999 rezultate për

liza

Lajmi i shumëpritur, qelizat e kancerit vriten nga mungesa e graviteti Mjaftojnë 24 orë pas vendosjes në gjendjen e mungesës së gravitetit që të shuhen më shumë se 80% e qelizave kanceroze të
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
50% e përgjigjjes së analizës së urinës varet nga këto gjera që duhet të bëni më parë Nëse keni shqetësime si djegiet gjatë dhe pas urinimit, urinimi i shpeshtë, ngjyra e turbullt, aroma e pakëndshme etj.,
Një dorë druri, çfarë fshihet pas përshëndetjes të mbretëreshës Elizabeth (FOTO LAJM) Simboli i përshëndetjes me dorë e shoqëron mbretëreshën Elizabeth II prej dekadash, por nëse monarkes britanike 92-vjeça
7 "fiksimet" që e bëjnë Mbretëreshën Elizabeth II më të çuditshmen Ndonjëherë zakonet e njerëzve dhe veprimet e tyre nga shkaktojnë të qeshura dhe në mendje na lind ideja “sa i çuditshëm
Shkencëtarët japin shpresë: Zbulohet ilaçi që na shpëton nga kanceri i gjirit Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjirit
Gjumi i shpeshtë gjatë ditës mund të jetë shenjë e kësaj sëmundjeje mendore Flini shpesh gjatë ditës? Mund të ketë një lajm të hidhur për ju… Gjumi i shpeshtë gjatë ditës mund të jetë shenjë pa
Eliza Dushku bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i djalit të saj (FOTO LAJM) Eliza Dushku është bërë nënë për herë të parë dhe martesën e saj e ka bekuar me ardhjen në jetë të një vogëlushi. Laj
Brokoli rikuperon dëmet që shkakton cigarja në mushkëri Tymi i duhanit përmban kimikate të cilat dobësojnë sistemin tonë imunitar, duke e bërë atë më të ndjeshëm ndaj sëmundjev
Keni dëgjuar për bishtin e kalit, mësoni për çfarë shërben ai Bishti i kalit, ose këputja siç e shumë njerëz quajnë, e ka përdorimin që para 300 milionë vjet. Emri bisht kali është p
Shkenca zbulon medikamentin që mund t’i eliminojë të gjitha qelizat e kancerit Shkencëtarët kanë zhvilluar një medikament të ‘kalit të Trojës’, që mund të eliminojë qelizat e kancerit. Qasja e re
Analiza e "Marca": Ronaldo mes favoritëve kryesorë për "Topin e Artë" Cristiano Ronaldo drejt triumfit për për "Topin e Artë" të gjashtë në karrierë. Kjo është profecia e të prestigjioze
Analiza e "bookmakers": Solskjaer shkarkohet në nëntor Portali i basteve sportive, Star Spreads, ka analizuar sezonin e ri të Premier League-s në detajet më të vogla, duke dal
Speci djegës është ilaçi për sëmundjen e shekullit Përbërësi aktiv që i jep specit atë shijen djegëse mund t’i rrethojnë qelizat e kancerit dhe t’i vrasin ato, thonë shken
Luani si majmun, relaksohet në degën e pemës (FOTO LAJM) Një luan në një park kafshësh të egra është fotografuar ngjitur në pemë duke marrë rreze e dielli dhe duke u relaksuar.
16 vite të martuar, William Leavy dhe Elizabeth Gutiérrez drejt ndarjes (FOTO LAJM) William Levy dhe bashkëshortja e tij Elizabeth Gutierrez janë drejt ndarjes. Të paktën kështu janë shprehur mediat spanj
ANALIZA JURIDIKE/ Pse Meta nuk mund të shkarkohet tani Nga Prof. Asoc. Dr. Jordan DACI 1. Hyrje e përgjithshme mbi sistemin e së drejtës, vlerat juridike, parimet j
Konsumimi i lartë i kripës bllokon rritjen e tumorit Një hulumtim i kryer në disa mostra të qelizave dhe në dy modele të ndara minjsh, ka gjetur se një dietë e pasur më krip
Takohet me May, Trump: Pakt tregtie SHBA-Britani, pas daljes nga BE Presidenti amerikan, Donald Trump tha se beson se Britania mund të ketë një marrëveshje thelbësore tregtie me Shtetet e
10 mijë njerëz në ndihmë për vogëlushin, çfarë po ndodh me të (FOTO LAJM) Një fëmijë pesë vjeçar i është nënshtruar një transplanti të qelizave staminale falë ndihmës së 10 mijë persona të cilët