999 rezultate për

liqenit

Gjendet një trup i pajetë në ujërat e Liqenit të Ohrit Tupi i pajetë i një mashkulli sot pasdite është gjetur në ujërat e Liqenit të Ohrit, në afërsi të fshatit Podmolje. H
Gjendet trupi i pajetë i një gruaje në liqenin e Mitrovicës Një trup i pajetë është gjetur pasditen e sotme nga Policia e Kosovës në afërsi të Liqenit Akumulues në Mitrovicë. Zë
Rehabilitohet moli i Parkun të Liqenit Në një kohe të shkurtër Parku i Liqenit Artificial është kthyer në një nga destinacionet më të preferuara për qytetarët
Drejt fundit pista e vrapimit dhe e biçikletave në Parkun e Liqenit Me pistën e re të vrapimit dhe pedalimit Parku i Madh i Liqenit ofron tashmë më shumë mundësi për të gjithë ata që duan
Sot, pastrohet liqeni i Batllavës OJQ-ja “Sundimi i Demokracisë në Kosovë” dhe “Iniciativa Qytetare Orllan”, së bashku me banorët e Orllanit, organizojnë
Klubi i Partizanit dhe bizneset mbjellin 100 pemë në Parkun e Liqenit Dy vite më parë, në pjesën jugore të Liqenit të Tiranës kishte vetëm baraka dhe plehra, çka ishte kthyer në një problem
Parkut të Liqenit i shtohen edhe 100 pemë, transformohet pjesa jugore Nga një ferrishte që shërbente për grumbullimin e mbetjeve, hapësira jugore e Liqenit Artificial të Tiranës është pyllëz
Liqeni i Ohrit del nga shtrati Bregu dhe shëtitorja rreth liqenit të Ohrit është vërshtuar pasiqë niveli i liqenit ka kaluar 27 cm në maksimale nga kuo
140 pemë në përkujtim të punonjësit të Policisë i vrarë në krye të detyrës, Elham Elezi Njëzetë vjet më parë, efektivi i RENEA-s, Elham Elezi humbi jetën në krye të detyrës në moshën 29 vjeçare. Sot, në kujti
140 pemë në përkujtim të punonjësit të Policisë i vrarë në krye të detyrës, Elham Elezi Njëzetë vjet më parë, efektivi i RENEA-s, Elham Elezi humbi jetën në krye të detyrës në moshën 29 vjeçare. Sot, në kujti
1-vjetori i ndarjes nga jeta, përurohet busti i kantautorit Françesk Radi Miq, të afërm dhe dashamirës të muzikës së tij, u mblodhën sot pranë kodrave të Liqenit Artificial, për të përkujtuar nj
Korsitë e reja të biçikletave te liqeni, drejt fundit Ndërprerja e reshjeve të shiut u ka dhënë mundësi ndërmarrjeve të Bashkisë Tiranë që të rinisin me një ritëm më të lartë
Pas përmbytjeve Ohri mbetet pa plazhe Ohri mbeti pa plazhe pas stuhisë së fortë dhe ciklonit Aleksej. Pjesa më e madhe e tyre tani janë nën ujë. Pronarët kanë
Vrapuesit dhe Vëllazëria Ungjillore dhurojnë pemë për Parkun e Liqenit Artificial Paralelisht me përmirësimin e infrastrukturës, Parku i Liqenit Artificial po shton edhe sipërfaqet e gjelbra, duke rehab
Rritet niveli i liqenit të Ohrit Liqeni i Ohrit ka arritur lartësinë e dytë maksimale prej 694 metra mbi nivelin e detit dhe është e mundshme dalja nga s
"Zonja e Liqenit" në shitje për 2.1 milionë dollarë (FOTO LAJM) Një vilë, e cila frymëzoi Walter Scott të shkruante “Zonja e Liqenit”, ka dalë në shitje për 2.1 milionë dollarë dhe sho
Alarmante, rritet për 5 centimetra niveli i ujit të liqenit të Ohrit Niveli i Liqenit të Ohrit, në gjendje alarmuese. Për vetëm 24 orë është rritur për më shumë se 5 centimetra. Sot është 1
Era shkul nga rrënjët pemën në Tiranë, dëmtohen 5 makina Tirana sot është pushtuar nga një shkulm i madh erërash, të cilat kanë shkaktuar një sërë problemesh në kryeqytet. Nj
Ohër, nivel i lartë i liqenit përmbyt rrugët Në Ohër dhe Strugë era arriti shpejtësi prej 100 km në orë. Bregu është tërësisht nën ujë. Në gjendje të ngjashme janë e
Liqeni i Ohrit arrin maksimumin e tij Koncesionerët filluan të vendosin thasë me rërë në plazhet e Ohrit, për t’u mbrojtur nga rritja e shpejtë e nivelit të l