999 rezultate për

liza

Ariana Fejzullahu viziton Italinë, vërshojnë komentet: Bëj analizat (FOTO LAJM) Përveç se një personazh mjaft e komentuar për shkak të famës që mori falë bashkëshortit, Ariana duket se është edhe mjaf
Dyshohej për koronavirus, dalin analizat e shqiptarit në Itali Një ndër të dyshuarit e prekur nga koronavirusi në Itali ishte dhe një emigrant shqiptar. Ka rezultuar negativ nga ko
U dyshua si e prekur nga koronavirusi, dalin përgjigjet e analizave të vajzës nga Kosova Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka bërë të ditur se pacientja e dyshuar si e infektuar me koronavirus, k
Dyshohej se janë prekur nga koronavirusi, dalin rezultatet e analizave për dy persona Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se pas analizave të dy personave që dyshohej se kishin koronavirus
U dëmtua në ndeshjen e fundit, Hysaj merr përgjigjen e analizave Kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj u dëmtua ditën e djeshme në ndeshjen mes Napolit dhe Cagliarit. Ditën e
Nëna dhe dy fëmijët humbën jetën, dalin dëshmi të reja për tragjedinë në Bulqizë Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djehsme në Bulqizë. Një në bashkë me dy fëmijët e saj humbën jetën për arsye akoma të
KORONAVIRUSI/Përfundoi në karantinë, del përgjigja e analizave për studenten shqiptare Ka përfunduar periudha e karantinës në Turqi për studenten shqiptare Silva Doçi, e cila u evakuua përmes një avioni usht
Shkencëtarët kanë gjetur një vaj magjik që pastron qelizat e kancerit të zorrës së trashë Ne kemi shkruar shumë gjëra rreth vajit të arra kokosit sepse përfitimet e këtij lëngu janë të pafundme. Cilësitë më të
Ekzekutimi i Hysni Kapos, bashkëshortja: Urdhrin e goditjes e dha Ramizi Vito Kapo, bashkëshortja e Hysni Kapos, numri dy i kupolës komuniste, këmbëngul se ai u eliminua nga Ramiz Alia në një k
Familja Mbretërore nuk po gjen rehat, këtë herë një divorc (FOTO LAJM) Familja mbretërore nuk gjen qetësi. Raportimet e fundit thonë se nipi i mbretëreshës Elizabeth II, Peter Philips, po div
50% e përgjigjjes së analizës së urinës varet nga këto gjera që duhet të bëni më parë Nëse keni shqetësime si djegiet gjatë dhe pas urinimit, urinimi i shpeshtë, ngjyra e turbullt, aroma e pakëndshme etj.,
Lëngu i famshëm që vdes qelizat e kancerit për 42 ditë, austriaku ka shëruar mbi 45 mijë njerëz Qelizat e kancerit vdesin për 42 ditë: Lëngu i famshëm i Austrisë shëroi mbi 45k njerëz nga kanceri dhe sëmundje të tjer
Koronavirusi arrin në Kosovë? Dalin analizat dhe shuhen të gjitha dyshimet Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka pranuar se në Klinikën Infektive është shtruar një paciente, e cila mund të jet
Katër të dyshuar për koronavirus në Tiranë, çfarë nxorrën analizat Katër persona të kthyer nga Kina pak ditë më parë në Shqipëri përmes Aeroportit “Nënë Tereza” dyshonin se mund të ishin
Ja sa u shit "Mona Liza" false Për një sy të pastërvitur “Mona Liza”, e cila do të shfaqet për ankand në qendrën Sotheby’s javën e ardhshme është e pad
4 arsye të pazakonta përse ndiheni të plogësht edhe kur gjumin e bëni të plotë Nëse e pyesni veten shpesh se pse deri ne fund të orarit të punës , energjitë ju shterojnë, e nuk keni më fuqi për asnjë
Çfarë i shkakton trupit koronavirusi i rrezikshëm? Dalin analizat e para Lufta me koronavirusin është kthyer në një betejë me të panjohurën për mjekën. Informacionet në lidhje me të janë të pak
Fotot e rralla të Mbretëreshës Elizabeth, si ka ndryshuar 93-vjeçarja me kalimin e viteve (FOTO LAJM) Mbretëresha Elizabeth ka lindur në 21 prill të vitit 1926 në Londër. Ajo ishte vetëm 25 vjeçe kur u bë mbretëresha e Bri
Pse mbretëresha Elizabeth nuk vesh kurrë dy herë të njëjtat veshje Të jesh pjesë e një prej familjeve mbretërore më të rëndësishme të të gjitha kohërave, është shumë më e vështirë nga ç'm
Djemtë që e tallnin se ishte e shëndoshë, i kërkojnë “dorën” pas transformimit Një mësues, e cila dikur quhej me tallje “shoqja e shëndoshë” nga shokët e klasës, ka treguar se pas transformimit mahni