999 rezultate për

lojerave

Drejt "Rio 2016" (FOTO LAJM) Të dielën ishte nata e fundit e Lojërave Olimpike "Londër 2012", një prej evenimenteve më të suksesshëm sportiv në histo
Zyrtare: Lucas është i PSG Lucas Moura, aq shumë i ndjekur nga Inter, është zyrtarisht futbollist i Paris Saint Germain. Talenti brazilian është bl
Basketbollistja kroate, "Miss" Londër 2012 (FOTO LAJM) Gjuetia për më të bukurën e Lojërave Olimpike Londër 2012 ka filluar prej kohësh. Revista "Bleacher Report" ka kurorëzua
Startojnë Lojërat Olimpike Londër 2012 (FOTO-VIDEO) UPDATE - Ka përfunduar ceremonia e hapjes zyrtare të lojërave olimpike që kësaj here (për të tretën herë) mbahen në krye
"Londër 2012", detajet e ceremonisë hapëse Pas 7 viteve përgatitje, Londra është gati të nisë mbrëmjen e sotme lojërat olimpike me një ceremoni madhështore në stad
Lojrat Olimpike, Jahjaga mbërrin në Londer Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka arritur në Londër për të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të hapjes së Lojër
Fushë Krujë, eksploziv sallës së lojërave të fatit Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit në qendër të qytetit. Burime të policisë bëjnë të ditur se
Portierja bukuroshe, pozitive me doping (FOTO LAJM) Portierja e bukur e kombëtares amerikane të futbollit për femra, u gjet pozitive në analizat anti-doping dhe mori një pa
Vangjel Zhapa, njeriu që ringjalli lëvizjen olimpike në botën moderne Shqiptari i harruar që e la me testament amanetin “Koka të më varroset në Athinë, trupi në Shqipëri”. Në prag të Lojë
Del në shitje PS-Vita Pajisja për argëtim e Sony, PlayStation Vita, ka dalë në Shtetet e Bashkuara gjatë të mërkurës teksa ndërmarrja provon t
Lojrat Olimpike 2020, në garë 5 qytete (FOTO LAJM) Komiteti Olimpik Ndërkombëtar zyrtarizon 5 qytetet kandidate për organizimin e Lojërave Olimpike të vitit 2020. Pas tërh
Kumari, biznesi që nuk pyet për krizën Ndryshe nga bizneset e tjera të cilat e kanë ndier krizën që ka përfshirë Europën, biznesi i lojërave të fatit vazhdon t
Lojërat e fatit, monitorim online Sistemi i ri për monitorimin dhe mbledhjen e taksave të industrisë së lojërave të fatit po asistohet nga specialistë të
Nintendo në vështirësi Presidenti i Nintendo Satoru Iuata kundërshton idenë se kanë kaluar vitet e pajisjeve të lojërave. Në këtë mënyrë ai par
Zynga, kompania e lojërave që vlen 9 miliard dollarë Zynga, kompania e lojërave të internetit, e cila ka prodhuar lojërat si Mafia Wars, Texas HoldEm Poker dhe FarmVille ësh
Vjedhja e lojërave, mbi 20% në 5 vitet e fundit Shkarkimi i lojërave në mënyrë ilegale gjatë pesë viteve të fundit ka arritur në mbi 20%. Të dhënat tregojnë se pesë loj
Plaçkitet kazinoja në Tiranë Grabitet kazinoja e lojërave të fatit në dalje të Tiranës, nga tre persona të armatosur. Burime nga policia e drejtorisë
FIFA 12 “pushton” tregun e lojërave Vetëm tre ditë pas daljes në treg FIFA 12 ka pushtuar tregun në Britaninë e Madhe. Loja e famshme e futbollit ka marrë v
10 lojrat më të çuditshme Deri tani janë krijuar me miliona lojëra por këto janë 10 më të çuditshmet apo më të pazakonshmet. Ato shqyhen për imagj
Google+ vs Facebook, luftë për lojërat online Rrjet social Google, Google +, i ka dërguar kohët e fundit të dridhura botës së lojërave pas lajmit se do të ofrojnë një