999 rezultate për

liga

Siguruan qëndrimin në Bundesliga, Rashica me shokë sulmohen nga tifozët kundërshtarë (VIDEO) Verder Bremen arriti të marrë një barazim 2-2 në shtëpinë e Heidenheim dhe të arrijë kualifikimin falë dy golave në fush
Rama do ti japë bazën ushtarake të Marinës oligarkëve? Meta: Po verifikoj informacionet Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi ka thënë se në bazën e zonës ushtarake në Sarandë po luhet një
Leo Messi vendos një tjetër rekord personal në La Liga Ylli argjentinas ka shtuar mbrëmë dy asistime në emrin e tij, duke asistuar për Antoine Griezmann dhe Luis Suarez. Me
Bundesliga do të hap stadiumet për tifozët Bundesliga gjermane po mendon që sezonin e ri, 2020/2021, ta zhvillojë nën praninë e tifozëve. Në Gjermani, sikurse n
Griezmann i pakënaqur në Barcelonë, fillon bisedimet me dy gjigantët nga Premier Liga Antoine Griezmann nuk është duke kaluar aspak momente të mira te Barcelona. Sulmuesi francez pritet të largohet nga B
Werderi i Rashicës zhgënjen në shtëpi dhe rrezikon seriozisht rënien në Bundesligën 2 (VIDEO) Ndonëse gjatë kampionatit të rregullt në mënyrë dramatike ia doli të shmang largimin direkt nga Bundesliga, Werder Breme
La Liga merr vendimin nëse do te ketë tifozë apo jo në stadiume Sekretarja për sport e Spanjës, Irene Lozano dhe presidenti i La Ligas, Javier Tebas, kanë përjashtuar në mënyrë kategor
Bundesliga, ëndrra e madhe e Heidenheimit Në shtetin gjerman jugperëndimor të Baden-Wuerttemberg, në brigjet e lumit Brenz afër kufirit me Bavarinë, është një qyt
Ja kur hapet dhe mbyllet merkato në La Liga Pandemia e COVID-19 ka shkaktuar ndryshime të shumta në edhe në botën e futbollit. Fillimisht, të gjitha ndeshjet e s
Bielefeld dhe Stuttgart ngjiten në Bundesliga, Heidenheim Play-Off me Werder Arminia Bielefeld (kampion i Bundesliga 2) dhe Stuttgarti do të jenë në edicionin e ri në Bundesliga, ndërsa Heidenheimi
Bie nga liga, tifozët irritohen me klubin legjendar, futen në fushë dhe godasin me grushte (VIDEO) Një kaos i vërtetë ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes mes Debrecenit dhe Paksi, e cila u mbyll në barazim 1-1. Pi
Muller thyen rekordin e De Bruyne në Bundesligë Ikona e Bayern Munich, Thomas Muller, ka vendosur një rekord të ri në kampionatin elitar të fubollit gjerman. Muller,
Nuk po ngjit dot skuadrën e njohur në La Liga, shkarkohet Guti Ish-ylli i Realit të Madridit është shkarkuar nga detyra e trajnerit. Nëse në karrierën si futbollist do të arrinte n
"Messi i ri" 15 vjeçar debuton ndaj Realit, hynë në historinë e La Liga-s I riu i Mallorca, Luka Romero u bë lojtari më i ri që luan në La Liga kur debutoi kundër Real Madrid të mërkurën. 15-
Marrin frymë lirisht te Milani, Kjaer nuk ka dëmtuar ligamentet Skuadra e Milan, ka marrë të rejat e fundit lidhur me qendërmbrojtësin danez, Simon Kjaer, pasi ky i fundit pati disa pr
Ramos kalon legjendën e Barcelonës, bëhet mbrojtësi me më shumë gola në La Liga Ramos arriti të zhbllokonte ndeshjen kur shndërroi në gol penalltinë e fituar. Ky ishte goli i 68 në La Liga për Ramo
Zhgënjen Barcelona, Reali ka mundësinë të marrë kreun (VIDEO) Barcelona ka zhgënjyer në transfertën ndaj Sevillas. Katalanasit kanë barazuar pa gola në një ndeshje ku nuk ishin në
Pa VAR do kryesonte Reali, ja si do dukej rënditja e La Liga (FOTO LAJM) Që nga Kupa e Botës e vitit 2018, në futboll është futur teknologjia, i njohur si sistemi VAR, që po ndihmon gjyqtarët m
Presidenti i La Ligas ngre alarmin: Man City, PSG dhe Newcastle do të tronditin merkaton Presidenti i La Ligës, Javier Tebas do të dëshironte të shihte yjet e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe dhe Neymar të t
ZYRTARE/ U largua në 2016, Nolito rikthehet përsëri te Celta Vigo Ky transferim ka shkaktuar një befasi të madhe në La Liga. Celta Vigo ka mbetur pa portierin rezervë, i cili është lëndu