999 rezultate për

liga

Liga e Europës/ Milan ndalet nga Lille, Arsenal fiton ndaj Moldes (VIDEO) Janë mbyllur 13 ndeshjet e Ligës së Europës, të vlefshme për fazën e grupeve në këtë kompeticion. Milani ka dështuar
Barça konfirmon dëmtimet e Pique dhe Sergio Robertos, ja sa do të mungojnë Humbja kundër Atletico Madrid (0-1) të shtunën në mbrëmje la gjurmë te Barcelona. Përveç zhgënjimit në nivelin sportiv,
Dueli i javës në La Liga, Atletico Madrid – Barcelona: Formacionet zyrtare Sonte (e diele) do zhvillohet super sfida spanjolle mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, e vlefshme për xhiron e 10-të
Alaba rikthehet në radarin e gjigandit të La Liga-s Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane ka vënë kontaktet e para me mbrojtësin e Bayern Munich, David Alaba. Lajmi bë
Reali dhe Barcelona u detyruan nga La Liga t'i ulnin pagat për 450 mln euro Realiteti i ri financiar në futbollin spanjoll e ka detyruar La Ligën të ulë në mënyrë drastike pagat e klubeve elitare.
Rekord i zi: "Agjërimi" i lojtarëve për të shënuar golin e parë në La Liga (FOTO LAJM) Javier Mascherano njoftoi se është pensionuar nga futbolli, duke lënë pas vetës një karrierë të pasur me trofe. Argje
Liga e Kombeve: Belgjika fiton supersfidën me Anglinë, Italia bën detyrën (VIDEO) Gola dhe spektakël në ndeshjet e vlefshme për Ligën e Kombeve. Padyshim që e gjithë vëmendja ishte te supersfida mes
Kryeziu: Nuk duam të biem nga liga Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Hekuran Kryeziu ka premtuar se do japin maksimumin në ndeshjen e nesërme ndaj Sllove
Përcaktohen skuadrat që shkojnë në Europian nga Liga e Kombeve (VIDEO) Janë mësuar emrat e tri skuadrave që i janë bashkuar Maqedonisë së Veriut duke u kualifikuar në Euro 2020. Hungaria,
Superliga e Kosovës, Prishtina ndalet në barazim Në ditën e sotme janë zhvilluar tre ndeshje të IPKO Superliga e Kosovës. Bie në sy fitorja në “frymën e fundit” e Drenic
Barcelona rikthehet te 3-pikëshi në La Liga, mposht pastër Real Betisin (VIDEO) Barcelona më në fund ka arritur të fitojë në La Liga, duke mposhtur Real Betisin me rezultat bindës 5 – 2. Befasia të
Sot nis Superliga në Shqipëri, Tirana-Kukësi ngre siparin Thuajse dy muaj me vonesë, për shkak të bojkotit të Ligës Profesioniste të Futbollit, në Shqipëri topi nisi të rrotulloh
PD: Qeveria Rama kundër biznesit, në shërbim të oligarkëve Jorida Tabaku ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku është shprehur se “presioni i qeverisë për të shkatërrua
Barcelona barazon rekordin negativ për startin e sezonit Barcelona po shkon drejt një krize rezultatesh në La Liga. Skuadra e Barcelonës ka regjistruar një tjetër ndeshje pa
Reali tregon "dhëmbët" para ndeshjes me Interin, mposht bindshëm Huescan (VIDEO) Real Madrid ka shënuar një fitore të rëndësishme në kuadër të javës së tetë të La Liga, duke e mposhtur 3:1 Huescan, të
Napoli mposht kryesuesit e La Liga-s, Roma zhgënjen në shtëpi (VIDEO) Napoli ka marrë fitoren e parë në Europa League pasi ka mundur 2-0 në transfertë Real Sociedad, skuadra që kryeson La Li
Qeveria i kthen përgjigje, Liga sot zhvillon mbledhje urgjente Ishte parashikuar që Liga Profesioniste e Futbollit të mblidhej të premten, një ditë pas afatit final që i kishin vendos
Rrëfehet kontesha që që ra në dashuri me mikun oligark të Putin: Bëja jetë vulgare (FOTO LAJM) Një konteshë angleze ka rrëfyer për BBC se si ajo ra pre e lakmisë dhe dëshirës për pushtet dhe para. Bukuroshja aris
Rezultatet: Liga e Kampionëve, mbyllen të gjitha ndeshjet (VIDEO) Janë zhvilluar sonte ndeshjet e dyta të grupeve A,B,C dhe D ku nuk munguan rezultatet befasuese në disa prej ndeshjeve t
As sot nuk ka zgjidhje, Liga cakton ditën e enjte si ditë vendimtare Mbledhja e fundit e Ligës Profesioniste të Futbollit Shqiptar nuk vendos asgjë përsa i përket filllimit të kampionatit a