999 rezultate për

liga

Super portier, Oblak thyen rekord në La Liga Oblak bëri historinë duke arritur të mbajë 100 porta të paprekura në vetëm 182 ndeshje. Slloveni mposhti rekordin e v
Tjetër arritje për Messin në La Liga, Ronaldo ende i paarritshëm Lionel Messi arriti që të shënonte mbrëmë nga penalltia në fitoren 2-0 të Barcelonës ndaj Leganes në ndeshjen e vlefshme
Edon Zhegrova dëmton ligamentet Zhegrova do të mungojë disa javë, pas një dëmtimi që ka pësuar së fundmi në stërvitje me Baselin. Magjistari i Kombët
Fituam ndaj Eibar, Ramos: Kemi 10 finale Sergio Ramos është shprehur optimist rreth mundësisë që Real Madrid të fitojë titullin e kampionit në La Liga. Ramos:
LA LIGA/ Pas Barcelonës, sot është radha e Realit të zbresë në fushën e blertë Kampionati spanjoll ka rifilluar, dhe ashtu siç është pritur, ka dhënë disa ndeshje spektakolare, përfshirë fitoren e mb
Pas ndeshjes me Mallorca, Messi thyen një tjetër rekord në La Liga Ylli argjentinas, i Barcelonën, Lionel Messi, ka regjistruar mbrëmë një rekord të ri në La Liga, pas fitores së Barcës k
Sadiku: Pres të kthehem në La Liga, Levante më ka kontaktuar Armando Sadiku shpreson që vitin tjetër të ketë mundësnë që të tregojë se sa vlen në La Liga, aty ku la diçka përgjysëm
Sevilla e nis me këmbën e mbarë La Ligan, triumfon në derbin e qytetit ndaj Betis (VIDEO) Kampionati spanjoll është rikthyer pas 3 muajsh pushim si pasoje e pandemisë. Ndeshja hapëse ishte ajo mes Sevillas d
Messi ka mundësi të thyejë rekordin e Pele Mediat në Spanjë i kanë kushtuar rëndësi të madhe rifillimit të sezonit në La Liga. Sot në orën 22:00, Sevilla zhvill
Kanë rënë në krizë? Oligarkët nxjerrin në shitje vilat në Gjirin e Lalzit (FOTO LAJM) Ata për 30 vite me radhë gjetën “Parajsën” në Shqipëri, ku njerëzit ngopeshin edhe me lugën bosh, apo kënaqeshin vetëm n
Vazhdojnë lajmet e mira për Dortmund, pas Haaland në stërvitje rikthehet dhe Reus Borussia e Dortmundit në festë për kapitenin e saj. Marco Reus është rikthyer në stërvitje pas plot 4 muajsh dhe mund t’
ZYRTARE/ Lyon ankimoi ndërprerjen e Ligue One, Gjykata merr vendimin Kampionati Francez i futbollit 2019/20 mbyllet përfundimisht me titullin, që i jepet Paris Saint Germain-it. Këshill
Premierliga bllokon shitjen e Newcastle Blerja me vlerë 300 milionë funta e skuadrës së Newcastle United nga ana e investitorëve nga Arabia Saudite është vënë s
U mbajt e fshehtë, në La Liga ka qenë i infektuar me koronavirus edhe një arbitër Emri i tij nuk bëhet i ditur, ashtu si për pjesën tjetër të futbollistëve, por edhe ky sektor i sportit nuk ka mbetur pa
Musaschio drejt largimit nga Milani, rikthehet në La Liga Calciomercto raporton se mbrojtësi Musacchio duket i vendosur për t’u larguar nga Milani në fund të këtij sezon. Mbro
Gjykata refuzon apelin për ndërprerje të Ligue 1, shpëtojnë dy ekipe Gjykata më e lartë administrative në Francë ka refuzuar të martën kërkesën e tri klubeve për të anuluar vendimin për të
Sondazhi i Marca: Tifozët zgjedhin fituesin e La Ligas (FOTO LAJM) La Liga ka hyrë në javën e rinisjes. Kampionati spanjoll do të startojë më 11 qershor në ndershjen derbi të qytetit mes
50 klubet me shikueshmërinë më të lartë në stadiume në 5 ligat evropiane FOTO LAJM) Borussia Dortmundi mund të thuhet se ka tifozët më besnik në top pesë ligat evropiane, bazuar në prezencën e tyre në Sig
Pedro dëshiron rikthimin në La Liga, i ofrohet skuadrës së njohur Ylli spanjoll, i cili aktualisht aktivizohet me skuadrën e Chelsea, Pedro Rodriguze, duket se do të kthehet në kampionat
Callejon i vendosur për tu larguar nga Napoli, ka arritur marrëveshje me gjigandin e La Liga Anëtari i Napoli, Jose Callejon, me shumë gjasë do të largohet nga skuadra e Napoli, gjatë merkatos së verës. Sipas r