999 rezultate për

logjike

Çifti tmerron fisin, burri kërcënon me armë ndërsa gruaja dhunon vëllëzërit e tij Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga një shtetas 35 vjeçar, Krenar L, banues në Tiranë si dhe proceduan në
Zbulohen këmbët e Velierës dhe plintat prej hekuri brenda zonës arkeologjike (VIDEO) Punimet e Velierës në Durrës kanë ngjallur reagime të ndryshme nga banorët e Durrësit, shoqërisë civile e deri tek polit
Vangjush Dako thyen ligjin, hedh beton në zonën ku e ndaloi Gjykata Kryebashkiaku i Durrësit thyen vendimin e Gjykatës Administrative, e cila pak ditë më parë vendosi që të ndaloheshin pun
Zbulimet arkeologjike në Durrës, gjykata pezullon punimet e“Velierës” Punimet e Velierës në Durrës për disa ditë rrjesht u bënë kryefjala e politikanëve opozitarë dhe shoqërisë civile të cil
Dëmet në Durrës, ja si u manipulua harta me zonën e mbrojtur Lejohet vendosja e konstruksioneve të lehta LARG mureve dhe strukturave të tjera të dallueshme apo të supozuara… Konstru
Skandali me objektet arkeologjike në Apoloni, në hetim drejtori dhe dy punonjës të Parkut (VIDEO) Policia e Fierit ka ndaluar përgjegjësin e Parkut Arkeologjik të Apolonisë Në Fier si dhe procedon penalisht Drejtorin d
Kapet banda e arkeologëve, trafikonin objekte të lashta të Apolonisë Policia e Shtetit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar si “Apollonia” ku pas disa muajsh hetimesh janë arrestuar
“Horn” një nga vendet më të pasura gjeologjike që duket sikur vjen nga ndonjë planet tjetër (FOTO LAJM) “Horn” në Afrikë është një ndër vendet me pasuritë gjeologjike më të mëdha në botë. Temperatura është shumë më e nxe
Dhunë fizike dhe psikologjike në familje, në pranga dy shtetas në Kavajë Policia e Kavajës ka vënë në pranga dy shtetas për ushtrim dhune fizike dhe psikologjike në familje. Mësohet se të a
Armët e veçanta të superfuqisë teknologjike ushtarake të Izraelit (FOTO LAJM) Izraeli është sot një superfuqi teknologjike dhe një nga eksportuesit më të mëdhenj të armëve me shitje vjetore që arri
“Vaksinë psikologjike” kundër lajmeve false online Ekspertët e teknologjisë kanë vendosur të aplikojnë një “vaksinë psikologjike” mendjet tona me doza të vogla në mënyrë
Zbulohet pasqyra teknologjike që zbulon problemet e lëkurës tuaj Një pasqyrë e veçantë e njohur si “Ces 2017” mund të tregojë shenjat dhe problemet e lëkurës tuaj. HiMirror ka prezan
Arrestohet në flagrancë 27 vjeçari, ushtronte dhunë mbi motrën e tij Një 27 vjeçar është arrestuar në flagrancë, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike mbi motrën e tij. "Në Urë
Denoncon kunatin për dhunë: "Më kërcënoi me thikë e më përplasi me makinë" Falë denoncimit të një 38 vjeçareje në rajonin e policisë se ndaj saj ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike kunati i
Arrestohet 35 vjeçari, ushtronte dhunë mbi gruan 26 vjeçare Policia e Korçës bën të ditur se ka arrestuar një 35 vjeçar për shkak se ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj bash
DURRES/ Dy persona i japin fund jetës Dy persona i kanë dhënë fund jetës dhe rastet janë shënuar në qytetin e Durrësit. Një grua është vetëvarur dhe kjo ka nd
Ja si do të jetë moti sot në Maqedoni Mot i ftohtë, i vranët, me mjegull në fushëgropa, ndërkaq në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit, pasdite mu
10 truke që ju ndihmojnë të mos bini në depresion (FOTO LAJM) Herët apo vonë në një moment të jetës tonë na duket sikur problemet dhe vështirsitë që kemi po na mbysin, duke ndikuar s
Misteret arkeologjike që askush nuk mund t’i shpjegojë Shkenca është e gjitha në funksion të zbulimit të së vërtetës. Zbulimet e reja mund të japin një përgjigje për një sërë
12 fakte psikologjike që drejtojnë jetën tonë Jeta jonë është e mbushur me momente dhe përjetime të ndryshme, dhe secili i përjeton në mënyrën e tij, falë psikologjis