999 rezultate për

logjike

Arrestohet 55-vjeçari që dhunoi nusen e djalit Uniformat blu të Tiranës kanë arrestuar një 55 vjeçar, i cili në mënyrë sistematike ka ushtruar dhunë fizike dhe psikolo
Bën gruan për spital, pranga 30-vjeçarit në Vlorë Policia e Vlorës ka arrestuar një 30­-vjeçar, i cili akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkësh
Më 9 Tetor nis "Marshimi për shpëtimin e Tetovës" Këshilli nismëtar i përbërë nga OJQ, shoqata ekologjike, intelektualë, dhe përfaqësues të partive politike për organizim
Merret në mbrojtje 14 vjeçarja të cilën e dhunonte njerka Një vajzë 14 vjeçare është marrë në mbrojtje nga ana e policisë, pasi njerka e saj ushtronte dhunë fizike dhe psikologji
Pranga 33 vjeçarit që dhunoi të atin Pas denoncimit në rajonin e policisë për dhunën e shkaktuar nga djali, menjëherë në pranga është vënë një 33 vjeçar. M
Shuhet akademik Pajazit Nushi, ja veprimtaria e tij Edhe Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar opinionin se sot, në orët e pasdites, në shtëpinë e tij, u
Arsyet pse fëmijët nuk duhet të përdorin pajisjet teknologjike Sipas një studimi të bërë nga Shoqëria Kanadeze e Pediatrisë dhe Akademisë Amerikane të Pediatrisë, fëmijët nuk duhet të
Gjumi në një anë zvogëlon rrezikun e sëmundjeve neurologjike Gjumi është procesi më i rëndësishëm për shëndetin e organizmi tonë. Një rol të rëndësishëm për këtë ka dhe krahu që ne
74-vjeçarja kërkon ndihmë, më rreh burri 80 vjeç Një 74-vjeçare me iniciale F.B ka ka kërkuar urdhër mbrojtje, kjo pasi burri i saj 80-­vjeçar Xh.B. ka ushtruar dhunë fi
Borë në majat e Sharrit (VIDEO) Një ndodhi e pazakontë për këtë muaj ka ndodhur në Sharr që ndan Maqedoninë dhe Kosovën. Reshje të borës ka pasur mu
Bora zbardh majat e Sharrit (VIDEO) Kjo është një ngjarje e pazakontë që ka ndodhur në Sharr, që ndan Maqedoninë dhe Kosovën. Në këtë vend në lartësinë 2.65
Familja e vajzës që u përdhunua nga mësuesi transferohet në Tiranë Familja e vajzës që u përdhunua nga mësuesi, është transferuar në Tiranë, pasi 11 vjeçarja ndodhet në gjëndje të rëndë p
Vetëvritet një 38 vjeçar në Tiranë Një shtetas 38 vjeçar është vetëvrarë me armë zjarri në banesën e tij në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Ana Shlla
Merret në mbrojtje 10 vjeçarja pasi e dhunonte e ëma Një 10 vjeçare është marrë në mbrojtje nga policia e Korçes, pasi e ëma e saj në mënyrë të vazhdueshme ushtronte dhunë p
Studim/ Depresioni shkaktar i sëmundjeve të mëlçisë Sipas një studimi 10 vjeçar të kryer nga Universiteti i Edinburgh, rezulton se niveli i lartë i ankthit rrit rrezikun e
Ushqimet që ju duhen për të kontrolluar alergjinë Alergjia është një proces që është shumë e vështirë ti gjendet një zgjidhje e caktuar për këtë shumë persona priren që t
Nusja denoncon burrin dhe vjehrrin për dhunë Një 26 vjeçare e dhunuar në mënyrë sistematike nga burri dhe vjehrri, është detyruar ti drejtohet rajonit të policisë pë
Prangoset 53 vjeçari që dhunoi tezen për shkaqe pronësie Për shkaqe pronësie, një burrë ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tezes të tij. Lidhur me këtë ngjarje, unifor
Studim/ Depresioni nuk të bën të dhunshëm Sëmundjet psikologjike, përfshirë depresionin janë sëmundje të cilat nuk kanë lidhje me sjelljet e dhunshme që mund të s
58 vjeçari në Korçë denoncon dhunën nga ish bashkëshortja Një 58 vjeçar ka denoncuar dhunën e vazhdueshme psikologjike që ka ushtruar ish bashkëshortja e tij. Në lidhje me këtë s