999 rezultate për

liza

Navalny nuk u helmua me çaj, cilat janë dyshimet pas analizave Deri tani është menduar se kreu i opozitës ruse, Alexei Navalny u helmua pasi piu një filxhan çaji në aeroport. Por t
I dyshuar për ekzekutimin e Kastriot Reçit, çfarë tregojnë analizat e ADN-së së Preng Gjinit Policia e Tiranës nuk ka ende një njoftim zyrtar për shpërthimin e ndodhur ditën e djeshme me tritol më mes të kryeqytet
Çfarë është paraliza e gjumit dhe pse ndodh? Paraliza e gjumit është një fenomen që ndodh në momentin kur na ze gjumi ose kur sapo zgjohemi.Ajo është paaftësia për t
ANALIZA/ Misteret se si u bë Mesdheu Lindor, "syri" i një cikloni gjeopolitik? Në mesin e muajit gusht, luftanijet turke dhe greke “shkëmbyen xixa” mes tyre në Mesdheun Lindor, duke rritur tensionet
Tirana-Zvezda/ Sekretet dhe analiza e ndeshjes, serbi i Laçit bën "spiunin" (FOTO LAJM) Mbrojtësi dhe kapiteni i Laçit, Aleksandar Ignjatovic, ka folur për ndeshjen Tirana-Cverna Zvezda. Në një intervistë për
Greqia mbyll ishullin e famshëm: Vendimi i beftë, pas rezultatit të analizave Greqia ka vendosur që të bllokojë për dhjetë ditë me radhë ishullin e Parosit pas zbulimit të 13 rasteve me koronavirus
Meghan feston sot ditëlindjen, kështu e uroi mbretëresha Elizabeth Harry dhe Meghan hoqën dorë nga familja mbretërore për të jetuar si të pavarur financiarisht. Ato janë shpërngulur në Ka
Ekspertët thirrje prindërve: Mos e hidhni dhëmbin e qumështit të fëmijëve Dhëmbët janë element i rëndësishëm për jetën e secilit, dhe sa më të shëndetshëm aq më mirë. Shumë fëmijë kanë frikë
Analiza: A ka ardhur koha për një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut? NGA BESNIK MUSTAFAJ Këtë javë, më 15 korrik, në Maqedoninë e Veriut zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare
Ndahet nga jeta "mjeshtri" i analizave të ADN-së Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur profesor Grigor Zoraqi, bashkëpunëtori dhe anëtari i “Njësisë së Bioteknologjisë d
Nuk po e përballojnë jetën e re? Princ Harryn po e ndihmon shoqja e Princeshës Diana (FOTO LAJM) Princi Harry dhe Meghan Markle, bashkë me djalin e tyre, u transferuan në Los Angeles në mars para mbylljes së koronavir
Zbulohet sekreti, si bizhuteritë e mbretëreshës Elizabeth shkëlqejnë gjithmonë Mbretëresha Elizabeth II është tepër e fiksuar që bizhuteritë të shkëlqejnë dhe sigurisht që një gjë të tillë nuk kishim
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
Dalin analizat tronditëse, dy foshnjet në Berat u asfiksuan nga batanija e gjumit Ka dalë analiza e dy fëmijëve binjakë në Berat të cilët humbën jetë në mënyrë të mistershme. Sipas analizave baktereo
I "fiksoi" të gjithë, kush u zgjodh Ministre e Jashtme e Kosovës (FOTO LAJM) Meliza Haradinaj-Stublla është ministrja e re e Punëve të Jashtme në Kosovë, e cila u zgjodh ditën e djeshme në Kuvend.
E keni në oborr, por nuk e dini se është më efektive sesa kimioterapia Kjo bimë konsiderohet si rrënjë, por ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të bëni është ta merrni nga hapësir
E përd*unuan grekët në burg? Zbulohen analizat e të riut shqiptar që vrau studenten greke Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Greqi ku shqiptari Aleksandër Luca bashkë me shokun e tij
Si po e kalon Mbretëresha Elizabeth karantinën? Duke kalëruar (FOTO LAJM) Mbretëresha është izoluar me bashkëshortin, Princin Philip në kështjellë. Sipas shoqes së saj, Elizabeth po e kalon shum
Mbretëreshën Elizabeth mund të mos e shohim më kurrë në publik? Mbretëresha Elizabeth ndodhet ende e izoluar në Windsor, që prej shpërthimit të pandemisë. Për shkak të moshës së saj do
U dyshua për COVID-19, dalin analizat e testit për 37-vjeçarin nga Dibra Një 37-vjeçar që dyshohej se ishte i infèktuar me korònavirus, ka ndërruar jetë pasditen e të hënës në Spitalin Rajonal