999 rezultate për

listat

Dalin listat, kur do të këndojë Shqipëria në Eurovizion (FOTO LAJM) Jonida Maliqi fitoi këtë vit Festivalin e RTSH-së duke fituar të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion.
Pasi u largua nga BabaStars, Cozman nxjerr listat e pagesave të grupit Cozman u largua ditën e djeshme nga Babastars dhe mesa duket ka një arsye të fortë pas këtij vendimi. Ai ka publikuar
I ka xhiruar fshehurazi, Labi, Adelina Berisha dhe Daut Demaku në listat e Burdushit Ordinanca e Hysri Peqanit, i njohur si Burdushi, të marteve dhe të premteve ishte gjithmonë e mbushur me njerëz. Shpesh
Çeku e pranon se janë fryrë listat e veteranëve por ja kë fajëson Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku pajtohet se listat e veteranëve janë të fryra. Ai në Ru
Thaçi denoncon veteranët e rrejshëm: Nuk kemi patur më shumë se 13-15 mijë ushtarë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës nuk ka pasur më shumë se 13 mijë der
Delawie qorton politikanët për listat e veteranëve Ambasadori në shkuarje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) ka reaguar përmes një postimi në Twitter për rastin e
OVL-UÇK sot i drejtohet veteranëve në këtë orë Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së do të mbajë konferencë për media. Kjo në lidhje me çështjen e
Zeka tregon pse i publikuan listat e veteranëve mashtrues Deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka, ka folur rreth bllokadës dhe mosfunksionimit të Kuvendit të Kosovës. Zeka tha se në
Turp, veterani më i vjetër nga Skënderaj në listat e mashtruesve Mëngjesin e sotëm 85-vjecari nga fshati Plluzhinë i Komunës së Skenderajt, Hasan Tahiri, ish-luftetar i UÇK-së, kishte m
Të dënohen ana që futën në listat e mashtruesve veteranët e vërtetë Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut me anë të një komunikate ka reaguar në lidhje me publikimin e
Thaçi reagon për listat e veteranëve, thotë se mbështet prokurorinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur për çështjen e korrigjimit të ku
Rrëmuja me listat, veteranët e vërtetë të zhgënjyer e të fyer Erdhi nga Bosnja për t’iu bashkuar luftës së UÇK-së, por edhe pse ishte pjesë e saj, emri i tij figuron si veteran i rre
Reagon prokuroria: Pse në listat e veteranëve të rrejshëm figurojnë edhe luftëtarë të vërtetë Prokurori i Shtetit ka dalë me sqarim lidhur me listën e publikuar të ‘veteranëve të rrejshëm’, sipas aktakuzës për këtë
Adnan Hyseni reagon për listat: Turp të qoftë Elez Blakaj (FOTO LAJM) Dje janë publikuar në media disa lista që pretendohet se janë emrat e aktakuzës së veteranëve. E megjithatë kjo është e
Listat për vrasjet politike u hartuan në Hotel Rogner të Tiranës, këto janë organizatat kriminale Publicisti Idriz Zeqiraj, në një intervistë, ka thënë se hartimi i listave me personat që do vriteshin, janë hartuar në
Thaçi flet për herë të parë për veteranët mashtrues Presidenti Hashim Thaçi, ka folur për herë të parë për listat e veteranëve, pas dorëheqjes së prokurorit Speciale Elez B
Kryeson listat e botës, këngëtarja shqiptare thyen çdo rekord Këngëtarja e njohur e hiteve "New rules", "One kiss", "Be the one" etj, Dua Lipa, është një prej femrave më të komen
Ish-Shefi i Gjykatës së UÇK-së: Të dënohen matrapazët Ish-drejtuesi i Gjykatës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Dobruna, i quan matrapazë dhe hajna të gjithë ata që e
Shfaqet Komandant Kobra, ka disa fjalë për ata që frynë listat Ish – komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naser Vllasi (Cobra), i cili ka luftuar në Koshare, ka folur rreth do
Mustafa: Të japin llogari ata që frynë Listat e Veteranëve Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa është rikthyer me një status në Facebook duke prekur temën e listave të veteranë