999 rezultate për

liga

Juventus - Napoli mbetet në pikëpyetje, skuadra e Gattusos nuk udhëton as sot drejt Torinos Juventus-Napoli është shndërruar në një çështje shtetërore në Itali, me napolitanët nuk kanë udhëtuar drejt Torinos për
Një shqiptar në La Liga, Granada blen mesfushorin te Lugano Eris Abedini është zyrtarisht pjesë e Granada në La Liga. Mesfushori i Kosovës U21 ka nënshkruar një kontratë “1+2” dhe
4 lojtarët e vetëm që kanë shënuar mbi 100 gola në dy liga të ndryshme në shekullin 21 Zlatan Ibrahimovic dhe Edinson Cavani janë ndër katër lojtarët që kanë shënuar mbi 100 gola në dy liga të ndryshme këtë
Thellohet kriza, Liga Profesioniste: Më 10 tetor, protestë masive Një "lirim" dhe njëkohësisht "shtrëngim litari" në marrëdhëniet me qeverinë. Liga Profesioniste e Futbollit, e mbledh
"Do organizojmë protesta masive", Liga qëndron në rrugën e bojkotit edhe pas mbledhjes së sotme Ditën e sotme u mbajt mbledhja e Ligës Profesioniste dhe siç ishte parashikuar, pas saj, ky institucion ka dalë me një q
Fati ishte "Lojtari i Ndeshjes", La Liga nuk mund t'ia jepte çmimin për shkak të moshës Ansu Fati shkëlqeu sot në ndeshjen e parë të Barcelonës në ‘Camp Nou’. Anësori spanjoll shënoi dy golat e parë të kët
Një nga më të mirët e historisë, Ronaldo i pari që shënon 450 në top 5 ligat evropiane Cristiano Ronaldo po vazhdon të jap më të mirën e tij për fushat e blerta të futbollit. Ylli portugez i Juventus, Cri
Barcelonës i mjafton një pjesë ndaj Villarrealit për të siguruar 3 pikët e para në La Liga (VIDEO) Barcelona e udhëhequr nga Ronald Koeman ka treguar se problemet në klub nuk do të bartën në fushën e blertë. ‘Blaugra
Barcelona - Villarreal, formacionet zyrtare anë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – Villarreal. Barcelona luan sot ndeshjen e parë në La Liga
Lionel Messi rikthehet në fushë, elozhe nga rivali i tij në La Liga Lionel Messi do të luajë për herë të parë këtë sezon në La Liga, në ndeshjen kundër Villareal. Sulmusei argjentinas dont
Reali gjen fitoren e parë në La Liga (VIDEO) Real Madrid ka fituar 2-3 ndaj Betis. Federico Valverde realizoi i pari në minutën e 14 por vendasit shënuan dy herë
Liga me një relacion të gjatë i argumenton 4 pikat qeverisë (FOTO LAJM) Futbolli është ndalur në vendin tonë, pasi 10 klubet e Superiores janë bërë bashkë dhe kërkojnë t’u plotësohen katër kër
Hazard plot 1 vit pa shënuar gol me Real Madridin në La Liga Një futbollisti të madh rrallë se mund t’i ndodhë kjo, Eden Hazard u përball me këtë situatë madje dy herë. Sulmuesi
Bundesliga bën me dhimbje koke kombëtaret, lojtarët s'do të lejohen të luajnë me shtetet e tyre Disa klube në Gjermani kanë vendosur të që mos dërgojnë lojtarët e tyre me ekipet kombëtare. Krejt kjo do të ndodhë për
Ky pritet të jetë formacioni i Barcelonës për ndeshjen e parë të La Liga-s (FOTO LAJM) Barcelona bëhet gati për fillimin e sezonit të ri në La Ligë. Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka përzgjedhur for
Nuk po ambjentohet te Reali, Jovic kërkon rikthimin te Frankfurt Luka Jovic është i gatshëm të largohet nga Real Madrid. Luka Jovic nuk arrin të ambientohet në Real Madrid. Sulmue
Bojkoti i panegociueshëm deri në takimin me kryeministrin Rama, Liga merr vendimet Liga Profesioniste e Futbollit zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme me anëtarët e saj, ku u diskutua për vijimin
Bllokohet kalimi i Wijnaldum dhe Depay te Barcelona Barcelona nuk do të ketë mundësi t’i transferojë Wijnaldum dhe Depay. Georginio Wijnaldum dhe Memphis Depay ishin dy
Ballafaqime që nuk duhen humbur, ndeshjet kryesore të ditës së sotme Sot do të jetë një ditë tejet e pasur për të gjithë adhuruesit e futbollit ndërkombëtar me shumë sfida interesante nga k
Starton Bundesliga: Formacionet zyrtare, Bayern-Schalke 04 (FOTO LAJM) Bayern Munich pret në shtëpi Schalke 04 në ndeshjen e parë të kampionatit e cila starton në orën 20:30 Blerja më e re