999 rezultate për

liqeni

Rritet niveli i ujit i Liqenit të Ohrit Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit është për dy centimetra më i lartë se dje, por ende është për një centimetër më i ulët
Misteri i liqenit, që mori jetën e mbi 1.700 personave Për afro 400 vjet, rreth vullkanit Nyos në Kamerunin Veriperëndimor, përgjatë kufirit me Nigerinë, shumë mite kanë qarku
U vranë 1700 persona brenda natës, çfarë ishte mjegulla që erdhi nga liqeni (FOTO LAJM) Gjatë natës së 21 gushtit 1986, fshatarët që banonin pranë liqenit afrikan Nyos dëgjuan bubullima të pazakonta … Për
Aksident pranë liqenit, Audi e bën parakolpin copë Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme shumë pranë zonës së Liqenit. Në fotografitë e mbërritura në red
Krijohet liqeni artificial që prodhon 100 dallgë në orë (VIDEO) Një liqen artificial do të lejojë të pasionuarit pas këtij sporti që të mos humbasin kohë në det duke pritur dallgët, pa
Në Angli krijohet liqeni i parë artificial për sërf (FOTO LAJM) Në Angli është krijuar liqeni i parë artificial me dallgë ku mund të bësh sërf. Investimi ka kushtuar rreth 30 milion
Liqeni rozë që fiksoi Vip-at, ndodhet në Shqipëri dhe shumë afër (FOTO LAJM) Me siguri e keni vënë re në disa foto të publikuara në Instagram, një vend të mrekullueshëm më ujë në ngjyrë rozë. N
Pelikani Kaçurrel vallëzon në liqenin e Shkodrës Nëse deri më tani e kishim parë vetëm në Lagunën e Karavastasë, Pelikani Kaçurrel, një specie e rrallë që deri pak vite
Gjyshe për herë të parë, Jozefina Topalli një shëtitje me nipin buzë liqenit (FOTO LAJM) Para pak kohësh Jozefina Topalli u bë gjyshe për herë të pari pasi e bija, Megi solli në jetë në fëmijë. Ajo dhe partner
Krijesa misterioze del në breg dhe trondit banorët Duket sikur në këtë botë cudirat nuk kanë fund dhe këtë herë njerëzit kanë mbetur sërish të fjalë. Një krijesë mister
Gruaja tenton t'i japë fund jetës tek Liqeni Artificial në Tiranë Një tragjedi do të ndodhte ditën e sotme tek Liqeni Artificial në Tiranë. Një grua rreth të 60-ave ka tentuar të var
Merr flakë makina pranë Liqenit të Thatë (VIDEO) Një makinë tip "Benz" me targa AA 997 NJ ka marrë flakë në zonën e Liqenit të Thatë. Makina është përfshirë nga flak
Liqeni Akumulues në Mitrovicë bëhet i kuq nga ujërat e ndotura Liqeni Akumulues në Mitrovicë nuk po përmban ngjyrën e njëjtë si të liqeneve të tjera. Ai tanimë ka ngjyrë të kuqe.
Vodhën çanta, portofola e sende të tjera, në pranga 6 persona Policia e Tiranës ka përfunduar me sukses operacionin "Liqeni", në kuadër të parandalimit të vjedhjeve të ndodhura në au
Gjendet pas 15 vitesh në fund të liqenit trupi i italianit, i martuar me shqiptaren 22 vite më të re Kufoma e dekompozuar e një italiani, i zhdukur në vitin 2004, dyshohet se ndodhet në makinën tip Ford që u gjet rreth nj
Thyhet gjatë natës memoriali turk te Parku i Liqenit (FOTO LAJM) Monumenti në Parkun e Liqenit për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi është thyer gjatë natës së shkuar. Sot në
Mbulohet me flamurin kombëtar memoriali i mbështetësve të Erdoganit tek Liqeni Artificial (FOTO LAJM) Një grup aktistësh protestuan dje tek memoriali i mbështetësve të Erdoganit në Kodrat e Liqenit të Tiranës duke e mbulua
Temperaturat ekstreme dhe mungesa e reshjeve thajnë Liqenin e Shkodrës Liqeni i Shkodrës është në ditët e tij më të këqija. Temperaturat e larta dhe mungesa e reshjeve kanë bërë që të ulet ni
Zjarri pushton kodrën e Liqenit të Thatë Prej afër 20 minutash flakët kanë pushtuar kodrën e Liqenit të Thatë në Tiranë, ndërsa zjarrëfiksja nuk duket gjekundi.
Gjergj Xhuvani u shua pasi mbaroi xhirimet e filmit, e lidhi me historinë tragjike të djalit Pasi kishte mbaruar xhirimet e filmit “Liqeni im” në Shqipëri në fund të vitit të kaluar, Gjergj Xhuvani edhe pse vuante