999 rezultate për

lojerave

I dehuri ngec në parkun e lojërave të fëmijëve (FOTO-LAJM) Zjarrfikësit shpëtojnë një të dehur që kishte ngecur në një park lojërash për fëmijë në Karlovy Vary të Republikës Ceke.
Shkatërrohen 680 pajisje të lojërave të fatit Njësia e e Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit bëri të ditur se m Me udhëzim të ministrit të Financave, Njësia e Mbikëqy
Parashikimi: Lufta e Tretë Botërore do të fillojë në mars 2014 Në vitin 2011 astrologu rus Pavel Globa, kishte parashikuar se në mars të vitit 2014, pas përfundimit të Lojërave Olimpi
Medvedevin e zë gjumi në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike (VIDEO) Kryeministri i Rusisë, Dmitri Medvedev duket se ka pasur një axhende takimesh të ngjeshura këtë javë pasi gjatë ceremoni
Fillojnë Lojërat Olimpike Dimërore në Sochi (FOTO LAJM) Në Rusi u zhvillua ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore në Sochi. Presidenti rus Vladimir Putin dhe Sekre
Google feston fillimin e Lojërave Olimpike Dimërore Google feston fillimin e Lojërave Olimpike Dimërore që zhvillohen në Rusi, 'Sochi 2014'. Si simbolikë, Google ka ndryshu
VV Kërkon dorëheqjen e vendimarrësve për bixhozin Rekomandimi i pak ditëve me parë i Kuvendit të Kosovës për të mbyllur të gjitha pikat e basteve dhe lojrat e fatit ka çu
VV: Të respektohet rekomandimi i Kuvendit mbi lojërat e fatit Lëvizja Veteëvendosje me 9 qershor të këtij viti ka ngritur shqetësimet lidhur me operimin e paligjshëm të lojërave të f
Lojrat e fatit në Kosovë drejt mbylljes Kryetari i Komisionit për Mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Lojërat e Fatit, Naser Osmani ka deklaruar se kanë rekoma
Doshi: Mbyllja e lojërave të fatit cenon Zen Berishën Deputeti socialist Tom Doshi reagoi sot në lidhje me një shkrim të publikuar nga Gazeta “RD” ku thuhej se Doshi kishte l
Fondacioni Vodafone Albania shpërndan medaljet për sportistët e Lojërave Olimpike Speciale U mbyllën pas 4 ditë garash e sfidash sportive, Lojrat Olimpike Speciale 2013. Më të mirëve nga 300 pjesëmarrësit e këty
Policia shpall në kërkim punonjësin e Gardës Policia ka shpallur në kërkim një punonjës të Gardës së Republikës pasi nuk i ka ndaluar postbllokut të policisë. Dyshoh
Luneda Sufali, drejtoresha e re e Njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit Luneda Sufali eshte prezantuar si Drejtore e Njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, per te zevendesuar ne kete pos
Shaqiri dhe Ribery hedhin në tokë Mandzukiç (VIDEO) Trikut të rrëzimit të futbollistëve në stërvitje nuk i ka shpëtuar as sulmuesi kroat i Bayern Munchn, Mario Mandzukiç.
Licensimi i jashtëligjshëm i lojërave të fatit në Kosovë Përhapja e kazinove, bastoreve sportive dhe kompanive të tjera që organizojnë lojëra fati në Kosovë, ka krijuar një situ
Marinarët e arrestuar në Jemen: Jemi bërë viktima të lojërave politike Kapiteni i anijes “EOS”, Arif Bakillari, i cili gjendet prej kohësh në një prej burgjeve të Jemenit, sëbashku me tre shq
Lojrat e fatit, jo afër bankave Me votat e maxhorancës Komisioni Kuvendor miratoi ndryshimet e fundit në Ligjin e Lojërave të Fatit. Sipas ndryshimeve j
LSI nuk bën koalicion me kushtet e vendosura nga PS Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të pranojë të hyjë në koalicion me PS-në, me kushtet që u ka vendosur Rama aleatë
Viti 2012, termat më të kërkuar në Bing Facebook, iPhone 5 i Apple dhe zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë fjalët më të përdoru
Ja hymni i Lojërave Olimpike "Rio 2016" (VIDEO) Ja Hymni i relizuar për Lojërat Olimpike "Rio 2016", i titulluar "Të mëdhenjtë e Olimpit vizitojnë Rio De Janiero". Një