999 rezultate për

liqeni

Vazhdon seanca e Monstrës, sërish flet dëshmitari E1 Në Gjykatën Penale të Shkupit, sot do të vazhdojë marrja në pyetje e dëshmitarit të koduar “E1” në rastin “Monstra”.
Fillon projekti i Ramës për të ndërtuar kulla në Parkun e Liqenit (FOTO LAJM) Qeveria me vendimin numër 406 të datës 4 korrik ka miratuar kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë të territorit prej 25
Enca në mes të liqenit me tanga ka bërë një betim Enca njihet për natyrën e saj tepër moskokëçarëse dhe bën çdo veprim që dëshiron ta bëjë pa vrarë mëndjen që të tjerët d
Rëndësia e Ujmanit, liqenit që Vuçiçi nuk e lëshon Kërcënimi i famshëm i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, “Unë nuk e jap Ujmanin!” jep përgjigje edhe për të tashm
Bie niveli i Fierzës, thatësira rrezikon probleme furnizimi me energji elektrike Mungesa e reshjeve të shiut dhe temperaturat e larta të ditëve të fundit, që kanë mbërthyer rajonin e Kukësit, kanë bërë
Zbardhet skenari i errët serb, pse e duan Liqenin e Ujmanit Pa liqenin e Ujmanit, Kosova nuk do të kishte as ujë e as energji. Kështu thotë gazetari serb, Petar Gajiq, i cili në 10
Liqeni i Kosovës që po tenton ta marrë Serbia, po ruhet nga forcat amerikane (FOTO VIDEO) Shteti i Serbisë me çdo kusht është duke insistuar që ta bëjë për vete njëren prej pasurive më të rëndësishme që ka Repu
KFOR tregon pse e morën nën kontroll Liqenin e Ujkanit Ushtarët e KFOR-it, nuk kanë marrë nën kontroll liqenin e Ujmanit mirëpo, prania e trupave është pjesë e një ushtrimi të
Liqeni i Ujmanit merret nën kontroll (VIDEO) Liqeni dhe Hidrocentrali i Ujmanit (Gazivodës) afër Zubin Potokut në veri të Kosovës, që nga mesnata, janë marrë nën kon
Liqenet e Ohrit dhe Dorjanit, rrezikojnë duke qenë mbi nivelin maksimal Nivelet e Liqenit të Dojranit dhe të Ohrit ende është mbi të lejuarën maksimale, për për dallim nga dje niveli i Liqenit
Kapet drogë e madhe në Liqenin e Shkodrës Një sasi e madhe kanabisi është gjetur e shpërndarë në bregun e liqenit të Shkodrës mëngjesin e sotëm. Sasia e drogës
I gjithi rozë, ky është liqeni më i veçantë në botë (FOTO LAJM) Liqeni i Middletonit në Australinë Përëndimore është nga më të veçantit në botë, pasi është i gjithi me ngjyrë rozë.
I mbijetoi masakrave terroriste, kush ishte muxhahedini që u mbyt në Durrës Një shtetas iranian është mbytur pak ditë më parë në liqenin e fshatit Rrotull pasi ishte futur për t'u freskuar. Mux
Buzë liqenit dhe gjigante, Meghan dhe Harry blejnë shtëpinë madhështore? Nëse fjalët që qarkullojnë janë të vërteta, me shumë mundësi çifti duhet të jetë duke u marrë momentalisht me detajet pe
Tirana gati për të mirëpritur garën e “Triathlon”-it nesër në Farkë Tirana do të presë për herë të parë një garë “Triathlon”-i, sporti që bashkon tre disiplinat sportive më të njohura dhe
Një burrë gjendet i pajetë pranë Liqenit Artificial në Tiranë Një burrë është gjetur i pajetë këtë të premte në Tiranë. Viktima është gjetur në një stol shumë pranë digës së Liqe
Polumbarët nxjerrin trupin e pajetë të 12-vjeçarit nga liqeni i Farkës Polumbarët e RENEA-së kanë nxjerrë nga liqeni i Farkës trupin e pajetë të 12-vjeçarit që u mbyt sot. Burime zyrtare n
Si u zhduk në liqenin e Farkës 12-vjeçari, zbardhet dëshmia rrëqethëse e shokëve Janë zbardhur detajet e reja nga ngjarja e rëndë sot në Tiranë, ku një fëmijë vetëm 12 vjeç është mbytur në liqenin e Fa
E FUNDIT/ Tragjike, mbytet një fëmijë në liqenin e Farkës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Një fëmijë është mbytur në liqenin e Farkës. Ngjarja e rë
A do t'ja falin Serbisë edhe Liqenin e Ujmanit? Liqeni i Ujmanit shtrihet në dy shtete; atë të Kosovës dhe Serbisë, por serbëve nuk ju mjafton vetëm pjesa që ju takon,