999 rezultate për

lindi

1 në 10 gra lindin parakohe për shkak të këtij faktori Smogu dhe pluhurat, shkaktojnë më shumë lindjet e parakohshme dhe faji më të madh, e kanë djegia e naftës dhe benzinës s
Linda Halimi vlerësohet e parafundit në provat e Eurovizion Lindita Halimi, këngëtarja që këtë vit përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, të dielën në darkë ka realizuar provën e saj
Edhe meshkujt kanë orë biologjike, ja kur rrezikojnë të lindin fëmijë autik Nuk janë vetëm femrat ato që kanë orë biologjike me kohëzgjatje të caktuar. Meshkujt që bëhen baballarë para moshës
PS publikon listën zyrtare të Qarkut Lezhë, Lindita Nikolla e para Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka qene ajo qe ka lexuar kandidatet zyrtare te PS ne Qarkun e Lezhes. Lista si me p
Nënat që konsumojnë duhan rrezikojnë të lindin vajza me autizëm Vajzat janë më të rrezikuara të lindin autike nëse gjyshja e tyre ka pirë duhan kur ka qenë shtatzënë, paralajmëron një
Nënat që konsumojnë duhan rrezikojnë të lindin vajza me autizëm Vajzat janë më të rrezikuara të lindin autike nëse gjyshja e tyre ka pirë duhan kur ka qenë shtatzënë, paralajmëron një
Moti i keq, si lindi legjenda e "Plakave të Prillit" Shkurt o im vëlla, me jep tri ditë hua ta ngrij plakën me gjithçka? Kjo gojëdhëne mbi dymijë vjeçare kujtohet çdo muaj p
Nënat që vuajnë nga ky shqetësim, rrezikojnë të lindin fëmijë autik Nënat, të cilat vuajnë nga sindroma policistike e vezoreve, janë më të rrezikuara që të lindin fëmijë me probleme me au
Denoncimi: Lindita Nikolla po përdor nxënësit për fushatë Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, ka denoncuar sot ministren e Arsi
Linda Halimi ndërpret koncertin e Eurovisionit, refuzon atë që bëjnë shumë këngëtarë (VIDEO) Këngëtarja Lindita Halimi, do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision kete vit. Ajo ka nisur turin e saj promovues të kë
PRAPASKENAT/ Rama acarohet nga fjalimet e Linditës dhe Beqjes: Hiqe letrën (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama ka qenë i paduruar sot të dëgjojë përshëndetjet e shkurtra të udhëheqësve politikë të PS
Sot 1 prilli, si lindi dita e gënjeshtrave Sot është 1 prilli, dita që në gjithë botën kujtohet si dita e shakave apo gënjeshtrave. Kjo festë me origjinë pagane di
Qenushja që lindi 15 këlyshë në ditën e nënave (FOTO LAJM) Poppy, një qenushe e rracës, Irish Setter ka surprizuar pronaren e saj pasi ka sjellë në jetë 15 këlyshë në ditën e nëna
Debati me Blushin në Kuvend, Lindita Nikolla kërkon falje publike Seanca e sotme plenare ditën e sotme është shoqëruar me replika të forta mes deputetit të LIBRA-s Ben Blushi, kryeminist
SHERRI NË KUVEND/ Pas Ramës, Blushi i përvishet Lindita Nikollës: Je injorante! Po vijon me akuza të forta debati i sotëm në Kuvend mes deputetëve të "LIBRA-s" Ben Blushi e Mimoza Hafizi dhe kryeminis
Arrestohen dy grabitës të tjerë të blindit të bankës në Rinas (FOTO LAJM) Policia e Shtetit ka vënë në pranga edhe dy të dyshuar të tjerë për grabitjen e Rinasit. Burime zyrtare nga policia
Nis mbledhja e Ramës me ministrat që pritet të shkarkohen Ka nisur mbledhja e kordinatorëve në selinë roze ku pritet të diskutohet dorëheqja e Tahirit dhe 7 minitrave të tjerë të
Priste binjakë, por lindi… Një grua, e cila mendonte se priste binjakë, u shokua kur vajti për të lindur dhe dolën pesënjakë Oksana Kobeletska n
"Çobanët janë futur në arsim", komentuesit i shajnë Lindita Nikollën, ja si përgjigjet Rama (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama uroi sot 7 Marsin nga Korça duke lavdëruar ndërkohë ministren e Arsimit Lindita Nikolla ndërkohë q
Banda e Rinasit, Xhyliu: Punësuam 2 laçianë për të sulmuar blindin me para Vazhdojnë akoma hetimet intensive për të zbardhur ngjarjen e Rinasit ku u grabitën 3.2 milionë dollarë. Prokuroria ka zb