999 rezultate për

ligjore

Një ish-sigurims në KLP, Marku tregon ç'ndodhi me prokurorin që për pak "hodhi në erë" Reformën Futja në Këshillin e Lartë të Prokurorisë të një prokurori që i kishte shërbyer Sigurimit të Shtetit me noftën "venusi"
Kur Ristani i vidhte fitoren Ramës me kërkesë të Olldashit dhe si ia shpërbleu Lulzim Basha Albeu.com Edhe pse kanë kaluar 7 vite, nuk duken të largëta ditët e fillimit të majit 2011, kur pasi ishin përca
Çështja "Mayorga", akuzat ndaj Ronaldos në një fazë të re Çështja Mayorga-Cristiano Ronaldo është pasuruar me zhvillime të reja. Avokati i vajzës, që akuzon sulmuesin e Juvent
Gjendet një person i pajetë në Korçë, dyshimet e para Një 65-vjeçar është gjetur i pajetë pasditen e sotme në fshatin Çiflig të Korcës. Viktima është shtetasi me inicialet
Trondit mjekja ligjore: 28-vjeçarja është qëlluar 7 herë me shufër hekuri nga babai Vrasja brutale e 28-vjeçares shqiptare Angjelina Petro nga babai në Korfuz ka ëshët vënë në qendër të mediave në shtetin
Gazetarët europianë, shuplakë Ramës: Hiq dorë nga censura ndaj medias Qendra Europiane për Median e Lirë i ka dhënë një shuplakë të fortë qeverisë duke kërkuar heqjen dorë nga ndryshimet e f
Në veri nuk dihet nëse ka shtet Sot bëhen pesëmbëdhjetë ditë që kur kryetarët e katër komunave veriore kanë dhënë dorëheqje, ndërkohë Zyra Ligjore në Mi
Sot në Tetovë diskutohet për ndryshimet ligjore Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot në Shtip, në shtëpinë përkujtimore “Kiro Gligorov” do të marrë pjesë në debatin
Befason Turqia: Kosova të mos nxitohet për ushtrinë Formimi i ushtrisë së Kosovës është padyshim tema më e përfolur në Kosovë dhe jo vetëm, këto ditë. Më 14 dhjetor prit
"Vettingu në politikë, jo ndryshim të Kushtetutës" Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit t
Thaçi dërgon Haradinajn në Kushtetuese për pronat në veri Zyra Ligjore e presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit, të premten e
Nesër del fajtori i aksidentit ku vdiqën katër shqiptarë Tre ekspertë të komunikacionit janë caktuar për të hetuar shkaqet dhe fajësinë për aksidentin tragjik në rrugën magjistr
E pabesueshme, në QKUK ka trupa që nuk i tërheq askush Në Institutin e Patologjisë në QKUK, ka trupa të vdekur që qëndrojnë me vite në frigorifer pasi familjarët nuk i tërheqi
Hoxhaj sërish paralajmëron BE-në: Na jepni vizat Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në Samitin e organizuar nga komisionerja për Ekonomi dhe Shoqëri Digjit
Gjonaj: Kriminelët nuk do të marrin më tendera (Paskan marrë deri tani?!) Qeveria ka miratuar sot vendimin, pjesë e një pakete ligjore, që i ndalon cdo individi me rekorde kriminale, që të përfi
Nuk lirohet Selimi, avokati ka një paralajmërim (DOKUMENT) Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur përsëri për mos lirimin e ish komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit. Kështu k
Ndryshimet ligjore, këto janë kriteret e reja për marrjen e nënshtetësisë greke Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi e kanë aplikuar për nënshtetësinë helene tashmë mund të informohen sh
Dhuna barbare mbi Xhisielën, sa vite burg rrezikon djali i deputetit të PS-së Ditën e sotme u vu në pranga djali i deputetit socialist Rexhep Rraja. Ai u arrestua pasi akuzophet nga e dashura e
Çnjerëzore/ Cigare në trup e goditje në kokë, del ekspertiza ligjore e Xhisielës Kanë dalë zyrtarisht ekspertiza mjeko-ligjore për rastin e vajzës Xhisiela Maloku e cila denoncoi djalin e deputetit të
Stavileci del jashtë lojë në luftën për të zaptuar KEK-un Blerand Stavileci, ish-ministër i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), aktualisht shef i kabinetit i kryetarit të Kuvendit Kadri