999 rezultate për

limaj

KMDLNj kërkon rishikimin e gjykimeve politike të EULEX-it Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut nëpërmjet një reagimi ka thënë se dorëheqja e fundit e kryeta
Sherifi reagon ndaj montimit për Limajn Bilall Sherifi, deputeti i NISMA-s, ka thënë që ndjejnë “neveri” dhe “indinjatë” duke iu referuar britanikut, Malcolm Si
Mesazhet e këshilltarit të Limajt ishin falsifikuar Disa mesazhe mes këshilltarit të Fatmir Limajt, Endrit Shala dhe biznesmenit Florim Zuka që janë prezantuar si fakte ink
Gjyqtari i dorëhequr: EULEX kërkonte rrëzimin e Limajt Një skandal i ri ka plasur në Misionin Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë. Është Malcolm Simmons, gjyqtari që ka d
Izraeli do të investojë 100 milion euro në Kosovë Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti në takim ambasadoren jorezidente të Izraelit për Kosov
Limaj paralajmëron fakte të reja në gjykim Fatmir Limaj, ish-ministër në Ministrinë e Transportit dhe Postë-Telekomit (MTPT), njëherësh zëvendëskryeministër, ka pa
Më 24 nëntor shpallet aktgjykimi ndaj Fatmir Limajt Më 24 nëntor do të bëhet shpallja e aktgjykimit në rastin e MTPT- së, ku të akuzuar janë zëvendëskryeministri Fatmir Lim
Limaj paralajmëron ndaljen e privatizimit të tokave shtetërore Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka paralajmëruar se do ta ndalojë privatizimin e tokave shtetërore. "Bash
Ish-atashehu: Si më kërkuan të trafikoja drogë me makinën e ambasadës Ish-atashehu ushtarak në Republikën e Turqisë, Hajro Limaj, në një rrëfim për gazetën “Shekulli” tregoi se makinat e amb
Skuadrat e Shqipërisë dhe Kosovës do të luajnë për "Kupën e Skënderbeut" Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj në takimin e djeshëm më kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama ka propozuar o
Tirana pret një mysafir nga Kosova Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Limaj pritet të takohet me M
Haradinaj u bën strehë të akuzuarve për korrupsion Qeveria e Ramush Haradinajt ka braktisur standardin e vënë nga Ekzekutivi paraprak, për të mos përfshirë në kabinet njer
Limaj nuk e fiton Malishevën Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve lokale për komunën e Malishevës. Kësisoj, në ktë ko
Voton edhe Fatmir Limaj (VIDEO) Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj votoinë shkollën fillore “Faik Konica” në Prishtinë. Nisma në këto zgjedh
Limaj pret në takim Ambasadorin e Shqipërisë Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qema
Lladrovci tregon arsyen pas Limaj është në listën e zezë të SHBA Kandidati për kryetar të Drenasit nga PDK-ja, Ramiz Lladrovci, ka pasur një debat të ashpër me kundër kandidatin e NISMA
Dëshmitarët rrëfejnë në gjykimin e Limajt për vrasjet në Banjë Në gjykimin e Fatmir Limajt, i cili akuzohet për krime lufte, lidhur me vrasjen e dy civilëve në zonën e Malishevës, dës
Limaj: Kosovës i duhet një parti që interesin e shtetit e vendos në rend të parë Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, në vendlindje të tij ka thënë se Kosova ka nevojë për një forcë politike si
Zbulohet personi që do të organizojë mbledhjen e qeverive shqiptare Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj do të jetë personi përgjegjës që do të kujdeset për palën kosovare me organ
Limaj në Leposaviq jep alarmin për braktisjen e shtëpive Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka qëndruar sot në Leposaviq. Ai ka takuar banorë të fshatrave Koshtove, Ce