999 rezultate për

lokale

Mësoni motin deri për javën e ardhshme Ditëve në vijim moti do të jetë i nxehtë dhe me diell, nga e premtja orëve të pasdites priten reshje lokale shiu. Tem
Kushte si në mesjetë, AKU mbyll dy lokale në Vlorë e Klos AKU vazhdon aksionin në të gjithë Shqipërinë për të ndëshkuar dhe mbyllur aktivitetet e paligjshme dhe ndëshkuar biznese
Kjo është arsyeja pse nuk duhet që kurrë të marrim ujë me akull në lokale Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet freskuese shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne blejmë ujin për të mos konsu
Deri të dielën mos i prishni planet për shkak të motit Deri në fundjavë mot i nxehtë, kryesisht me diell. Javën e ardhshme më ftohtë. Në fillim të javës së ardhshme, masa t
Mësoni si do të jetë moti deri në fundjavë Gjatë javës mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu. Sipas parashikimeve të fundit,
Harta e sipërmarrjeve në kryeqytet, dominojnë marketet dhe lokalet Në fund të gjysmës së parë të vitit, në kryeqytet rezultuan 112,410 biznese aktive, nga të cilat 4,674 të regjistruara s
Po na vrasin! Shihni kushtet skandaloze ku gatuanin lokalet e "luksit" në Llogara AKU ka bllokuar dy lokale në Llogara, kjo pasi janë gjetur në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare. Por jo vetë
Mësoni motin për ditët në vijim në Kosovë Gjatë kësaj jave, meteorologët parashikojnë mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu.
Aksident tragjik në Itali, humb jetën gruaja shqiptare plagoset e bija 17-vjeçare (FOTO LAJM) Një aksident me vdekjen e një gruaje shqiptare ka ndodhur këtë të hënë, rreth orës 16.00, në Piacenza të Italisë, raport
Kujdes me akullin në lokale, ky është virusi i rrezikshëm që ju kërcënon Ujë por me akull, kjo është porosia e shumicës se klientëve që frekuentojnë baret apo lokalet në këto ditë të nxehta gus
Rreth 35 000 kandidatë në zgjedhjet e para lokale në Siri që prej 2011 Autoritetet siriane miratuan kandidimin e rreth 35 000 pretendentëve në zgjedhjet e para lokale në Siri që prej vitit 20
Mos përdoni kurrë akullin e lokaleve, merrni virus Ditët e verës, por jo vetëm , në lokale uji dhe pije të tjera shoqërohen me akull në gotë. Madje shpesh herë klientët e
Kishin pushtuar plazhin me shezllone, konflikt në mesnatë mes policisë dhe pronarëve të lokaleve Policia Bashkiake e mbështetur nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë ndërmarrë një aksion gjatë natës duke bllokuar mb
Bie tërmet 6 ballë, jepet alarmi për cunami Një tërmet i fuqishëm ka rënë para pak minutash pranë brigjeve të Japonisë duke bërë që autoritetet të japin alarmin për
Alarmohet kombëtarja e Suedisë, futbollistëve u rrezikohet jeta (FOTO LAJM) Suedia dhe Anglia do të zbresin në fushë për tu përballur për fazën e çerekfinaleve të Botërorit në orën 16:00. Por k
Bënin namin me lëndë narkotike në lokalet e Tiranës, arrestohen 10 persona 10 persona të cilët shitnin prodhime narkotike janë arrestuar nga policia. Ata operonin nëpër lokalet e natës në Tira
Grekët sërish në protestë! Nuk janë dakord me emrin e Maqedonisë Dy protesta të reja kundër marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë janë zhvilluar sot pasdite në Selanik dhe Athi
Zjarret rrezikojnë Anglinë Dhjetëra zjarrfikës vazhdojnë të përballen me një zjarr masiv që po rritet shpejt në zonën e Lancashire në Britaninë e M
Ndërmarrja e interesit që përplasi edhe Albin Kurtin me Shpend Ahmetin Ndërmarrja Publike Banesore është shndërruar në arenë përplasjesh midis partive politike që nga paslufta (1999). E kr
Një tmerr i vërtetë, arsyeja pse nuk duhen përdorur tharëset e duarve në lokale Në përgjithësi, në banjot e qendrave tregtare, lokaleve apo club- eve të natës letrat e duarve janë zëvendësuar me tharë