999 rezultate për

lideri

Ministrat e rinj, nesër takimi Zaev-Sela Nesër pritet të ketë takim mes liderit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, dhe liderit të LSDM-së dhe kryeministrit
Në Hagë kërkohet burg për Sheshel Prokurori Mathias Marcussen i kërkoi gjykatës së Hagës përmbysjen e vendimit për ta lënë të lire Vojisllav Sheshelin dhe
U kap duke bërë një sy gjumë, studenti rrezikon ekzekutimin nga Kim Jong-un Duke bërë një sy gjumë gjatë një shfaqje patriotike, ky student i Koresë së Veriut ka rrezikuar dënimin më të madh nga d
HARTA/ Diploma e çdo lideri europian, shqiptarët në art Duket se, pak a shumë, çdo lloj diplome do të të ndihmojë që të ecësh në korridoret e pushtetit politik të Europës.
Petrovski: Mendoj se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm Filip Petrovski mendon se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm. Në intervistën e tij të fundit, ai i pyetur nëse
Kjo deklaratë e këtij lideri serb, ka trazuar Serbinë Udhëheqësi i Lëvizjes së Qytetarëve të Lirë në Serbi, Sasha Jankoviq, ka deklaruar sot se lëvizja e tij nuk merr pjesë n
Insigne falenderon De Rossin për gjestin që bëri ndaj tij Lorenzo Insigne ka falënderuar Danele de Rossin për gjestin që kishte bërë në ndeshjen ndaj Suedisë. Mesfushori Danie
Lideri i Hezbollah: Arabia Saudite i deklaroi luftë Libanit Lideri i Hesbollah të Libanit ka akuzuar Arabinë Saudite që i ka deklaruar luftë vendit të tij, disa ditë pasi kryeminis
Vetëdorëzohet në policinë belge lideri i Katalonjës Ish-udhëheqësi katalanas Carles Puigdemont dhe disa ish-këshilltarë janë dorëzuar tek policia belge. Ai u largua drej
Lideri i rrëzuar i Katalonjës largohet nga vendi Lideri i rrëzuar i Katalonjës, Carles Puigdemont, është larguar nga Spanja dhe ka udhëtuar për në Bruksel, njoftojnë zyr
Belgjika, e gatshme t’i ofrojë azil politik liderit katalanas Dhënia e azilit politik liderit të Katalonjës, Carles Puigdemont, në Belgjikë nuk do të ishte e parealizueshme, nëse ai
Ahmeti mbyll sot fushatën, ja axhenda e ditës së sotme Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot përfundon fushatën zgjedhore për rrethin e dytë të zgj
Lideri i Katalonjës hedh poshtë mundësinë për zgjedhje të parakohshme Lideri i Katalonjës, Carles Puigdemont, ka hedhur poshtë mundësinë për të zgjedhje të parakohshme si rrugë për zgjidhjen
Ali Ahmeti i jep mbështetje të plotë Teuta Arifit Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, edhe sot vazhdon me vizitat intenziva në përkrahje të kand
Në radhë për foto, Berisha "mbytet" nga fansat në avion (VIDEO) Ish-kryeministri Sali Berisha mbetet një ndër politikanët më energjikë dhe më të dashur për shqiptarët. Pavarësisht
Sela: Suksese Bilall, fitorja është e jona nga Likova deri në Strugë (VIDEO) Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela dhe lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami kanë mbajtur një konferencë të
Kapet lideri i bandës më të fuqishme kriminale Policia e Guatemalas ka kapur një ndër liderët e bandës më të fuqishme, Mara Salvatrucha, e njohur si MS-13. Angel Ga
Habit Rama: Falë Bashës patëm zgjedhjet më të qeta në histori Ditën e sotme Rama gjendet në Kaninë në një drekë në familjen e Viron Micit. Gjatë bisedës Rama i ka njohur meritën
Gjithçka gati për zgjedhjet! Në mesnatë në Maqedoni mbyllet fushata zgjedhore dhe fillon heshtja para zgjedhjeve lokale të së dielës. Partitë poli
Ish-e dashura sulmon liderin e një partie në Maqedoni Lideri i Partisë për Ardhmëri Evropiane, Fijat Canovski që përfaqëson komunitetin e ashtuquajtur torbesh në Maqedoni par