999 rezultate për

listat

Imami: Basha hoqi Topallin nga lista e vuri shtëpiake që kanë pjellë nga 3-4 fëmijë (VIDEO) Deputeti i PD-së, Artan Imami, në një lidhje me emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme foli për mospërfshirjen e tij dhe t
KQZ shtyn sërish afatin për listat e PD-së Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë sërish afatin për dorëzimin e që listat e kandidatëve për deputetë të Partisë D
Preç Zogaj shpjegon "lapsusin" me emrin e tij dhe fatin e keq me listat Preç Zogaj është i pesti në listën e Lezhës, një pozicion nga i cili nuk pritet të dalë deputet duke parë projeksionin e
Zbulohen "spiunët" në listat e kandidatëve për deputetë Autoriteti per Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit ka zbuluar një numër jo të vogël ish-bashkëpunëtorës
Emigrantët aplikuan për zgjedhjet, nuk i gjejnë emrat në listë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar të dielën listat e votuesve jashtë Kosovës, të cilët nuk janë vetëm shqiptar
Oferta e "sinqertë" e Blushit për PD: Ju ndihmojmë ne, por kam një kusht! Kreu i LIBRA-s Ben Blushi i ka bërë një ofertë të çuditshme PD-së, e cila ka vetëm 24 orë kohë për të plotësuar listat e
SHËNIM/ Pse nuk flet Sali Berisha? Listat e demokratëve për zgjedhjet e 25 qershorit kanë shkaktuar jo pak habi në qarqet politike dhe mediatike të Tiranës
"U mbyll ndërrmarrja...", Blushi komenton mungesën e Patozit në listat e PD Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur që në listën e re të dorëzuar mbrëmë në KQZ të spostojë disa figura
Deputetja e PD reagon pas përjashtimit nga listat: Beteja vazhdon! Shumë nga drejtuesit aktualë të Partisë Demokratike kanë mbetur jashtë listës së kandidatëve për deputetë për zgjedhjet
Basha ju bën "puç" të vjetërve, heq 5 veta nga listat Lulzim Basha ka vendosur të mos kandidojë emrat e njohur brenda Partisë Demokratike. Në lista ra në sy mungesa e krit
Ish-kryetarja e KQZ: Më telefononin në 12 të natës, jam apo nuk jam në listë? Ish-kryetarja e KQZ, Lefterije Luzi, deklaron se listat e kandidatëve për deputetë janë monopol i kryetarëve të partive.
KQZ miraton me urgjencë listat e PD-së për zgjedhjet e 25 qershorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e nesërme në orën 18:00 për të miratuar listat shumëemërore të PD-së
Mediu takon për herë të dytë sot Bashën, çfarë pritet të ndodh? Kreu i PR Fatmir Mediu ka zhvilluar takimin e dytë me kreun e PD-së, Lulzim Bashen per diten e sotme. Takimi eshte z
Përçahet opozita, Mediu, Duka e Dule dalin të vetëm në zgjedhje Ditën e sotme pritet që Basha të dorëzojë në KQZ listat me kandidatët për deputet në të gjithë vendin, ndërkohë dje mbyl
“Kaubojsi” i del kundër Bashës: Nuk futem në listat e PD-së për zgjedhje Eduart Ndocaj, deputeti kauboj që ka firmosur marrëveshje me Lulzim Bashën nuk e pranon ofertën e kreut të PD-së për të
Zbardhet takimi i Bashës me aleatët, Ndoka dhe Shehi me nga 3 kandidatë në listat e PD Kreu i opozitës duket se ende nuk ka një marrëveshje me aleatet per menyren se si do te shkojne ne zgjedhjet e 25 qersho
Basha mbledh koordinatorët, a do të futet Dule në listën e PD? Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka thirrur në një takim koordinatorët e PD-së në qarqe për të diskutuar në lidhje me emrat e
Kosova me koalicione të mëdha, ja thirrjet e ndërkombëtarëve Prania ndërkombëtare në Kosovë u bëri thirrje partive politike që në lista të mos përfshihen njerëz të korruptuar. Por d
Djali i Servet Pëllumbit në listat e PS: Çfarë i tha Rama babait tim Arben Pëllumbi, djali i profesorit socialist, Servet Pëllumbi është kandidati i 18-të në listën e kandidatëve për depute
Subjektet politike, afat deri të hënë për të korrigjuar listat për deputetë Subjektet politike do të kenë kohë tri ditë që të korrigjojnë listat e tyre të kandidatëve për deputetë të cilat i dërgu