999 rezultate për

logjike

Rast shokues/ Vjehrri kryente marrëdhënie prej 15 vitesh me nusen e djalit Një histori e trishtë e ndodhur në Shqipëri ka shokuar mbarë opinionin publik ku vjehrri, pasi ushtronte dhunë fizike e
Air Umbrella, risia më e re teknologjike Nëse do bënim një liste më objektet të cilat nuk kanë ndryshuar nga forma tradicionale, padyshim ndër to, do të ishte ed
Gjyshi gjen nipin të vetëvrarë me pushkë Për shkak të gjëndjes së rënduar psikologjike, një 16 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë. Rreth ores 13:00, n
Kopshte në qiell, njihuni me arkitekturën ekologjike (FOTO LAJM) Me ballkonet qe lulëzohen nga pemët dhe shkurret,"Bosco Verticale" ose "Pylli Vertikal" është një risi në atë që quhet "
Duka i hap derën Canës për trajner, shpjegon dhe reagimin e Xhakës Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka rrëfyer disa nga momentet më deçizive të kuqezinjve në tr
Shokuese/ Pronarja e kopështit ka dhunuar djalin për dy orë Kamera e fshehtë ka xhiruar për gjashtë orë ku ndër to dy orë kanë qënë dhunë fizike dhe psikologjike. I referohemi vide
Këshillim online për të rinjtë Shërbimet e këshillimit psikologjik janë shërbime të njohura së fundmi në Shqipëri. Edhe pse shumë të nevojshme për shoq
I refuzohet birësimi për shkak të deformimit, por ja çfarë ndodh (FOTO LAJM) Një foshnjë e vogël vetëm pesë muajshe, i'u refuzuar birësimi për shkak të problemit që ajo kishte në fytyrë. Nëna biolo
Arrestohet 35-vjeçari i cili dhunonte bashkëshorten Nën akuzën e dhunës në familje, policia e Fierit ka prangosur një 35-vjeçar. Në pranga është vënë shtetasi Mariglen.S, b
Rruga e demokracisë në Kosovë Nga Jakup Krasniqi Demokracia në Kosovë e ka parahistorinë dhe historinë e saj. Parahistoria e saj në kuptimin e plur
Samsung ka gati tabletin Galaxy Tab 4 Advanced Samsung tashmë është e njohur për pajisjet e ndryshme teknologjike që ka në treg. Kujtojmë se gjatë vitit Samsung hedh n
Prekëse, 12-vjeçari sheh për herë të parën nënën (VIDEO) Një 12-vjeçar ka arritur të shohë nënën e tij për herë të parë. Përmes videos do të shikoni momentin prekës kur një fëmi
Petro Koçi: As vendimet e gjyqësorit s'janë aksidente teknologjike Petro Koçi, aktualisht zv/ministër i Mbrojtjes, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me një d
ISIS po planifikon sulme bërthamore në Europë?! Ekspertë të Sigurisë të NATO-s kanë paralajmëruar se ISIS po planifikon sulme biologjike dhe bërthamore në Europë. Sh
Kombëtaret, ja uniformat ekologjike (FOTO LAJM) Nike prezanton uniformat e reja te Kombetareve te Portugalise, Anglise, Frances, Brazilit, SHBA-ve, Kroacise, Polonise,
Vëllai ushtronte dhunë psikologjike mbi motrën, 30 vjeçarja merret në mbrojtje Për shkak të ushtrimit të dhunës psikologjike ndaj një 30 vjeçareje nga i vëllai i saj, për gruan tashmë është plotësuar
Dhunonte gruan, uniformat blu prangosin 51 vjeçarin Blutë e Lezhës kanë prangosur një 51 vjeçar, i cili ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike mbi bashkëshorten e tij. Dhe
Nënë e bijë bashkohen pas 80 vitesh (FOTO LAJM) Kishin kaluar më shumë se 80 vjet qëkur 96-vjeçarja Lena Pierce nuk kishte parë vajzën e saj. Pierce e kishte sjellë në
"Me mbylljen e Jugohromit, Tetova 40% më pak ajër të ndotur" (FOTO) Pas mbylljes së Jugohromit në Tetovë, ajri do te jete 40% më i paster krahasuar me nje vit me pare. Këto janë të dhëna t
Si t'i largoni fëmijët nga teknologjia Teknologjia ka efekte të shumta negative në shëndetin dhe në zhvillimin e fëmijëve prandaj është e rëndësishme që ne të