999 rezultate për

lokale

“Jam drejtori i tatimeve”, zbulohet gjobvënësi mashtrues i lokaleve në mes të Tiranës Një shtetas që e hiqte veten si drejtori i Tatimeve, ka rënë në prangat e policisë, pasi u vendoste gjobë bizneseve, kry
INTERVISTA/ Xhaferaj: Kajmaku i Vorës konfirmoi se i ka ardhur fundi "qumështit të prishur" të Ramës Zbulimi i dënimit në Greqi të kryebashkiakut të zgjedhur të Vorës në 30 qershor është zhvillimi më i fundit skandaloz që
Sulm në shkollën fillore në Kinë, 8 të vdekur 2 të plagosur Një sulm ka ndodhur në një shkollë fillore ku mbetën të vrarë 8 fëmijë dhe u plagosën dy të tjerë. Ngjarja e rëndë ndodh
Basha zbulon bisedat me ndërkombëtarët: Zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale njëkohësisht Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nënkupton se faktori ndërkombëtar shikon si rrugën e mundshme për të zgjidh
Policia aksion kundër lojërave të fatit në Ferizaj Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt është duke zhvilluar një aksion kundër lokaleve të lojërave të fatit që funksion
DW: Shqipëria në kaos, asnjë shenjë vullneti nga palët për kompromis Kriza politike dhe institucionale, ku Shqipëria ndodhet që prej gjashtë muajsh, duket si rebus, që sa shkon dhe bëhet më
Protestat në Rusi, arrestohen mbi 1000 persona Policia ruse ka arrestuar më shumë se një mijë protestues të cilët kanë dalë nëpër rrugët e Moskës për ta mbështetur opo
Shpërndante kanabis në lokalet e Tiranës, arrestohet 21 vjeçari Policia ka arrestuar 1 shtetas banues në Tiranë pasi shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla në lokalet e Tiranës.
The Guardian: Shqipëria e çuditshme, antike dhe e mrekullueshme I çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm. Ka shumë për të zbuluar ndërmjet kryqëzimeve kulturore të një vendi që ju siguro
Nuk mbarojnë lokalet e llotove, procedohet penalisht 43-vjeçari Policia e Tiranës ka proceduar ditën e sotme në gjendje të lirë një shtetas me iniciale F.Z për ushtrim të paligjshëm të
Lokale dhe apartamente, sekuestrohen 1 milion euro prona grupit shqiptaro-italian Policia dhe prokuroria kanë sekuestruar disa prona që i përkisnin një grupi shqiptaro-italian, të cilët sipas autoritete
Moti sot në Maqedoni Gjatë paradites moti në Maqedoninë e Veriut do jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, ndërsa gjatë pasdites pritet të ketë d
Rudina Hajdari bën gafën e rradhës në tentativë për të ironizuar Metën (FOTO LAJM) Këtë të dielë Presidenti Ilir Meta ka postuar një foto ironizuese nga plazhi në lidhje me zgjedhjet qaë po mbahen me veç
DW: A janë Lokalet 2019 moniste? Në Shqipëri po zhvillohen sot zgjedhjet lokale 2019 për zgjedhjen e kryetarëve të rinj në 61 bashki. Gjatë pothuaj tre d
BBC: Shqipëria shkon në zgjedhje si në komunizëm (FOTO LAJM) Zgjedhjet lokale në Shqipëri janë edhe në fokus të mediave ndërkombëtare. BBC shkruan se Shqipëria shkon në zgjedhje të
ZGJEDHJET LOKALE/ 133 mijë zgjedhës votojnë për herë të parë Në zgjedhjet që mbahen sot, për herë të parë pa opozitën dhe në një klimë tensionesh, kanë të drejtën e votës e kanë 3,5
ZGJEDHJET LOKALE/ Problematika në zonën Vau i Dejës Mëngjesin e sotëm, ashtu sikundër është raportuar procesi i votimit filloi në orën 07:00 për të vazhduar deri në orën 1
Zgjedhjet lokale, fillon zyrtarisht votimi Ka nisur zyrtarisht procesi i votimit në të gjitha qendrat në Republikën e Shqipërisë. Sipas raportimeve tw Ora.Tv si
Çfarë shkruan Meta: Publikohet dekreti për shtyrjen e zgjedhjeve lokale në 13 tetor Presidenca ka publikuar pak më parë edhe arsyetimin ligjor të dekretit të ri të Presidentit Meta për përcaktimin e datës
Meta cakton datën re të zgjedhjeve lokale (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka caktuar një datë të re zgjedhjesh lokale pas takimit me liderët e partive politike gjatë paradit