999 rezultate për

liqenit

SKANDAL / Policia bën për spital aktivisten tek Parku i Liqenit Policia e Bashkisë së Tiranës u përplas ashpër edhe sonte me protestuesit të cilët janë kundër ndërtimit të Parkut tek L
PD: Rezistenca për mbrojtjen e mushkërive të Tiranës do vazhdojë deri në fund Kreu i Departamentit të Mjedisit, Jamarbër Malltezi dhe kreu i Këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës, dënuan sot ven
Ndocaj rebelohet me Veliajn: S'kemi jetuar vetëm në Tiranë për t'na manipuluar (FOTO LAJM) Eduart Ndocaj nuk ka të ndalur me kritikat. Në shenjestër këtë herë ka vendosur Erion Veliaj, referuar parkut të Liqenit
Rama: Shoqëria civile ka vdekur (VIDEO) Edi Rama i pyetur në emisionin "Opinion" lidhur me protestat e shoqërisë civile tek Parku i Liqenit u shpreh se "protest
Bashkia reagon për parkun: Keqardhje, duan vetëm show mediatik Bashkia e Tiranës kishte shoqërinë civile për të diskutuar mbi detajet e projektit të parkut të lodrave tek Liqeni. Një
Shoqëria Civile nesër vendos çadra tek Parku i Liqenit Shoqëria civile ka paralajmëruar se nesër në orën 12.00 do të vendosë çadra tek Parku i Liqenit për ta mbrojtur atë nga
SHËNIM/ A ka një konflikt Kokëdhima-Veliaj dhe a nisi ai me “sabotazhin” tek UKT? Bashkia e Tiranës është në një presion të vazhdueshëm nga grupet e biznesit për shkak të rritjes së ndjeshme të taksave
Veliaj dëgjesë me shoqërinë civile për këndin e lojërave tek Liqeni Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar një dëgjesë publike me shoqërinë civile dhe organizata ambien
PD kallëzim penal për zyrtarët që lejuan ndërtimin në Parkun e Liqenit PD ka bërë një kallëzim penal sot në Prokurori, për drejtuesit e Policisë së Tiranës, IKMT, INUV, Inspektoriatin e Mjedi
Zgjidhet misteri i avionit në fund të liqenit (VIDEO) Zgjidhet misteri i fotos së një avioni të mbytur në një liqen, i kapur nga Google Maps. Pamjet e një avioni që duket i z
Shuplaka e Majkos për protestën tek Parku i Liqenit Deputeti socialist Pandeli Majko, me anë të një fotoje që ka postuar në Facebook-un e tij, ka ironizuar me protestën e P
PD kallëzon penalisht Policinë, INUK dhe firmën private Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, i ka kërkuar Prokurorisë të ndërhyjë për të liruar protestuesit që u nd
Veliaj nuk tërhiqet, parku rrethohet sërish Një ditë më parë, protestuesit e opozitës hoqën gardhin e hekurt në Parkun e Liqenit dhe pjesë të tij i dërguan përpara
KOMENT/ Park Lojërash dhe një Bar-Kafe apo Bar-Kafe me Park Lojërash? Nga Albeu.com Ka një debat të fortë mes PD-së dhe Bashkisë së Tiranës, i transferuar më pas edhe në media, nëse
Rama: PD kaloi tek lufta me objektet rrugëve Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter, lidhur me protestën e PD-së kundër parkut të Liqenit. Nga Londra,
"Pezullim punimeve tek Liqeni ose protestat do përshkallëzohen!" Dita e djeshme ka qënë jo pak e tensionuar sa i takon protestës tek Liqeni, teksa polici ushtroi dhunë ndaj një gruaje.
Pas protestës, rrethohet me hekur Parku i Lojërave (FOTO LAJM) Policia Bashkiake duket se është përgatitur më së miri për protestën e nesërme që u paralajmërua nga ana e Berishës dhe
Avokati i Popullit: Dhuna ndaj qytetarëve, e patolerueshme Avokati i Popullit, Igli Totozani ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar nga punonjësi i policisë ndaj një gruaje në
Policia përplaset me protestuesit, qëllon me shuplakë një grua (VIDEO) Gjatë protestës së shoqërisë civile tek Parku i Liqenit për ndërtimin e këndit të lojrave nga ana e Bashkisë së Tiranës
PD: Parku i Liqenit nuk është oborri privat i Veliajt Në një dalje për mediat, deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncoi projektin e Bashkisë si të pakonsultuar sa i takon P