999 rezultate për

ligjore

Familja e Hayden kërkon 6 milionë euro dëmshpërblim për vdekjen e tij Vetëm një vit pasi piloti amerikan i Hondës, Nicky Hayden humbi jetën aksidentalisht në qytetin italian të Riminit, fa
Gjendet i vdekur një turk në Mitrovicë Policia raporton se në Mitrovicë është gjetur pa shenja jete në banesën ku ishte duke jetuar një shtetas i Turqisë. M
Erion Veliaj humb gjyqin e parë ndaj qytetarëve të Tiranës Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi për impiantin në Pezë Helmës dhe banorët e 5 fshatrave te tiranes e kanë fituar këtë
Majko rikthehet në Kuvend pas përplasjes me Ramën, ky ishte veprimi i parë (FOTO LAJM) Pandeli Majko është rikthyer sot në Kuvend ku kartoni i tij i duhet më shumë se kurrë Ramës për të kaluar disa ndryshime
Ndërroji jetë në paraburgim, avokatët kundërshtojne ekspertizën mjeko-ligjore të Enea Ftoit Avokatët e familjes Enea Ftoi kanë kundërshtuar ekspertizën mjeko-ligjore, për vdekjen e 27-vjeçarit. Ata kërkojnë rieks
Kundështohet ekspertiza për Enea Ftoin, avokatët i drejtohen prokurorisë Ekspertiza mjeko ligjore për vdekjen e 27-vjeçarit Enea Ftoi është kundërshtuar dhe kërkohet ekspertim i organeve. Av
Gjenden shkelje ligjore në QKUK, a ka ndërmend të bëjë ndonjë hetim prokuroria? Ligji i Punës parasheh që kontrata për një dëtyrë të caktuar nuk mund të jetë më e gjatë se 120 ditë brenda një viti.
Ekziston edhe një rrugë ligjore që Haradinaj të mos e marrë pagën e zmadhuar Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar nuk mund të kthehet prapa. Pavarësisht kundër
"Derisa kontrata të na ndajë", si po rriten marrëveshjet paramartesore në Shqipëri Shqiptarët po orientohen gjithmonë e më shumë drejt kontratave, duke mos ia lënë në dorë të nesërmen spontanitetit.
Skandali: Burrit nga Patosi i prenë veshin, por prokuroria e quan plagosje të lehtë Fiks Fare denoncoi sorollatjet e një qytetari nga Patosi, i cili, megjithëse është gjymtuar, nuk ka gjetur ende zgjidhje
Hyn në fuqi Demarkacioni, kush do ta korigjojë këtë marrëveshje të dëmshme? Marrëveshja e demarkacionit Kosovë- Mali i Zi ka hyrë në fuqi më 4 qershor. Në emër të Ministrisë së Punëve të Jashtm
Thaçi dërgon Forcat Speciale të Policisë në burgun e Dyzit Është shtuar siguria në hapësirat e Burgut të Sigurisë së Lartë në Dyz. Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është p
Reforma në drejtësi dhe investimet e huaja - Një mbrojtje më e mirë ligjore sjell më shumë investitorë nga Lidion Kulla Zyrtarët ndërkombëtare të akredituar në Shqipëri, apo edhe ata që vizitojnë Shqipërinë, gjithmonë e
Takaj nuk ka më durim: Fitojmë titullin në ndeshjen e radhës dhe i drejtohemi Europës Humori tek Skënderbeu u prish me dy humbjet radhazi të pësuara ndaj Kukësit dhe Laçit. Presidentit Ardjan Takaj bëri nëj
Trump përballë shumë problemeve ligjore Presidenti Donald Trump duket se po irritohet gjithnjë e më tepër nga sfidat e tij ligjore të cilat po tërheqin vëmendje
Flet mjekësia ligjore: Organet e gjetura në Lepenc u përkasin kafshëve Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore Arsim Gërxhaliu ka folur rreth organeve të gjetura sot në Lepenc, teksa po kë
"Trump i pagoi 130.000 dollarë avokatit të Stormy Daniels për heshtjen" Një anëtar i skuadrës ligjore të Donald Trump duket se kundërshton presidentin amerikan lidhur me të ashtuquajturën "pag
Drejtori i Institutit të mjekësisë ligjore jep detaje për autopsinë e trupit të policit Para pak minutash trupi i pajetë i policit Malsor Dashi ka arritur në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Lajmin e bëri
Shkeljet ligjore të ministrisë e lënë “Shotën” pa drejtor Shkeljet ligjore të Ministrisë së Kulturës dhe Këshillit Drejtues të ansamblit kombëtar të këngëve dhe valleve “Shota” e
LSDM-VMRO, ndryshime ligjore për financimin e partive Komisioni për parandalimin e korrupsionit, revizorët shtetëror dhe gazetarët investigues shprehën dyshime serioze për zo