999 rezultate për

lideri

Vritet në një sulm kamikaz djali i liderit taliban Abdur Rahman, djali i liderit taliban afgan, Mullah Haibatullah Akhundzada, është vrarë para dy ditëve duke kryer sulm v
Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Lideri i ISIS-it është ende gjallë! Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis ka deklaruar dje se ai besonte se kreu i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghd
ANALIZA/ Berishë pa berishizëm, si e futi Basha në kurth liderin historik Në fillim të shtatorit pritet të hapet edhe sesioni parlamentar, ku të ulur në krahun e opozitës do të jenë sëbashku Lul
Rikthehet lideri çeçen: Ne nuk kemi “gay”, nëse ka merrini Lideri çeçen ka folur hapur kundër “gey”-ve gjatë një interviste televizive, duke thënë se në republikën e tij ruse nuk
Konfirmon Pentagoni: Lideri i ISIS-it është vrarë! Kreu i “Shtetit Islamik” në Afganistan, Abu Sayed, u vra në një sulm ajror në selinë kryesore të grupit terrorist në pro
Amerikanët, ende pa prova për vrasjen e liderit të ISIS-it Sekretari amerikan i Mbrojtës, Jim Mattis, ka thënë sot se SHBA-të ende nuk kanë prova që mund të vërtetojnë lajmin e vr
Shtëpia e Bardhë: Nuk është e sigurt se është vrarë lideri i ISIS-it Një këshilltar i lartë i Shtëpisë së Bardhë ka thënë sot se Shtetet e Bashkuara nuk kanë mundur ta verifikojnë lajmin se
ISIS konfirmon zyrtarisht vdekjen e liderit Baghdadi I ashtu quajturi “Shteti Islamik” ka konfirmuar se lideri i tyre Abu Bakr al-Baghdadi është vrarë, raporton Al Sumarija.
Haziri: Ja çfarë kanë diskutuar Isa Mustafa me Albin Kurtin Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka shpalosur se çfarë u diskutua në takimin e djeshëm në mes
Presidenti koreano-jugor, i gatshëm të takohet me liderin koreano-verior Presidenti koreanojugor u shpreh sot i gatshëm për të rifilluar dialogun me shefin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, me k
Ja si e njoftoi Koreja e Veriut lëshimin e raketës ndërkontinentale (VIDEO) Sa herë që Koreja e Veriut lëshon ndonjë raketë, sipas rregullave lajmin e bën të ditur prezantuesja e lajmeve të telev
Lideri i Listës Serbe mbetet jashtë Kuvendit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar dje rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën
Albin Kurti, politikani më i votuar në Kosovë (FOTO) Pavarësisht se partia që ai drejton nuk ka dalë e para në këto zgjedhje, lideri më i pëlqyer nga votuesit kosovar, del t
Kadri Veseli 125.866 vota, Ramush Haradinaj 98.458, Fatmir Limaj 30.289 Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën para 18 ditëve ka ar
"Bakllavaja e Bajramit", urime për paqe dhe mirësi Në organizim të Bashkësisë Fetare Islame, për të tretin vit me radhë u mbajt manifestimi “Bakllavaja e Bajramit”. Të
Jep dorëheqjen lideri socialist i Francës Lideri socialist i Francës Jean-Christoph Cambadelis ka dhënë dorëheqje pas humbjes që partia e tij sot ka përjetuar gja
Mexhiti godet Milloshoskin: Shqiptarët të njohin ty, partinë dhe liderin tënd Kryetari i Çairit, Izet Mexhiti ka reaguar ndaj qasjes së deputetit të VMRO-së Antonio Milloshoski ndaj komunës që ai d
Dënohet me burg lideri i opozitës ruse Alexei Navalny u arrestua dje para se të fillonte protesta. Udhëheqësi i opozitës ruse,u dënua me 30 ditë burgim për,
Kadri Veseli rekord votash në Skenderaj, ja kush renditet pas tij (FOTO) Lideri i Partisë Demokratike, Kadri Veseli ka thyer rekord në komunën e Skënderajt duke marrë 12 mijë e 710 vota. Pas
Vritet lideri shqiptar i ISIS në Siri, Lavdrim Muhaxheri Lavdrim Muhaxheri, shqiptari i Kosovës i njohur si pjesëtar i organizatës terroriste ISIS, është vrarë në Siri. Mëso