999 rezultate për

lifo

Kaos në rrugët e Kalifornisë, avioni rrëzohet në mes të autostradës (VIDEO) Një avion i vogël është rrëzuar në mes të një autostrade në Kaliforni duke zënë përpara automjetet e duke shpërthyer në
Tallava-polifoni, grupi i Vlorës kërkon vota për PS (VIDEO) Partia Socialiste në faqen e saj në Facebook ka publikuar një video të grupit polifonik të Vlorës. Përmes një këngë t
Borë në Kaliforni, rekord temperaturash në Japoni Gjithsej 596 persona janë shtruar nëpër spitale në Japoni gjatë ditëve të kaluara, si pasojë e temperaturave tejet të la
Ibrahimoviç në Amerikë për të firmosur me LA Galaxy Manchester United dhe Zlatan Ibrahimoviç zyrtarisht nuk kanë rrugën me njëri tjetrin. Klubi zyrtarizoi mos zgjatjen me s
Ushqimet meksikane po vrasin njerëz në Kaliforni Një person vdiq dhe 9 të tjerë u shtruan në spital në Sacramento të Kalifornisë pas ngrënies së djathit të naços. Mj
Nëndetësja misterioze në ujërat e Kalifornisë vë në alarm ushtrinë amerikane (FOTO LAJM) Dyshimet se një nëndetëse e huaj ishte duke patrulluar në ujërat pranë Kalifornisë ka alarmuar marinën amerikane gjatë d
LIVE/ Katër të vdekur nga të shtënat në një shkollë në Kaliforni, autori vetëvritet (FOTO & VIDEO) Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasoje e të shtënave nga një person
Të shtëna me armë zjarri në një shkollë në Kaliforni Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në një shkollë fillore në Kaliforni të SHBA-ve. Të paktën katër persona, d
Krijohet letra që mund të përdoret deri në 80 herë Hulumtuesit kanë zhvilluar një letër që mund të printohet me dritë UV, duke eliminuar nevojën për bojë. Ajo mund të
Rrëzohet aeroplani, katër të vdekur dhe 2 të plagosur në Kaliforni (VIDEO) Katër persona kanë ndërruar jetë ndërsa 2 të tjerë janë plagosur rëndë, si pasojë rrëzimit të një aeroplani të të vogël
Kalifornia përballet me përmbytjet më të mëdha në histori, banorët braktisin shtëpitë (FOTO LAJM) Të paktën 225 persona janë evakuuar me barka nga San Jose, pasi gjysma e këtij qyteti është prekur nga përmbytjet që po
Stuhia e fuqishme godet Kaliforninë, viktima e përmbytje të mëdha (FOTO & VIDEO) Një nga stuhitë më të forta përgjatë viteve të fundit ka goditur shtetin e Kalifornisë duke u marrë jetën dy personave d
E FRIKSHME / Çahet diga, 188 000 banorë evakuohen me urgjencë në Kaliforni (VIDEO & FOTO LAJM) Mijëra banorë janë evakuar pasi diga më e lartë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka pësuar çarje të pariparueshme.
Ç'ndodhi me avionin e Obamës ditën kur u largua nga Shtëpia e Bardhë? (VIDEO) Ditën që Obama u largua nga Shtëpia e Bardhë, përjetoi një situatë të vështirë me aeroplanin në të cilin udhëtonte famil
Kaliforni, stuhia shkatërron pemën 1000 vjeçare (FOTO LAJM) Stuhia në Kaliforni ka rrëzuar një nga pemët më të famshëm të Amerikës, pema “Pioneer Cabin”. Sekuoja gjigante ishte
MOTI I KEQ/ Viktima në Korçë baba i 2 fëmijëve, pas divorcit mbeti pa shtëpi Janë zbardhur detaje të dhimbshme nga jeta e prerë në mes nga i ftohti ekstrem për 60¬ vjeçarin në Korçë, duke e çuar kë
Zjarri në Kaliforni / Dyshohet se trupat e djegur të 40 personave janë ende brenda klubit Një zjarr i madh përfshiu një klub nate para pak ditësh në Kaliforni të SHBA-ve, duke djegur të paktën 40 viktima.
E PABESUESHME/ Kalifornia kërkon shkëputjen nga SHBA-të pas fitores së Trump Fitorja në zgjedhjet presidenciale amerikane e kandidatit republikan, Donald Trump, ka shkaktuar një tronditje të madhe
Përgjaken zgjedhjet në SHBA, një i vrarë dhe tre të plagosur në Kaliforni Një qendër votimi në Azusa të Kalifornisë është mbyllur pas të shtënave me armë pranë saj. Gazetari i CNN Jim Sciutto
Skandal në burgun e Drenovës, drejtori me dëftesë të falsifikuar (VIDEO) Skandale të njëpasnjëshme po ndodhin në vendin tonë. Këtë herë ka plasur skandali i radhës në burg. Emisioni investigati