në qytetin e Suharekës. Këto
Kush jeton në Gjermani të ketë kujdes, luanët dhe tigrat mund t'ju sulmojnë Dy luanë, dy tigra dhe një jaguar ia kanë mbathur nga një kopësht zoologjik në Lunebach në Gjermaninë perëndimorë, njoft
A do t'a mbështesë Veliajn? Kryemadhi jep përgjigjen që s'pritej A do t'a mbështesë LSI kandidimin e Veliajt në Tiranë? Monika Kryemadhi ka mohuar një bashkëpunim me kryebashkiakun
Zbulohen në Kosovë 122 vajza nga Shqipëria që punonin ilegalisht Kosova vazhdon të jetë një treg i mirë për vajzat nga Shqipëria që punojnë në klubet e natës. Policia e Kosovës përme
Alarm për sulm me raketa në Izrael Në jug të Izraelit, në afërsi të Rripit të Gazës, janë dëgjuar sirenat duke paralajmëruar për një rrezik të mundshëm nga
Mali i Zi po mban zgjedhje lokale në 11 komuna Në gjithsej dhjetë komuna të pavarura dhe një komunë të qytetit në Mal të Zi mbahen zgjedhje lokale, ku qytetarët do të
Kokainë në lokale, arrestohen 5 shqiptarë në Itali Një operacion anti-drogë në Pavia të Italisë është mbyllur me arrestimin e pesë shitësve shqiptarëve. Gjatë kontrolleve
Nëna i jep priftit vajzën 11 vjeçare të kryejë marrëdhënie, tronditet Greqia Një prift 80 vjeçar është arrestuar nga autoritetet lokale në Volos të Greqisë për kryerje të marrëdhënieve seksuale me
Shirat vazhdojnë edhe gjatë fundjavës Ditëve të ardhshme mot i ndryshueshëm, priten edhe reshje lokale shiu. 12.05-13.05 – Në fundjavë mot me vranësira dhe
Mësoni nëse do të vazhdojnë reshjet në Kosovë Edhe pse në fillim të javës parashihet rënie e lehtë e temperaturave, megjithatë ato mbeten mbi vlera mesatare. Mini
Kjo është arsyeja e tmerrshme pse nuk duhet të thani duart në lokale Në përgjithësi, në banjot e qendrave tregtare, lokaleve apo club- eve të natës letrat e duarve janë zëvendësuar me tharë
Mësoni kur rikthehen reshjet në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se ditët e para të majit do të jenë me mot të ngrohtë dhe reshje lok
Si do të jetë moti deri në fund të muajit Deri në fund të muajit do të jetë mot i ngrohtë dhe me reshje lokale shiu. Temperaturat mbesin edhe më tutje mbi vler