999 rezultate për

listat

Veseli dërgon letër të hapur për Listat e Veteranëve Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i është drejtuar edhe njëherë qytetarëve të vendit për dorëheqjen e prokur
Kryeprokurori flet për dosjen e veteranëve dhe prokurorin e larguar Sipas Kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale, Reshat Millakut, arsyeja se pse Prokurori Elez Blakaj dha dorëheqje është
Gucati shpërthen ndaj veteranëve, flet edhe për Agim Çekun Mbi 20.000 persona janë futur në listat e veteranëve si ish ushtarë të UÇK-së që kanë luftuar në territorin e Kosovës. M
Veseli: Partitë janë pajtuar që të fryheshin Listat e Veteranëve Çështja e veteranëve të luftës tash e sa vite po nxitë reagime të shumta. Në një përplasje në mes të deputetit të LDK-së
SHBA e shqetësuar në hetimin për Listat e Veteranëve Për dorëheqjen e Prokurorit Special, Elez Blakaj, i cili po hetonte listat e veteranëve të UÇK-së, ka reaguar edhe ambas
Ç'po ndodh me Listat e Veteranëve, flet Qeriqi Në qershor të vitit 2016, Kryeprokurori i Shtetit, Aleksander Lumezi ka kërkuar nga Prokuroritë kompetente fillimin e gr
Skandal, punonjësit e administratës marrin ndihmë sociale Të punësuarit në Kosovë nuk mjaftohen vetëm me punën e tyre, por ata po presin edhe në radhët e të varfërve vetëm që të
Demalijaj merret në pyetje nga prokuroria për Listat e Veteranëve Gjatë seancës së Kuvendit deputeti i AAK-së, Shkumbin Demalijaj, ka bërë të ditur se është marrë në pyetje nga Prokurori
Detaje nga takimi i Haradinajt me veteranët, a do të pastrohen listat? Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim një grup të veteranëve të UÇK-së, të cilët shpreh
Veteranët nesër fillojnë protestat, ja vendi dhe ora Një grup i ushtarëve të pakënaqur të UÇK-së janë shprehur të irrituar me listat me numër të madh të veteranëve. Për k
Këta janë avokatët që do të jenë pjesë e Gjykatës Speciale (EMRAT) Dhomat e Specializuara të Kosovës publikuan sot Listat e Mbrojtësve për përfaqësimin e të dyshuarve, të akuzuarve dhe vi
Dua Lipa vazhdon të kryesojë në top-listat e Britanisë (FOTO LAJM) Këngëtarja me prejardhje kosovare, Dua Lipa po vazhdon të shënojë suksese në arenën ndërkombëtare. Ajo së fundi ka pu
Flamuri shqiptar në faqen e MPB-së, reagojnë nacionalistat maqedonas Faqja zyrtare e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë tani disa muaj funksionon në gjuhën shqipe Mirëpo së
Çeku flet për listat e veteranëve, kush janë fajtorët sipas tij Numri i madh i veteranëve nuk është problem, vlerëson Agim Çeku, duke iu përgjigjur akuzave që po i bëhen në drejtim të
Jashari dyshon te qeveria për listat, ka një paralajmërim Qeveria e Kosovës, ka miratuar raportin me listën e numrit të Dëshmorëve të Kombit, sipas shënimeve të ofruara nga puna
A zemërohet Veseli me Pacollin pas marrëveshjes me VV ?- flasin analistat Sot, Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca Kosova e Re kanë bërë të ditur se kanë arritur koalicione parazgjedhore në komunat
LDK e shqetësuar për mospjesmarrjen e FARK-ut në Listat e Veteranëve Një numër i madh i ish pjesëtarëve të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës (FARK), nuk janë përfshirë në lista
Flet Ristani: Basha gaboi me listat.. Numri dy i Partisë Demokratike, Arben Ristani, zgjodhi t flasë për herë të parë pas 4 muajsh për vendimin e Lulzim Bashë
Abdixhiku: Listat e veteranëve i ka fryrë Veseli e Thaçi Hetimi i ish Shërbimit Informativ të Kosovës, po konsiderohet shumë i nevojshëm. Kjo po synohet të arrihet me anë të një
Rifillon seanca e buxhetit, Veseli debaton ashpër për fryrjen e listave të veteranëve Seanca e Kuvendit të Kosovës po vazhdon me debatin për rishikimin e buxhetit të Kosovës, ku opozita tha se ky rishikim p