999 rezultate për

lipjan

60 vjet burg për vrasjen dhe djegien e një personi në Lipjan Gëzim Ratkoceri dhe Osman Spahiu e dëgjuan këshillën e avokatëve mbrojtës për të mos reaguar ndaj vendimit, cilido qoftë
Varfëria "mbyt" familjen me 10 anëtarë në Janjevë të Lipjanit (FOTO LAJM) E gjithë dita i shkon duke shëtitur përreth shtëpisë së saj. Është 8-vjeçare por nuk e ndjekë shkollën. Asnjëherë nuk ka
Fitim Selimi pretendon të marrë në AAK shokët e PDK-së Ish-kryetari i Degës së PDK-së në Lipjan, Fitim Selimi, e i larguar nga ky subjekt pak para se të niste fushata zgjedhor
Diplomohet brezi i 13-të i "Mehmet Akif" në Lipjan (FOTO LAJM) Kolegji "Mehmet Akif", në Lipjan, festoi maturën e 13-të së diplomimit me një ceremoni madhështore ku morën mbi 2000 të
Kryetari i Lipjanit nga 132 premtime ka përmbushur vetëm 8 Youth Association for Human Rights (YAHR) ka publikuar raportin e monitorimit të punës së ekzekutivit të Komunës së Lipj
Komuna e Lipjanit dhe VV përplasen për tenderët e orkestruar Lëvizja “Vetëvendosje” këmbëngul se raporti i punës për vitin 2014 i paraqitur nga Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri
Haradinaj: Liderët e shtetit janë paranojakë Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka thënë se do të vazhdohet me protesta, ndërsa kërkesat kryesore të tyre janë kthimi
LDK presion AAK-së: Kryeministri na takon neve Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Ramush Haradinaj po përballen fuqishëm me kritikën se kryeministri i takon LDK-së, si p
Gani Geci kërcënohet në burg Tre ditë pasi është dorëzuar dhe po vuan dënimin në burgun e Lipjanit, Gani Gecit i ka ardhur një letër kërcënuese. “
Gani Geci dërgohet në burgun e Lipjanit Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci është dërguar sot në burgun e Lipjanit. Lajmi bëhet i ditur nga vëllai i t
Dy persona vdesin ne Lipjan Dy persona kanë humbur jetën, pasi janë aksidentuar rëndë në dy aksidente të ndara. Në fshatin Hallaq i Madh, të prem
Dy persona humbin jetën në aksidente në Lipjan Dy persona kanë gjetur vdekjen sot si pasojë e aksidenteve rrugore. Gjatë një aksidenti të ndodhur në fshatin Hallaq i M
Serbia shkel marrëveshjen, financon arsimin në Kosovë Pavarësisht marrëveshjes ndërkombëtare për shuarjen e sttrukturave paralele serbe në Kosovë, qeveria serbe ka financuar
Zhduket një vajzë në Lipjan Një vajzë nga Lipjani është zhdukur në rrethana të panjohura. Nëna e vajzës së humbur ka raportuar në polici dje se v
Thaçi: Pagat do të rriten nga data një prill Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, deklaroi se do të vazhdojë angazhimi për organizimin e zgjedhjeve të lira, fer dhe
Iniciativa e Lipjanit i bashkohet Nismës për Kosovën Iniciativa Qytetare e Lipjanit “IQL”, ka vendosur sot për bashkim-shkrirje në strukturat e Nisma për Kosovën, pas dakord
Buja e gjenë “financuesin” e fushatës (FOTO-LAJM) Duket se Partia Demokratike e Kosovës, dega në Lipjan për këtë vit e ka gjetur financuesin e fushatës zgjedhore. Financ
Ja si ndodhi aksidenti i djalit të Bujës (VIDEO) Valon Buja, djali i kryetarit të komunës së Lipjanit, Shukri Buja, ka shkaktuar vetë aksident trafiku me veturën e tij “
Synimi i gjermanëve, ndërtimi i "Fshatit spitalor" Një grup investitorësh është pritur sot nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, të cilët kanë prezantuar një
LDK akuza ndaj komunës së Lipjanit Dega e LDK-së në Lipjanit ka akuzuar qeverisjen komunale në Lipjan se ka dhene prona në shfrytëzim militantëve të partis