999 rezultate për

listat

Motra e Evis Pistës, kandidate në listat e PDK-së Beatrisa Pista, motra e Elvis Pistës së vrarë para tre vitesh është në listat për kandidatë të PDK-së në zgjedhjet e 11
Pas paktit me Ramën, Basha fut aleatët në listat e PD Pas marrëveshjes së djeshme mes tij dhe kryeministrit Rama, e cila në thelb dëmton partitë e vogla në zgjedhje, Lulzim B
Kolegji Zgjedhor shtyn vendimin për listat më 22 maj Kolegji Zgjedhor ka shtyrë vendimin për ankimimin e Partisë Aleanca Popullore për pavlefshmëri të listave të kandidatëve
Kandidatët për deputetë të Kosovës janë nën hetime Ndërsa partitë politike në Kosovë po bëjnë gati listat zgjedhore për deputetë, në vend do të garojnë të pakën 25 kandida
Shtyrja e zgjedhjeve, këto janë 5 gjyqtarët që e kanë në dorë Kolegji Zgjedhor ka hedhur sot shortin për shqyrtimin e kërkesës së PAA-së për rrëzimin e vendimit të KQZ-se për pranimi
Çudira shqiptare, dy parti kanë futur një fis të tërë në listat e kandidatëve (FOTO LAJM) Instituti i Studimeve Politike ka publikuar dy raste unike të dy partive që kandidojnë për zgjedhjet e 18 qershorit në S
Këtu të bëjnë deputet me zor, ja çfarë ka ndodhur me një shkodran Një shkodran krejt pa dashur e ka gjetur veten deputet të listat e kandidatëve për zgjedhjet parlamentare të 18 qershori
Shpallen rezultatet e provimit të pranimit në Kolegjet Turgut Ozal dhe Mehmet Akif (LISTA) Kolegjet Turgut Ozal dhe Mehmet Akif kanë shpallur rezultatet e provimit të pranimit të organizuar me 22 prill. Mes m
KQZ: 17 parti kanë dorëzuar listat e kandidatëve KQZ bën me dije se 17 parti politike kanë dorëzuar listat me emrat e kandidatëve për deputet në të gjitha qarqet e vendi
Listat e PS, ironizon Blushi: Rilindje e plakur! Ish-deputeti i Partisë Socialiste tashmë kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar në lidhje me publikimin e listave nga
LSI zbardh listat e kandidatëve në 12 qarqe (FOTO LAJM) Pas mbledhjes së Kryesisë se LSI-se janë publikuar edhe listat zyrtare te kandidateve te LSI-se ne te 12 qarqet e vendit
Ndryshime në listën e Ramës, kush ikën dhe prurjet e reja të 18 Qershorit Sot Kryesia e PS do të mblidhet nën drejtimin e kryesocialistit Edi Rama për t’u dhënë fund hamendësive rreth renditjes
Debati mbi regjistrimin e kandidatëve, KQZ rrëzon PD Drilona Hoxha, zëdhënësja e KQZ-së, duke iu referuar Kodit Zgjedhor në një deklaratë për shtyp deklaroi se partitë kanë
Ish-kreu i KQZ: Afati ka mbaruar, listat e PS dhe LSI nuk regjistrohen dot Ish-kryetari i KQZ-së Çlirim Gjata ka deklaruar se afati për rregjistrimin e kandidatëve në KQZ ka përfunduar mbrëmë në
A do të futet Topi në listat e Ramës? Përgjigjet ish-Presidenti Bamir Topi, ish-President i Republikës, nuk sheh asnjë arsye për krijimin e një qeveri teknike e cila të garantojë zgjed
"Gjyqtarët që nuk kanë kaluar vetting-un, jo në listat e kandidatëve" “Propozojmë që çdo gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar përmes procesit të vetting-ut, por është dorëhequr, apo që nuk
71 deputetët e Ramës, Bamir Topi dhe Shpëtim Idrizi garantohen si deputet në listat e PS-së! Deklarata zyrtare e kryeministrit Rama se është i aftë të fitojë zgjedhjet me 71 deputetë pa LSI është shoqëruar me hapa
Zgjedhjet tensionojnë politikën e Tiranës, PD bojkoton mbledhjen, LSI kërkon listat e hapura Votimi elektronik ka shkaktuar mjaft debate sot në komisionin për Reformën Zgjedhore, ku demokratët e kanë braktisuar at
Listat e hapura, nis beteja e radhës PS-LSI Ndërhyrja në Kodin Zgjedhor duket se do të jetë përplasja tjetër e radhës mes aleatëve qeverisës PS-LSI. Një ditë më
Të shtunën nis zbatimi i amnistisë, verifikohen listat për lirimet abuzive Referuar afatit kushtetues, dy javë pas botimit në fletoren zyrtare, përllogaritja ka përcaktuar datën 14 për hyrjen në