999 rezultate për

logjike

Studimi i frikshëm, pajisjet teknologjike ju fshijnë mendimet Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Dedja pranon përgjegjësitë për humbjen e Lushnjes Hysen Dedja e sheh problemin e Lushnjës më shumë në anën psikologjike, sepse skuadra e tij prodhon lojë dhe kur ndëshkoh
Si ndikon ora biologjike në shërimin e plagëve Plagët që shkaktohet gjatë ditës shërohen më shpejtë krahasuar me ato që janë shkaktuar gjatë natës, tregon një studim i
24 vjeçarja nga Lezha kërkon urdhër mbrojtje nga vëllai Një vajzë 24 vjecare nga Lezha ka denoncuar vëllain e saj për dhunë psikologjike ndaj saj. Policia ka nisur hetimet
Jashtë rregullave dhe logjikës! Njerëzit që nuk duhet t'i imitoni! (FOTO LAJM) Disa njerëz nuk duan të shkojnë sipas rregullave dhe veprimet e përditshme i kryejnë në mënyrë krejtësisht të kundërt du
Tare: Përpiqem gjithmonë të vendosë logjikën duke zgjedhur lojtarët Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare ka treguar se si e ka ndërtuar këtë skuadër Nuk ishin të largëta kohët kur qindr
Qeveria miraton memorandum për rifillimin e punës së Jugohromit Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi informatën për nevojën e nënshkrimit të memorandumit pë
Zbulohet "banka" me tru njeriu dhe është tërësisht ligjore (FOTO LAJM) Në një laborator në Londër ka me qindra tru njeriu por gjithçka është tërësisht ligjore. Secili prej trurit është eti
Rrihte mbesën, arrestohet 44-vjeçari në Dibër Policia ka vënë në pranga një 44-vjeçar në Dibër, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike mbi mbesën
3 shkencëtarë amerikanë fitojnë Nobelin për Mjekësi Çmimi Nobel 2017 për Fiziologji apo Mjekësi u është ndarë tre shkencëtarëve amerikanë, Jeffrey Hall, Michael Rosbash dhe
Veliaj: Taksi ekologjike për qytetarët, nisim testimin e autobusëve elektrik Taksia elektrike sot është një mundësi alternative reale në Tirane, me ndotje mjedisore zero dhe kosto ekonomike shumë t
Kush është Xhevahirja nga Elbasani që zhdëpi vjehrrën në dru Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçare pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vjehrrës së sa
Pajisja e fundit teknologjike që zbulon kancerin në 10 sekonda (FOTO LAJM) “Një stilolaps” i revolucionarizuar lejon mjekët që të bëjnë testin e kancerit në vetëm pak sekonda. Studiuesit nga Uni
Mos dilni pa çadër nga shtëpia! Shi e ulje temperaturash në të gjithë vendin Që në orët e para të mëngjesit, vranësirat dhe shirat do të jenë të pranishme pothuajse në të gjithë territorin e vendit
Dhunoi gruan, policia arreston 51-vjeçarin në Durrës Policia ka vënë në pranga shtetasin Mëhill Qehaja 51-vjeç me banim në Kullë në Durrës. Mësohet se 51-vjeçari është a
Rrahu gruan dhe e bëri për spital, arrestohet 40 vjeçari Mesa duket rastet e dhunës nuk kanë të ndalur. Një 40 është arrestuar nga policia pasi ka dhunuar duke bërë për spita
Dalin analizat, dasmorët në Shijak s’u helmuan nga ushqimi Analizat toksikologjike kanë rezultuar negative në lidhje me dyshimin për helmim ushqimi të dasmorëve të shtruar pak dit
HORROR/ 16-vjeçarja shkoi të jetonte me nënën biologjike, ajo e djeg të gjallë Një ngjarje horror është zbuluar në SHBA. Mbetjet e një adoleshente janë gjetur në një gropë në një fermë të Misurit
Bashkëshortja e Ukë Rugovës: PDK vepron me logjikë Nusja e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Blerta ka komentuar kandidaturën e Bekim Jasharit për kryetar të Skenderajt.
Drejt fundit punimet për segmentin e Unazës së Madhe nga shkolla teknologjike te Kopshti Botanik Në shtator Unaza e Madhe e Tiranës do të jetë funksionale për qytetarët. Për pak ditë pritet të hapet edhe segmenti më i