999 rezultate për

lipjan

Policia jep detaje për vrasjen në Lipjan Mbrëmjen e së mërkurës në Lipjan u qëllua për vdekje një 32-vjeçar. Ngjarja ndodhi në një kazino, ndërkaq policia ka dhë
Si ndodhi vrasja në kazinon të Lipjanit Policia dhe Prokuroria kanë njoftuar dje për vrasjen që ndodhi në Lipjan, dhe për të detaje të reja lidhur me vrasjen e
Me dhimbje dhe lot varrosen të rinjtë që humbën jetën në aksident Tre të rinj humbën jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi të shtunën në rrugën Shtime-Suharekë, saktësisht në fshatin
Lipjani sot në zi për viktimat e aksidentit Me vendim të kryetarit të komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot është shpallur ditë zie në komunën e Lipjanit. Dita e
Qytetari gjen para në rrugë, mësoni çfarë bën me to Një person nga Ferizaj dje ka gjetur një shumë të konsiderueshme të parave në Lipjan. Paratë e gjetura në rrugë, Buri
Merr flakë burgu i Lipjanit Ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës në Qendrën Korrektuese në Lipjan, ku dy të dyshuarit derisa ishin në vuajtje të
E pazakontë, ja si futet droga në burgun e Lipjanit Në oborrin e Qendrës Korrektuese në Lipjan një person i panjohur me veturën e tij në lëvizje e sipër ka hedhur nga drita
Përmbyset një makinë në Lipjan Një vetëaksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në magjistralen Prishtinë-Ferizaj. Në këtë aksident i cili ka ndodhur s
Buja pasi u dënua me 3 vite burg ka një urim Ish kryetari i komunës së Lipjanit, Shukri Buja, është shpallur fajtor të hënën nga Gjykata Themelore në Prishtinë në ak
Policia tregon si u arratisën dy persona nga burgu i Lipjanit Mëngjesin e ditës së djeshme, dy të mitur janë arratisur nga Qendra Korrektuese e Lipjanit. Të dy të miturit ishin të dë
Dënohet me burg ish-deputeti i PDK-së Ish kryetari i komunës së Lipjanit, Shukri Buja, është shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë në akuzat për
Kamerat kapin një vjedhje spektakolare në Lipjan (VIDEO) Një vjedhje ka ndodhur dje në qytetin e Lipjanit. Grabitja në një market në Lipjan është filmuar edhe nga kamerat e s
Vritet një person në Lipjan Një person i moshës 54-vjeçare është vrarë sot në fshatin Tërbovc të Lipjanit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orët
Sërish shtyhet seanca që po heton korrupsionin Sërish është shtyrë gjykimi për korrupsion ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja dhe zyrtarëve të tjerë
Sot, Shukri Buja del para gjykatës Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet të vazhdoj seanca gjyqësore ndaj ish-kryetarit të komunës së Lipjanit, Sh
Në mungesë të mjekëve, mbyllet ambulanca e Banullës së Lipjanit 200 familje të fshatit Banullë të komunës së Lipjanit, do të duhej që shërbimet mjekësore t'i merrnin në këtë ambulancë,
Mbushet me gropa rruga e shtruar me asfalt vitin e kaluar në Lipjan Rruga Lipjan – Magure është mbushur me gropa, përkundër që është shtruar vitin e kaluar. Kjo rrugë që i ka kushtuar buxh
Historia mbreslënëse e të burgosurit shqiptar, si e kapi gardianin serb Jakup Rexhepi, një ish i burgosur në burgun e Dubravës nga regjimi i Millosheviqit, ka evokuar kujtime rrëqethëse të një
Mjerimi s'ka kufi, në Lipjan nënat lindin në shtratin 30 vjeçar Një nënë ka shkuar me urgjencë ditën e djeshme në Maternitetin e Lipjanit për të kryer lindjen. Ajo ka sjellë në jetë fë
Ndodhi, shi hashashi në burgun e Lipjanit Përmes raportit 24-orësh Policia ka njoftuar se dje persona të panjohur nga një veturë kanë hedhur disa qese të llojit m