999 rezultate për

logjike

Pajisja e fundit teknologjike që zbulon kancerin në 10 sekonda (FOTO LAJM) “Një stilolaps” i revolucionarizuar lejon mjekët që të bëjnë testin e kancerit në vetëm pak sekonda. Studiuesit nga Uni
Mos dilni pa çadër nga shtëpia! Shi e ulje temperaturash në të gjithë vendin Që në orët e para të mëngjesit, vranësirat dhe shirat do të jenë të pranishme pothuajse në të gjithë territorin e vendit
Dhunoi gruan, policia arreston 51-vjeçarin në Durrës Policia ka vënë në pranga shtetasin Mëhill Qehaja 51-vjeç me banim në Kullë në Durrës. Mësohet se 51-vjeçari është a
Rrahu gruan dhe e bëri për spital, arrestohet 40 vjeçari Mesa duket rastet e dhunës nuk kanë të ndalur. Një 40 është arrestuar nga policia pasi ka dhunuar duke bërë për spita
Dalin analizat, dasmorët në Shijak s’u helmuan nga ushqimi Analizat toksikologjike kanë rezultuar negative në lidhje me dyshimin për helmim ushqimi të dasmorëve të shtruar pak dit
HORROR/ 16-vjeçarja shkoi të jetonte me nënën biologjike, ajo e djeg të gjallë Një ngjarje horror është zbuluar në SHBA. Mbetjet e një adoleshente janë gjetur në një gropë në një fermë të Misurit
Bashkëshortja e Ukë Rugovës: PDK vepron me logjikë Nusja e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Blerta ka komentuar kandidaturën e Bekim Jasharit për kryetar të Skenderajt.
Drejt fundit punimet për segmentin e Unazës së Madhe nga shkolla teknologjike te Kopshti Botanik Në shtator Unaza e Madhe e Tiranës do të jetë funksionale për qytetarët. Për pak ditë pritet të hapet edhe segmenti më i
Nusja padit vjehrrën në Polici: Më rreh dhe më shan! Një vajzë e re, banuese në Tiranë, i është drejtuar Policisë së kryeqytetit me një kallëzim ndaj vjehrrës së saj, pasi s
Rrahu mjekun,shkodrani kërkon t'ja hedhë paq në këtë mënyrë "të zgjuar" Ali Kopliku, dhunuesi i mjekut Besmir Grizhja ka dhënë një intervistë sot në media duke tentuar që t'ja hedhë në një mën
Zeka: Vetem Veselin votoj për kryeparlamentar asnjë tjetër Deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka pak para fillimit të seancës konstituive në një prononcim për media u ka bërë thirrje pa
Thyhet me kazëm muri ngjitur me Torrën Veneciane në Durrës Pasditen e sotme, në vijim të projektit “Veliera” në qytetin e Durrësit, është thyer me kazëm muri ngjitur me Torrën Ven
Shkencëtarë nga Maqedonia dhe Hungaria do ta analizojnë Liqenin e Ohrit Shkencëtarë nga Lidhja Hidrobiologjike në Ohër, së bashku me kolegë nga Instituto për Hetim Nukleare nga Debreceni në Hu
Ndodh edhe kjo, xhaxhai gjirokastrit i nxin jetën mbesës E reja nga Gjirokastra denoncon xhaxhain, ja çfarë i bënte ai Një 20-vjeçare nga Gjirokastra është marrë në mbrojtje pa
Shaban Memia: Basha ka logjikën "o me ne, o kundër nesh" Ish-deputeti i PD-së Shaban Memia këshillon Lulzim Bashën që të shkëputet nga servilët dhe lëpirësit, pasi PD-ja është n
Dhunonte motrën, policia i shkon në shtëpi 57-vjeçarit dhe i gjen… Policia ka vënë në pranga një 57-vjeçarin nga Lushnja e cila ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj motrës së tij 58-vjec.
Tërmeti prej 5.2 ballë godet Japoninë Një tërmet me magnitudë 5,2 ballë të shkallës Rihter goditi sot pjesë qendrore të Japonisë, por asnjë alarm për cunami n
Dhunonte sistematikisht babain e moshuar, arrestohet 33-vjeçari Policia e Fierit kanë vënë në pranga shtetasin Erjon S, 33-vjeç pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologji
Lëkundje tërmeti në Shkup Tërmet me magnitudë 2,6 shkallë sipas Rihterit është ndjerë mëngjesin e sotëm rreth orës 06:07 në Shkup dhe rrethinë.
Shiu dhe breshëri pushtojnë edhe Shkupin (VIDEO) Në këto momente Shkupi është pushtuar nga një mot i keq me stuhi dhe shtrëngata. Shiu dhe breshëri kanë filluar me i