999 rezultate për

lindi

Djalë apo vajzë? Foshnja e parë që lindi në Maqedoni Në Klinikën Universitare të Gjinekologjisë dhe Akusherisë në Shkup, një minutë pas mesnate ka lindur foshnja e parë në M
Lindi në orën 00:01, njihuni me beben e parë për vitin 2019 Ka ardhur në jetë bebja e parë për vitin 2019 në orën 00:01. Foshnja e porsalindur është i gjinisë mashkull, i peshë
Artan Fuga letër publike Lindita Nikollës pas shkarkimit nga posti i ministres Nga Artan Fuga Letër publike zonjës Lindita Nikolla me rastin e largimit të saj nga posti i ministrit të arsimit, rin
Zbulimi i rëndësishëm mund të shpëtojë jetët e foshnjave që lindin para kohe Fëmijët që lindin para kohë fatkeqsisht shpeshherë humbin jetën dhe nuk ia dalin të mbijetojnë. Por një studimi i ri
Vdes pasi lindi në QKUK një grua në Prishtinë Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të martën një grua ka ndërruar jetë pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore pas
Detaje të reja, 13-vjeçarja që lindi në Prishtinë është nga Elbasani Një ngjarje e pazakonte ka ndodhur në Prishtinë. Një vajzë 13-vjecare me origjinë nga Elbasani është bërë nënë. E kjo ka
"Ngrihuni o popull", fjalimi i zjarrtë i aktivistes Gjatë zhvillimeve të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike i është dhënë fjala edhe Lindita Protoduari, një ndër akti
Grabitja e blindit me 7.5 mln lekë, në pranga dy punonjësit 7.5 milione lekë te rinj janë grabitur ditën e djeshme nga makina e një kompanie sigurie private. Makina po dërgonte
Shpëtoni Lindita Nikollën Albeu.com Lindita Nikolla mbajti një fjalim lamtumire sot në Kuvend, ku me lot në sy u përpoq të thoshte se merr
Me lot në sy, Lindita Nikolla mban fjalimin e lamtumirës në Kuvend? (VIDEO) Ndërkohë që jashtë dyerve të Kuvendit me mijëra studentë vijojnë ditën e 10 të protestës së tyre, Ministrja e Arsimit Li
Përzunë Lindita Nikollën nga protesta, studentët tregojnë arsyen Bëri bujë ditën e sotme fakti që studentët përzunë Ministren e Arsimit, Lindita Nikolla nga protesta. Agred Tafaj dhe
Reagon Lindita Nikolla, ka një pyetje për studentët Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me protestën e studentëve para inst
Lindita Nikolla u futet në mes, studentët revoltohen me të (VIDEO) Është tensionjuar situata përpara ambienteve të Ministrisë së Arsimit, ndërsa është qëlluar me mjete rrethanore në drejt
"Lindita Nikolla e ka burrin ekstremist sllav", historiani: Shqipëria në rrezik Historiani, Arben Llalla me anë të një postimi në Facebook, ka sulmuar ashpër ministren e Arsimit, Lindita Nikolla.
"Lindita Nikolla jep dorëheqjen, ky është reagimi i Ramës" Një grup i studentëve që protestojnë para Ministrisë së Arsimit deklaron se Lindita Nikolla i ka paraqitur dorëheqjen kr
Ministre e Arsimit me mesatare 5.9? Përgjigjet Lindita Nikolla Lajmi se Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka pasur mesataren e studimeve 5.9 shpërtheu sot në rrjete sociale. Për
"Nuk kemi para të bëjmë arsim falas", Lindita Nikolli i përgjigjet studentëve Lindita Nikolla ka deklaruar sot në Open, se nuk kanë para për ta bërë arsimin falas. Nikolla u shpreh: “Arsim falas?
Ekselentia e Ramës, Lindita Nikolla ka mesatare ngelësish (FOTO LAJM) Përpjekja e Edi Ramës, për të mbrojtur ministren e tij ndaj nxënësve, sipas tij ngelës, është një shkarje leksikore dhe
Rama i mohon Lindita Nikollës diplomën tek UFO (FOTO LAJM) Kryeministri Rama i ka mohuar studimet master ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, të cilata jo i ka përfunduar në Uni
Korrupsioni lindi me shtetin shqiptar, akuzat e Konicës për Ismail Qemalin E shpalli pavarësinë e Shqipërisë, por Ismail Qemajli duket se nuk po del të ketë qenë shumë “i pastër” në politikë. Sip