999 rezultate për

liqeni

Magjia e akrobatëve të Cirkut Kombëtar zbret të mërkurën te Liqeni (FOTO LAJM) Magjia e akrobatëve të Cirkut Kombëtar zbret të mërkurën te Liqeni, akrobaci, humor e argëtim pa fund Parku i Liqenit
Pas Sarës dhe Ledionit, Bleona Qereti shfaqet nuse në liqenin e Comos “Unë nuk besoja tek një fe. Ai ishte besimi im. Ai ishte jeta ime, dashuria, gjithçka. Si përfundova kështu? Si përfundu
Njihuni me detaje të reja për liqenin e Ujmanit që çmend serbët Liqeni i Ujmanit kohëve të fundit është kthyer në qendër të vëmendjes, sidomos pas vizitës së presidentit të Kosovë, Has
Thaçi vë në rrezik sigurinë e Kosovës për një protestë kundër tij (VIDEO) Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka qëndruar sot në veri të Mitrovicës ku ka vizituar Liqenin e Ujmanit. Thaçi për g
DALIN PAMJET/ Forcat Speciale rrethojnë liqenin e Ujmanit Forcat Speciale të Policisë së Republikës së Kosovës, janë vendosur dhe e kanë rrethuar Liqenin e Ujmanit. Rraportohe
Gjendet një trup i pajetë në breg të Liqenit Artificial Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Burime nga policia bëjnë me dije se është gjetur pa jetë një burrë në afer
Liqeni ndryshon ngjyrë në SHBA, mësoni arsyen (VIDEO) Një video e realizuar me dron në Great Salt Lake në SHBA, jep një pamje të jashtëzakonshme. Aty, liqeni merr dy ngjyr
Meta bëhet pjesë e pazareve me toka në Ballkan Përderisa, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ndodhej në Kosovë dhe një ditë pasi provokoi me fjalim në Liqenin e Uj
LIVE/ Vuçiç sfidon nga Ujmani, çfarë po ndodh tani në liqenin më të rendësishëm të Kosovë Pasi hyri në Kosovë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç është ndaluar ne liqenin e Ujmanit, i cili është jetik për Kosovën
Dalin fotot, Vuçiç sfidon hapur Kosovën nga Ujmani (FOTO LAJM) Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka ndaluar në liqenin e Ujmanit në Zubin Potok pasi ka hyrë në territorin e Republikës
Diga e Liqenit të Ujmanit mbulohet me flamurin serb (FOTO LAJM) Liqeni i Ujmanit është një nga pasuritë më të mëdha natyrore që ka Republika e Kosovës.Por një gjë e tillë kontestohet a
Pa Ujmanin Kosova vdes, dalin qëllimet e vërteta të serbve për liqenin më të madh Hidrocentrali i Ujmanit, pika kontestuese e vizitës së presidentit serbe Aleksandar Vuçiq në Kosovë, është me rëndësi st
Policia: Nuk e lejojmë Vuçiçin të shkelë në Liqenin e Ujmanit Policia e Kosovës tha sot se do të veprojë në kuadër të planit të qeverisë së vendit në vizitën e planifikuar për nesër
Ujmani mbushet me flamuj serb, ky është personi që dha lejë Drejtori i kompanisë publike dhe i distribucionit “Ibër’ që menaxhon me liqenin e Ujmanit, Srdjan Vuloviç, ka folur sot
Del e-maili sekret që shkaktoi anulimin e takimit Thaçi-Vuçiç (FOTO LAJM) Shefi i të ashtuquajturës ‘Zyra për Kosovën’ në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka publikuar një email të cilin e ka p
Bashkia e Tiranës organizon Festivalin Ndërkombëtar të Balonave Parku i Liqenit Artificial është kthyer në hapësirën më të pëlqyer për qytetarët e Tiranës dhe organizimin e aktivitetev
KEK-u dhe Ujësjellësi, të shqetësuar për debatin mbi Ujmanin Drejtuesit e dy kompanive publike, KEK-ut dhe Ujësjellësit Rajonal Prishtina mbeten të shqetësuar nga debati i fundit pë
Përfundon seanca për rastin Monstra Ka mbaruar seanca e sotme e rastit “Monstra” ku dëshmi dha dëshmitari E1. Pas prokurorëve të Prokurorisë Speciale, av
Dëshmitari i rastit Monstra merret në pyetje nga gjykata Pas prokurorëve të Prokurorisë Speciale, avokatëve dhe të akuzuarve për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës, dë
Festivali i balonave për herë të parë në Shqipëri, Parku i Liqenit Artificial ju pret më 1 dhe 2 shtator Do të bëhesh pjesë e një festivali shumëngjyrësh balonash? Eja në lëndinën jugore të Parkut të Madh të Liqenit Artifi