999 rezultate për

ligjore

4 kandidatët e djegur për prokuror të përkohshëm, del raporti i plotë Maxhoranca ditën e sotme ka djegur 4 kandidatë për Kryeprokurorin e ri duke prezantuar të përshtatshëm vetëm 3 emra. Kry
Shkelje ligjore në tenderin për zgjerimin e rrugës për Podujevë Ministria e Infrastrukturës ka bërë shkelje ligjore në tenderin për zgjerimin e rrugës nga Besia në Podujevë. Kjo minist
Letra e PD drejtuar Ruçit: Shorti për KED hidhet nga Presidenti, jo nga ju! Partia Demokratike i ka drejtuar sot një letër Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, me anë të së cilën e konsideron anti
LDK për vendimin e Supremes: Do ndjekim rrugët ligjore për të realizuar të drejtën tonë Lidhja Demokratike e Kosovës ka komentuar vendimin Gjykatës Supreme të Kosovës lidhur me kërkesën për rinumërim të votav
Kurteshi: Beqir Kalludra ka bërë shkelje ligjore Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, sot përmes një konference për media ka thënë se gjyqtari Beqir Kalludra ka bërë
Mungesa e teksteve, MASH tregon zgjidhjen përmes ndryshimeve ligjore Kërkesa për libra tashmë prej kohësh është dërguar në Ministrinë e Arsimit por akoma pa përgjigje. Drejtori i sh. F.
Vetëvendosje: Astrit Dehari vdiq dhunshëm në duart e shtetit! Ditën e nesërme bëhen 1 vit nga dita kur Astrit Dehari, ish-aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosjes i cili ndërroi jetë në bu
Zbardhet autopsia: Adela nuk kishte konsumuar alkool (FOTO LAJM) Vdekja e gazetares 31-vjeçare Adelajda Xhamani ngjalli shumë dyshime, pasi ajo jetonte vetëm në shtëpi. Mjekët ligjor
A është vrarë Adelajda? Mjekët sqarojnë të vërtetën Vdekja e parakohshme dhe e papritur e gazetares Adelajda Xhamani është klasifikuar nga Policia si vdekje për shkaqe naty
Zagani i përgjigjet akuzave të Ballës dhe tregon pse iku nga Shqipëria Pak pasi deputeti i PS, Taulan Balla publikoi sipas tij dokumentet e arrestimit për ish kreun e Antimafias në Vlorë, Dri
Llalla i përgjigjet "flakë për flakë" Xhafajt: Tahiri do të arrestohet! Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka reaguar menjëherë pas akuzave të Fatmir Xhafajt në lidhje me akuzat ndaj Sai
Thaçi: Shqipëria të tregohet e përgjegjshme e të na japë pasaportat Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ideja e tij për pajisje me pasaportë të Shqipërisë të shqiptarëve të Kosovës është e
Zbulohet "banka" me tru njeriu dhe është tërësisht ligjore (FOTO LAJM) Në një laborator në Londër ka me qindra tru njeriu por gjithçka është tërësisht ligjore. Secili prej trurit është eti
Themelko dorëzon ankesë për vendimin për paraburgim Edmond Themelko është një nga të akuzuarit në rastin e PSP-së “Titanik”, për manipulime në zgjedhjet lokale në vitin 201
"Perëndia nuk ndihmon nëse nuk respektohen dispozitat ligjore" Prokurorja publike Fatime Fetai ka reaguar pas anulimit të seancës gjyqsore për rastin “shuplakat e porositura” duke thë
INPO reagim ndaj Komunës së Ferizajt Organizata INPO me anë të një komunikate për media reagon fuqishëm ndaj deklaratave sipas tyre të pavërteta dhe qëllimkë
Ekspertët: PSP të hetojë të gjithë politikanët! Prokuroria Speciale të mund të ndjekë ish politikanë, politikanë të tanishëm dhe të ardhshëm. Ky është vetëm një nga pro
Padi penale kundër Mile Janakieskit për shitje joligjore të banesave Sektori për Punë të Brendshme Prilep ka ngritur padi penale kundër ish-ministrit, Mile Janakieski dhe tre personave tjer
Flet më në fund bashkëshorti i ri i Suela Kalasë Këngëtarja e njohur Suela Kalaja ka vetëm pak kohë që ka nsiur një marrëdhënie të re me dhe është martuar me Arijon Abdy
Arrestohen shtetas të Anglisë dhe Ukrainës, bënin shit-blerje joligjore të biletave Katër shtetas të huaj janë arrestuar për shit-blerje joligjore të biletave për ndeshjes së sotme ndërmjet Manchester Uni