999 rezultate për

liga

Meta kujton Konferencën e Pezës: Bashkë kundër bandës së oligarkëve Presidenti Ilir Meta me anë të një reagimi në rrjetet sociale për 78 vjetorin e Konferencës së Pezës ka dhënë një mesazh
Kërkesat ndaj qeverisë, Liga e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat Liga Profesioniste e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat nëse qeveria nuk miraton kërkesat e bëra prej më shumë
La Liga nis pa para dhe pa tifozë, gara për titull është e balancuar Duhet të niste dje, por “lufta” e përjetshme mes ligës dhe federatës e ka spostuar fillimin e kampionatit spanjoll ditën
Sot nis sezoni i ri i Premier League dhe La Liga, këto janë ndeshjet (FOTO LAJM) Duket sikur futbollistët nuk kanë bërë fare pushime verore, por për shkak të kalendarit të ngjeshur ditën e sotme starto
Premierliga kërkesë qeverisë britanike që të mos vonojë rikthimin e tifozëve Pak para fillimit të sezonit të ri, Premierliga ka bërë thirrje drejt qeverisë britanike që të mos vonohen për rikthimin
Plas në Spanjë, arrestohet ish-gjyqtari i La Ligas Ish-arbitri i La Ligas, Jose Luis Paradas Romero, është arrestuar nga policia në Spanjë. Ai u vu nën pranga me akuzën e
ZYRTARE/ Sadiku transferohet në Turqi, firmos me Erzurumsporin Armando Sadiku është zyrtarisht futbollist i Erzurumsporit në kampionatin turk. Menjëherë pas përfundimit të grumbull
La Liga vepron ndryshe, edhe në sezonin e ri lejohen pesë zëvendësime Federata e Futbollit të Spanjës ka miratuar ndryshimet për sezonin 2020/21 të La Liga-së. RFEF ka bërë të ditur se se
La Liga me tifozë? Presidenti Tebas jep lajmin Presidenti i La Liga, Javier Tebas, ka folur për mundësinë që La Liga të pranojë tifozët në stadiume. Flitej se sezon
Spanja "poker" Ukrainës, Gjermania bllokohet nga Zvicra (VIDEO) Janë mbyllur para pak minutash 5 ndeshjet e Ligës së Kombeve, të cilat startuan në orën 20:45.uefa liga e kombeve Spa
Dogana shkatërron çantën e dorës 19 mijë dollarë me lëkurë aligatori Një çanta e shtrenjtë prej 19 mijë dollarësh me lëkurë aligatori u shkatërruar nga zyrtarët e doganave në Australi pasi
Liga e Kombeve: Portugalia dhuron spektakël pa CR7, Mbappe mjafton për Francën (VIDEO) U luajtën mbrëmjen e sotme 3 supersfidat e vlefshme për Ligën e Kombeve. Portugalia dhuroi spektakël ndaj Kroacisë duke
NATIONS LEAGUE/ Sot luhen edhe nëntë ndeshje të tjera (FOTO LAJM) Tifozët e futbollit edhe sot (e shtunë) kanë një ditë të mbushur me ndeshje. Liga e Kombeve vazhdon me ndeshjet e xhi
Zhvillimet e fundit: E ardhmja te Barcelona, Messi ndan mendjen Lionel Messi nuk dëshiron të largohet me luftë nga Barcelona, të paktën kështu raportojnë mediat në Spanjë. Sulmuesi arg
Liga e Kombeve: Kosova ndalet nga Moldavia (VIDEO) Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja ndërmjet Moldavisë dhe Kosovës, e vlefshme për grupin 3 në Ligën e Kombeve (Liga C
Formacionet zyrtare të supersfidës Gjermani-Spanjë Liga e Kombeve nis sot rrugëtimin e saj me disa ndeshje shumë interesante ku sigurisht për tifozët shqiptarëe spikat ajo
Pas Ramos reagon edhe Modric: Largimi i Messit, humbje e madhe për La Ligan Luka Modric e ka cilësuar humbje të madhe largimin e mundshëm të Lionel Messit nga La Liga. Saga për largimin e gjash
Situata e Messit, reagon Ramos: Ai e bën "El Clasicon" e veçantë, La Ligan e skuadrën e tij Ramos sot u paraqit në një konferencë para mediave, kjo para ndeshjes në Ligën e Kombeve që Spanja do ta zhvillojë kundë
Kur Reali fiton La Ligan, një super yll largohet nga Barcelona Real Madridi në 12 vitet e fundit ka fituar vetëm 4 herë La Ligan. Sa herë që skuadra e Real Madrid e fiton La Ligan,
Publikohet kalendari i La Ligas, ja kur do të zhvillohet "El Classico" (FOTO LAJM) La Liga ka publikuar kalendarin për sezonin 2020/2021. Reali e hap këshu kampionatin me derbin e qytetit ndaj Getafes