999 rezultate për

lindi

Banda e Rinasit, Xhyliu: Punësuam 2 laçianë për të sulmuar blindin me para Vazhdojnë akoma hetimet intensive për të zbardhur ngjarjen e Rinasit ku u grabitën 3.2 milionë dollarë. Prokuroria ka zb
Ja sa është rritur Pavarësia, bukuroshja që lindi ditën kur Kosova u bë shtet (FOTO LAJM) Pavarësie Sopa është vajza e cila lindi me 17 shkurt 2008, në ditën kur Kosova u bë shtet i pavarur me këtë rast ajo u p
Pas grabitjes në Rinas merr masa policia, ja si e shoqëron blindin me para (VIDEO) Pas grabitjes së 3.2 milion dollarëve nga blindi i një banke pranë rrugës së Rinasit nga persona të armatosur, duket se
Rama-Veliaj, "lajka" reciproke në sy të Lindita Nikollës Kryeministri Edi Rama e cilësoi Bashkinë e Tiranës si dallëndyshen e parë që lançon transformimet e mëdha. Duke folur gj
"Do të quhet Internazionale, sepse ne jemi vëllezër të botës", si lindi Interi i Milanos Jetojmë në një kohe kur divergjencat historike mes kulturave e racave nuk janë zbehur aspak, kur i huaji shihet me dyshi
Publikohet lista me kandidatët për organet e vetingut Avokati i Popullit ka publikuar listën me 191 emrat e qytetarëve që kanë shprehur interesin për të marrë pjese në organe
Tramezzani kërkon Ajetin, por jo Arlindin Lugano po kërkon një mbrojtës dhe në mediat zvicerane po lakohet emri i Ajetit, jo Arlindit, por Adonisin. Qendërmbro
SKEMA E PLOTË/ Ja si arritën të grabisin thasët me para në Rinas Janë zbardhur detaje të reja nga grabitja e dy blindave të një banke të nivelit të dytë në rrugën Qafë Kashari - Rinas.
DËSHMIA/ U morën 2 mln euro. Çekiçë dhe gurë fresibël për hapjen e blindit, policët rezistuan 15 minuta (FOTO LAJM) Zbulohen detaje të reja nga grabitja e e dy blindave të një banke të nivelit të dytë në rrugën Qafë Kashari - Rinas.
EKSKLUZIVE/ Ja se si grabitësit askidentuan qëllimisht blindin e bankës për të kryer vjedhjen (FOTO LAJM) Detaje të reja janë zbardhur mbi grabitjen spektakolare të ndodhur ditën e sotme ku disa persona kanë grabitur makinë e
DETAJET/ Ja si autorët përplasën blindin e bankës dhe morën në thasë 100 mijë euro Detaje të reja janë zbardhur mbi grabitjen spektakolare të ndodhur ditën e sotme ku disa persona kanë grabitur makinë e
Foshnja tek "Koço Gliozheni", reagojnë mjekët: Lindi i vdekur Mjekët e maternitetit Koço Gliozheni kanë reaguar në lidhje me vdekjen e një foshnjeje në këtë spital. Ndryshe nga s
Llalla flet për heqjen e vizave: Ndodhi pasi ime shoqe lindi në SHBA Kryeprokurori Adriatik Llaka mes tjerash ka treguar edhe se si iu hoq viza nga Ambasada Amerikane. Ai tha se kishte marr
Arrin të mbijetojë foshnja sa një dorë e lindur para kohe (FOTO LAJM) Një foshnje, e cila kishte madhësinë sa të një pëllëmbe dore, arriti të mbijetonte pasi lindi dy ditë pas afatit të abor
Andrra del për herë të parë në ekran me Sinanin: Ja si lindi dashuria... (FOTO&VIDEO) Sinan Hoxha së bashku me Andrrën, bashkëshorten e tij kanë qenë dy nga personazhet në emisionin e së shtunës mbrëma “Xin
Histori emocionuese/ Njihuni me Zoin, bebja mrekulli që lindi 890 gram (VIDEO) Një fëmijë prematurë i lindur në natën e krishtlindjeve vetëm 890 gram sot ka kaluar rrezikun për jetën. Ora News ju sje
Berisha akuza Ramës: Për zyrat e Linditës shpenzon 1.5 miliard lekë, ndërsa për nxënësit s’ka ngrohje Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë në lidhje me mbylljen e shkollave në vend. Berisha shkruan se Rama
Ideja lindi në 2003, Rama dhe Veliaj vendosin 2 pllakat e para në Bulevardin e Ri Nga fushata elektorale e 2011, kohë kur kryebashkiaku i atëhershëm i Tiranës, Edi Rama do të prezantonte projektin e tij
A i ndihmojnë hurmat e Arabisë gratë shtatzëna të lindin më lehtë?! Ekzistojnë hulumtime në të cilat është studiuar efekti i konsumimit të hurmave në lehtësimin e lindjes. Ky është një
Lindita Halimi: Çfarë nderi të përfaqësoj popullin tim në Eurovision! (VIDEO) Lindita Halimi, me këngën “Bota”, të punuar me tekst nga Gerald Xhari (Big Basta), muzikë dhe orkestrim nga Klodian Qafo