999 rezultate për

lideri

Liderit të Katalonjës i kërkohet të heqë dorë nga pavarësia Lideri i partisë socialiste spanjolle, Pedro Sanchez i kërkoi sot kreut të qeverisë katalonase, Carles Puigdemont për të
Momentet e fundit të jetës së vëllait të Kim Jong-un (VIDEO) Janë publikuar pamjet nga kamerat e sigurisë të një spitali, ku shihet vëllai i Kim Jong-un pa vetëdije në momentin kur
Ndahet nga jeta ish-presidenti i Irakut Talabani Ish-presidenti irakian dhe lideri i kurdëve, Jalal Talabani është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare. Televizioni sh
Vdes ish-lideri i kurdëve të Irakut pak kohë pas referendumit Ish-presidenti irakian dhe lideri i kurdëve, Jalal Talabani ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Televizioni shtetëror ira
Ahmeti në Çellopek: Stop përçarjes së votës, bashkë jemi më të fortë Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në kuadër të bashkëbisedimit me anëtarë, sipatizantë të partis
Jeta misterioze e gruas së liderit të Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Shumë pak njerëz dinë për jetën private të Ro Sol-ju, gruan e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Sipas mediave
ISIS publikon një incizim të liderit të tyre al-Baghdadi Militantët e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” kanë publikuar një audio incizim që duket se është i liderit të tyre, Ab
Ostreni: Nuk do të ndërtojmë ndërtesa dhe luanë, por rrugë dhe ujësjellës Koalicioni Aleanca për Shqiptarët mbrëmë në amfiteatrin e parkut të qytetit në Gostivar kanë mbajtur konventën promovues
Lideri më i dashur në Maqedoni, ja kush kryeson tek shqiptarët dhe maqedonasit Instituti Republikan Ndërkombëtar i njohur si IRI ka bërë një anketë ku qytetarët janë pyetur për mbështetjen që ata do
Ali Ahmeti, lideri më i besuar tek shqiptarët Sipas anketës së fundit të IRI-it e realizuar në gusht, Krytari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me 6 % ës
Cili është lideri më i besueshëm në Maqedoni? Rezultate befasuese (FOTO) Telma dhe Qendra e Maqedonisë për bashkëpunim ndërkombëtar (QMBN) kanë publikuar një anketë në të cilën gjenden rezultat
A do të bëhet dot Basha kryeministër? Berisha jep një përgjigje zhgënjyese për liderin e PD Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë për herë të parë mendimin e tij, nëse PD e drejtuar nga Lulzim Basha do të vijë n
Izet Haxhia degjeneron keq Berishën: Je lodhur nga impotenca e hershme Me anë të një statusi në Facebook, ka shpërthyer Izet Haxhia ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Ish-truproja e Sali
Koreja e Jugut formon “njësinë likuiduese”, e trajnuar për të vrarë liderin Kim Jong-un (FOTO LAJM) Koreja e Jugut është duke formuar “njësinë likuiduese” që do të jetë pjesë e forcave speciale, e trajnuar enkas për neut
Topalli kujton Azemin por thumbon Bashën: Ky është lideri i vërtetë i PD-së Ditën e sotme demokratët përkujtuan 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Për këtë ngjarje të rëndësishme për demo
Lideri i partisë serbe: Ta heqim Kosovën nga kushtetuta “Serbia në rrugën e saj evropiane ka arritur te muri, të cilin nuk mund ta anashkalojë e as ta kalojë, por i duhet ta he
Lëvizja BESA garon me liderin Bilall Kasami në Tetovë Sipas sondazheve të publikuara së fundmi, në shumë komuna është duke u zhvilluar garë e ngushtë midis BDI-së dhe partisë
Musliu: Lideri i vogël kërkon fajtorët, lideri i madh spastron fajtorët Nga Bexhet Musliu - Drejtor i Agjencisë Zhurnal Koha për vendime të duhura, të rënda, të drejta, por para së gjitha
Duterte: Lideri i Koresë së Veriut, budalla dhe bir k… Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, e ka thënë se diktatori korean Kim Jong-un, është “budalla” si dhe një “bir k…
"Ibrahimovic ende është lideri ynë", kjo deklaratë e pabesueshme vjen nga Pogba Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic vazhdon të jetë lider i Manchester Unitedit, pavarësisht se nuk i është vazhduar kon