999 rezultate për

lokale

TRE "BOMBAT" E METËS/ Çfarë ndodh sot pas dreke? Presidenti Ilir Meta pritet të dalë me një vendim të rendësishëm gjatë pasdites së sotme, të cilat do të trondisin edhe
Tërhoqi vëzhguesit, KiE jep deklaratën zyrtare Presidenti i Kongresit të Pushtetit Vendor në Këshillin e Evropës (KiE) ka dalë në një deklaratë për shtyp ku sqaron se
DW: "Paqartësi në zgjedhje", Këshilli i Europës anullon vëzhgimin e zgjedhjeve lokale Këshilli i Evropës flet për paqartësi për organizimin e zgjedhjeve e mungesë sigurie. Kryetari i PD, Lulëzim Basha e she
Mos karikoni celularin në lokale e ambjente publike, studiuesit japin alarmin Nëse e keni zakon të karikoni telefonin tuaj në baret ku pini kafe apo në restorante jeni duke bërë një gabim shumë të m
Pak ditë nga zgjedhjet, 25 personat në paraburgim kërkojnë të votojnë Kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga dita e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, 25 persona të cilët qëndrojnë në paraburgim
Vende përallore ku mund të martohesh si mbret (FOTO LAJM) Dasma juaj është një nga ditët më të rëndësishme të jetës dhe kujtimet e fotografitë do zgjasin një jetë të tërë. Pra
DW: Zgjedhjet lokale nën hijen e mosbindjes civile Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimii
Krokodili sulmon makinën e Policisë (FOTO LAJM) Policia në Caddo Parish në Luiziana u përballen më një aligator gjigant. Ata u thirrën pasi zvarraniku u pa në mes të
E papritur, Ali Ahmeti shkarkon të gjithë drejtuesit lokalë të BDI Pas shpërthimit të materialeve të përgjuara nëpër rrjetet sociale, ku shfaqen biseda telefonike mes kreut të BDI-së, Ali
Anulimi i zgjedhjeve, reagon Brukseli: Urgjentisht dialog mes partive Maja Kocijancic, zëdhënësja e shefes për Politikën e Jashtme të BE-së, ka reaguar mbrëmjen e sotme pas anulimit të zgje
Desada Metaj: Është koha e Edi Ramës për të zgjedhur Nga Desada Metaj Edi Rama ja doli ta shndërrojë datën 30 qershor në një ditë dasie të madhe për shqiptarët. Nga sot,
Vodhi tre lokale brenda ditës, bie në pranga 25 vjeçari Një 25 vjeçar është ka rënë në pranga i akuzuar për vjedhje në lokalet e Hasit. Në pranga ka rënë shtetasi K.Ll., ba
3 ditë para çeljes, Rama nxjerr uniformën e fushatës dhe ka një pyetje Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij në Facebook bluzën për fushatën e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit.
Gazetari dhunohet nga një zyrtar shteti (VIDEO) Një gazetar rus e gjeti veten në tokë, pasi i bëri një pyetje të sikletshme një administratori lokal. Incidenti çoi në h
Gjermanët: Zgjedhjet, jo pa opozitën Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU në par
Nesër rikthehen reshjet në Kosovë, ja moti për ditët në vijim Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i moti
Klosi: Zgjedhjet lokale në tetor, por Basha do të humbasë sërish (VIDEO) Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, thotë se Basha dhe Rama kanë rënë dakord dhe zgjedhjet lokale do të shtyhen për në vjesht
LISTA/ Aktori dhe ish-futbollisti i futen politikës, garojnë në zgjedhjet lokale Zbardhet lista e re Këshilltarëve Bashkiak të Tiranës të dorëzuar sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga Partia Soci
Stuhia "Andrea" drejt Maqedonisë, alarm në Shkup Stuhia “Andrea” pritet të përfshijë Maqedoninë e Veriut në ditët në vijim dhe të sjell reshje të mëdha me sasi prej 50 d
PS shkon me 24 parti aleate në zgjedhjet lokale Partia Socialiste do të shkojë në zgjedhjet e 30 qershorit në koalicion duke ruajtur në një farë mënyrë pranë vetes ato