999 rezultate për

liqenit

Shoqëria civile proteston "ndryshe" kundër ndërtimeve te Parku i Liqenit (FOTO LAJM) Të rinjtë, por jo vetëm, nga shoqëria civile kanë protestuar sot përpara ndërtesës së kryeministrisë. Ata kishin zgje
Del nga shtrati uji i liqenit të Badovcit për shkak të reshjeve Mëngjesin e sotëm ka filluar dalja e ujit nga shtrati i liqenit të Badovcit, gjë që ka ardhur si rrjedhojë e reshjeve dh
Identifikohet i mbyturi që u gjet tek Liqeni Artificial Update - Policia ka identifikuar personin e mbytur që u gjet sot tek Liqeni Artificial. Ervis Saraçi, 32 vjeç
Kosova investon 60 mln euro për mbrojtjen e liqenit të Fierzës Qeveria e Kosovës do të investojë 60 mln euro për liqenin e Fierzës, për të shmangur një katastrofë ekologjike si ajo e
Malltezi: Lame të mos legalizojë vilat tek Liqeni Dhëndri i Berishës nuk ka të ndalur akuzat ndaj kryeministrit Rama, e ku sot i është referuar dy vilave tek Liqeni. Me a
INUK ndërpret punimet për pallatet tek diga e Liqenit Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, ka urdhëruar sot ndërprerjen e punimeve të pallateve shumëkatëshe pranë dig
Shembet me 120 kg C4 ndërtesa 7-katëshe në Pogradec (VIDEO) NUK ka shembur me sukses një pallat shumëkatësh në breg të liqenit të Pogradecit. Ndërtesa 7-katëshe që ndodhej buzë liq
Shqiptari në Gjermani shpëton trevjeçarin, nderohet nga pushteti Hekuran Krasniqi, më 1 shkurt të vitit që po shkon pati dhënë një shembull guximi e vetëmohimi qytetar, duke shpëtuar ng
Kombëtarja daneze shijon freskinë e "Liqenit Artificial" (FOTO LAJM) Para se të niseshin për në Elbasan, atje ku sot në mbrëmje do të kenë përballë Shqipërinë për ndeshjen e dytë eleminator
Skandal! Rojtarët e liqenit të Shkodrës pasurohen falë peshkimit të paligjshëm (VIDEO) Organizata e Menaxhimit të Peshkimit në liqenin e Shkodrës, OMP, akuzohet se po drejton një skemë shantazhi dhe zhvatjej
Papa në Tiranë, makinat "party" në unazë (VIDEO) Policia dje ishte e fokusuar e gjitha tek ardhja e Papës, dhe kontrolli në vendet e tjera linte shumë për të dëshiruar.
INUK, aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje buzë liqenit të Ohrit INUK nisi mëngjesin e sotëm aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje dhe në kundërshtim me të gjitha kushtet urbanisti
A është ky përbindëshi i liqenit Loch Ness? (FOTO LAJM) Fotografja Elle Uilliams ka fotografuar "një krijesë të çuditshme", e cila po dilte nga thellësia e liqenit Loch Ness.
Veliaj në Gjirokastër: Pas 8 vitesh i rikthyem qytetit investimet Ministri Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, z. Erion Veliaj, ka zhvilluar një vizitë në Gjirokastër për të inspektuar gjasht
Gjenden trupat e dy të rinjve të mbytur në liqenin e Pogradecit Gjenden trupat e dy të rinjve të cilët u mbytën dje në ujërat e liqenit të Pogradecit. Sipas njoftimit të policisë trupa
Mbytet në liqen 18-vjeçari në Luboten Një tragjedi ka tronditur Lubotenin. Dje, një 18-vjeçar me iniciale J.O nga Luboteni i Kumanovës ka hyrë për tu larë
Tiranë, 50-vjeçari gjendet i mbytur tek diga e Liqenit Artificial Kalimtarë të rastit kanë gjetur mëngjesin e sotëm trupin e pajetë të një personi pranë digës së Liqenit Artificial. Sipa
Shqipëria dhe Mal i Zi festojnë sot ditën e liqenit të Shkodrës Shqipëria dhe Mali i Zi kanë festuar së bashku ditën e liqenit të Shkodrës. Ministritë e Mjedisit të dy vendeve organizu
Ministri Dardan Gashi zhytet në liqen (FOTO LAJM) Ministri në detyrë i Ambjentit, Dardan Gashi është zhytur në ujërate liqenit të Badovcit, me qëllim që ta pastrojë atë.
Ushtria në aksion për pastrimin e liqenit të Fierzës Forcat e ushtrisë vijojnë punën për pastrimin e liqenit të Fierzes. Më shumë se 3O forca të ushtrise do pastrojnë bregun