999 rezultate për

ligjore

Thirrja e 3 në Hagë, Haradinaj: Jo ftesë ligjore, por erdhi pas presioneve ndërkombëtare (VIDEO) Në një intervistë për FaxNews, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur dorëheqjen e tij nga posti, p
Meta i përgjigjet KED: Lojëra mafioze me afatet, nuk bëj veprime anti-ligjore Presidenti Ilir Meta ka akuzuar hapur Këshillin e Emërimeve në Drejtësi duke thënë se ndoqi një rrugë jo të drejtë në dë
Mbyllet "beteja" Juventus-Inter për titullin e vitit 2006 Juventusi ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006. Kolegji i Garancive Sp
Titulli i vitit 2006: Juventus humb përfundimisht betejën ligjore, i mbetet Interit Juventus ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006, teksa Kolegji i Garancive
Ç'po ndodh me Napolin, klubi nis padi ligjore kundër lojtarëve të vet Klubi italian Napoli e ka lëshuar një deklaratë për media ku është bërë e ditur se klubi do të nisë padi ligjore ndaj fu
E RËNDË/ Gjendet pa jetë berberi i Cristiano Ronaldos Trupi i berberit nga Madeira, Ricardo Maruqes Ferreira, i cili e kishte klient të rregullt sulmuesin e Juventusit Cristi
VV akuzohet nga PDK-ja për vjedhje votash në Prizren Në bazë të informacioneve të PDK-së nga terreni, të raportuara nga komisionarët dhe vëzhguesit e akredituar nga KQZ-ja,
Mural në kujtim të Astrit Deharit në qendër të Prishtinës Një mural në kujtim të Astrit Deharit është bërë në qendër të Prishtinës. Njoftohet se afër muralit i cili mban figur
Janeva shfrytëzon mundësitë ligjore për të dalë nga burgu (VIDEO) Katica Janeva nuk heq dorë nga qëllimi për të dalë nga burgu i Shutkës. Avokatët e saj për Alsat konfirmuan se janë
VOA: Venecia ndryshon opinion për Metën, nuk shkeli Kushtetutën Teksti i Opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias, i publikuar sot, pësoi ndryshime të ndjeshme nga dokumenti pa
Kush do ta besonte, edhe Xavi Alonso me probleme ligjore, rrezikon burgun Xavi Alonso po kalon një moment aspak të mirë, pasi rrezikon të dënohet me burg nga gjykata spanjolle. Ish-lojtari i
Akuzat e Ramës kundër prokurorit Arjan Ndoja, reagon KLP Akuzat e Ramës dhe Braçes kundër prokurorit Arjan Ndoja për vendimin ndaj ish-drejtorit të Kadastrës, reagon KLP. "Në
Raporti i Venecias, Presidenca reagon zyrtarisht ditën e nesërme Presidenca do të bëjë publik ditën e nesërme qëndrimin që mban lidhur me draft opinionin e Komisionit të Venecias. Në
Fitoi betejën ligjore, shqiptari fiton 1.3 milion dollarë dëmshpërblim Një punonjës i një kroçere turistësh ka fituar luftën juridike kundër kompanisë pasi kjo e fundit refuzoi për t’i siguru
Nga 1 tetori, emigrantët do të ndiqen me detektivë në Zvicër Në Zvicër, midis viteve 2009 dhe 2016, detektivët u përdorën në rreth 220 hetime në vit. Dy të tretat e atyre që u përsh
Nga 1 tetori, shqiptarët do të përgjohen me dedektivë në Zvicër Në Zvicër, midis viteve 2009 dhe 2016, detektivët u përdorën në rreth 220 hetime në vit. Dy të tretat e atyre që u përsh
Deputetët britanikë kërkojnë rrugë ligjore për shtyrje të Brexit-it Deputetët e Parlamentit britanik, duke përfshirë ata që ishin larguar nga partia Tory, po përgatisin një akt ligjor në r
OSBE kërkoi autoriteteve shqiptare të rivendosin kufizimet ligjore në pronësinë e medias Misioni i vrojtimit të zgjedhjeve të 30 qershorit të Zyrës së OSBE-së për Institucione Demokratike i kërkoi autoriteteve
Vazhdon aksioni, AKU mbyll dhe gjobit 3 biznese Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 3 subjekte ditën e sotme, pasi iu gjetën një sërë shkeljesh ligjore në liçens
AKU "nuk fal", bllokon dhe gjobit 4 subjekte në Tiranë dhe Elbasan Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar katër subjekte në Tiranë dhe Elbasan, ndër to një kreperi dhe një restorant k