999 rezultate për

liga

Publikohet kalendari i La Ligas, ja kur do të zhvillohet "El Classico" (FOTO LAJM) La Liga ka publikuar kalendarin për sezonin 2020/2021. Reali e hap këshu kampionatin me derbin e qytetit ndaj Getafes
La Liga del bllof, zbulohet pika në kontratë që e lejon Messin të largohet falas Vazhdon saga mes Leo Mesit dhe Barcelonës. Sulmuesi kërkon të largohet si lojtar i lirë , ndërsa ekipi katalanas insisto
Vështirësohet largimi i Messit, La Liga thotë se klauzola prej 700 mln euro ekziston La Liga ka lëshuar një komunikatë për të sqaruar situatën rreth klauzolës së Lionel Messit te Barcelona. Gjashtë herë
Raste të reja me koronavirus te gjigandët e La Ligas Valencia ka zbuluar se një lojtar i tyre ka rezultuar pozitiv me koronavirus pas testeve të bëra para fillimit të stërvi
Kërkesa të shumta, Atalanta i vendos çmimin Zabatas Atalanta thuhet se i ka vendosur një çmim prej 55 milionë euro për lojtarin e tyre, Duvan Zapata, i cili është cak inter
La Liga merr vendimin për tifozët në sezonin 2020/2021 Në Qeverinë e Spanjës nuk besojnë se tifozët do të lejohen në stadiume në fillim të stinorit të ri të La Ligës. Sezon
Befason David Silva, firmos zyrtarisht me skuadrën e njohur të La Ligas David Silva i ka surprizuar të gjithë me skuadrën e re. Ylli spanjoll, u largua nga Mançester Siti, pas aventurës 10 vje
Historia e Leipzig, nga Liga e Tretë në gjysmëfinale të Champions Leipzig sonte arriti një fitore historike duke u kualifikuar për herë të parë në histori në gjysmëfinale të Ligës së Kam
Prestigjozja britanike: Martin Odegaard rikthehet te Real Madridi (FOTO LAJM) Martin Odegaard do të rikthehet në Real Madrid për sezonin e ardhshëm 20-21, sipas një raporti nga faqja e njohur britan
Klubet bojkotojnë Katgorinë Superiore, vendosin kushte për rikthimin Liga e Futbollit Profesionist vendos bojkotimin e kampionatit dhe pak caste me pare ka dale me njoftimin e meposhtem
Gati të fillojë Liga e Kampioneve dhe Europës, lojtarët në fushë me fanela të reja (VIDEO) Të gjitha skuadrat që do të impenjohen këtë muaj në kompeticionet e UEFA-s do të kenë fanela me një ndryshim të ri. N
Liga e kampionëve nga faza çerekfinale, arenat ku do të zhvillohet turneu Lisbona dhe Portugalia do të jenë arenat ku nga faza çerekfinale, do të zhvillohen ndeshjet e mbetura të edicionin 2019
UEFA merr vendim: Skuadrat me fanella speciale në rikthimin e kompeticioneve evropiane UEFA ka marrë një vendim interesant. Pas luftës së gjatë me pandeminë Covid-19, garat evropiane në futboll do të kthe
Më romantik s'ka, Erion Zeqiraj i propozon për martesë Blerta Ligajt (FOTO LAJM) Volejbollistja Blerta Ligaj dhe Erion Zeqiraj prej kohësh po jetojnë një romancë shumë të bukur. Disa javë më parë at
Ekipet e Milanos vihen pas Jesse Ligard Sipas medieve të shumta në Angli, Lingard ka folur me ish shokët e skuadrës së tij, Chris Smalling dhe Ashley Young.
Formacioni me 11-shin më të shtrenjtë në La Liga (FOTO LAJM) Edicioni 2019/2020 në La Liga ka përfunduar me Real Madridin kampion, ndërsa disa lojtarëve iu është rritur çmimi në tre
Gjilani siguron Evropën, Flamurtari bie nga Superliga Gjilani e ka siguruar kualifikimin për në Ligën e Evropës fal fitores 1:0 të shënuar sot në Prishtinë ndaj Flamurtarit.
Kini kujdes! 5 shenjat më të liga të zodiakut! Zodiaku është gjithmonë shumë interesant dhe shpesh zbulon gjëra që nuk dinim për veten dhe njerëzit e tjerë. Por a m
Projekti i madh që Chelsea po e përgatit për sezonin 2020/21 Chelsea është duke përgatitur një projekt madhor për edicionin 2020/21, në mënyrë që të rikthehet në garë për titull.
Formacioni me 11 blerjet e dështuara në La Liga (FOTO LAJM) La Liga i ka dhënë fund sezonit 2019/2020, me Real Madridin që ka fituar titullin e 34-të në histori të klubit. Joao