999 rezultate për

ligjore

Gjermania bën ndryshimin e madh me 2 mars, lehtësitë ligjore për shqiptarët Ditën e hënë, më 2 mars, hyn në fuqi ligji i ri për emigracionin në Gjermani. Shqiptarët mund të përfitojnë nga lehtësir
Tirana thirrje tifozëve: Çdo dëm në stadium ka pasoja ligjore, pajisuni me kartë identiteti Klubi i Tiranës njofton se shitja e biletave për derbin e 156-ë kundër Partizanit po shkon me ritme të jashtëzakonshme.
Meta pret në zyrë raporteren e PE: Po rikthehet diktatura me mjete ligjore! Presidenti Ilir Meta sot ka pritur në zyrën e tij raporteren e Parlamentit Europian, Isabel Santos të cilës i ka shprehu
Ekzekutoi të vëllain, kapet teksa tentoi të kalonte kufirin 38 vjeçari (VIDEO) Policia kufitare në Hanin e Hotit Shkodër, ka arrestuar një 38 vjeçar të shpallur në kërkim për vrasje. Më datë 17.02
Meta i kërkon dorëheqjen Etilda gjonajt: Keni kryer vepra të rënda ligjore Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka kërkuar ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj të japë dorëheqjen brenda të hënë
Shullazi i thotë "lamtumirë" qelisë? KLGJ kërkesë Kuvendit KLGJ i ka kërkuar sëfundmi Kuvendit që të gjejë një zgjidhje ligjore që do të mund të shtynte para gjyqin ndaj Emiljano
"Është koha për të goditur të paprekshmit dhe të fortët në Shqipëri" Në Shqipëri fillon aktiviteti “Operacioni Forca e Ligjit” (OFL), një njësi speciale operacionale e policisë, e angazhuar
Anti-KÇK/ Reagojnë SHBA dhe BE: Nuk e kemi parë ende! Në Shqipëri qeveria miratoi sot një paketë të re ligjore, përmes një akti normativ, që sipas zyrtarëve, synon forcimin e
Miratimi "Anti-KÇK", 12 organizata dalin kundër Edi Ramës 12 organizata të Shoqërisë Civile i kanë dalë kundër Ramës pas miratimit me akt normativ të paketës ligjore anti-KÇK duk
Xhaferi: Nuk ka bazë ligjore për shpenzimin e mjeteve për Këshillin e mbikëqyrjes civile Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi i ka hedhur poshtë pohimet e deputetit të LSDM-së Aleksandar Kiracoski se nuk mundëson
E qëlloi disa herë derisa i mori jetën, detaje për autorin me tre identitete që eliminoi Vilsonin Policia ka dhënë të tjera informacione për autorin i cili dyshohet të ketë eliminuar mbrëmjen e së hënës 28 vjeçarin Vil
"Emrin, ose do të ketë hapa ligjore", VV i përgjigjet kërcënimit të Thaçit: Do ta sjellim Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur deklaratës së Presidentit, Hashim Thaçi I cili kërcënonte se do të ndërrmerrte h
"Do vemë me shpatulla pas muri cdo anëtar të KÇK", paralajmërimi i fortë i Ramës Në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama teksa vlerësoi punën e uniformave blu, u ndal
Ligji për mediat, Basha: Atentat ndaj lirisë së fjalës! Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për paketën ligjore antishpifje, të cilën qeveria kërkon ta kalojë në parlamen
Helmimi misterioz, Mjekësia Ligjore tregon pse vdiq Rezarta Olsi Hajdari u zgjua ditën e djeshme nga koma dhe rrëfeu se pasi kishin ngrënë ndarkë, ai bashkë me nusen e tij Rezartën
35 organizata të botës thirrje Ramës të tërheqë paketën ligjore anti-shpifje 35 organizata nga vende të ndryshme të botës, 34 prej të cilave janë pjesë e “Solidarity Platform” i bashkohen deklaratë
Doris Pack mbështet Metën: Rama po kap drejtësinë me paratë e BE-së Kryetarja e Forumit të Gruas në Partitë Popullore Europiane, Doris Pack ka reaguar lidhur me shkeljet ligjore të kreut t
Paketa anti-KÇK, 22 shoqata të shoqërisë civile dalin kundër nismës së Ramës Ligji “Anti KÇK” pritet të jetë objekt i diskutimeve në Parlament, pasi qeveria do ta paraqisë draftin në Parlament. Nis
"Lloj lloj sharlatanësh që shfaqen si sizmologë e inxhinierë”, Rama sulmon sërish Kryeministri Edi Rama duket se nuk i ka dalë inati me mediat, por këtë herë i ka sulmuar në mënyrë të sofistikuar. Ai
Paketa ligjore për sportin, Shqipëria mund të mbetet pa futboll Sporti është përdorur dhe vazhdon të përdoret. Futbolli më shumë. Stadiumet, në kohë fushatash mbushen me politikanë, të