999 rezultate për

lideri

Dita e sotme vendimtare për Uruguajin, mund të humbasin liderin Kombëtarja e Uruguajit arriti të mposhtë Portugalinë e Cristiano Ronaldos me një rezultat 2-1. Gola për Uruguajin jan
Fjalimi prej lideri i Messit në fund të pjesës së parë, kur Argjentina ishte e eleminuar (VIDEO) Si një kapiten i vërtetë, Leo Messi e ka udhëhequr Argjentinën ditë më parë drejt 1/8 e finales në Kuotën e Botës, duke
U përfol si lideri më i gjatë, Rama qenka shkurtuar 4 centimetra Kryeministri Edi Rama është një ndër politikanët më të gjatë në Shqipëri, plot 202 centimetra madje ai u përfol sikur is
E shkarkojnë nga puna në një televizion se permendi liderin e opozites ruse Leonid Slutzkij, ish trajneri i kombëtares ruse të futbollit dhe aktualisht komentator në kanalin e parë kombëtar të Rus
Dorëhiqet kryeministri pas mosmarrëveshjeve me kryetarin e partisë Kryeministri gjeorgjian, Giorgi Kvirikashvili, ka dhënë dorëheqje të mërkurën pas mosmarrëveshjeve me liderin e partisë
"Selfie" është veprimi i parë që Kim Jong mësoi nga demokracia (FOTO LAJM) Lideri i famshëm i Koresë Veriore, Kim Jong Un, është parë teksa bërë selfie për herë të parë në jetën e tij, në mbrëmje
Truprojat e diktatorit Kim Jong shfaqen përsëri duke vrapuar (VIDEO) Përsëri shfaqen duke vrapuar truprojat e famshme të diktatorit korean Kim Jong Un. Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jon
Nuk do ta besoni në çfarë pallati jeton diktatori Kim Jong (FOTO LAJM) Shtëpia e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong dihet se duket përbrenda pas fotografive të publikuara në media. K
U përfol si lideri më i gjatë, Rama qenka shkurtuar 4 centimetra Kryeministri Edi Rama është një ndër politikanët më të gjatë në Shqipëri, plot 202 centimetra madje ai u përfol sikur is
Kim Jong Un shfaqet në Singapor, banorët në radhë për ta prekur Lideri koreanoverior Kim Jong-un me siguri është një prej personave më të njohur në botë, dhe pak kush mund të lavdërohe
Zaev pranon takim me liderin e opozitës Jam në dispozicion për takim liderësh, deklaroi kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur pyetjes së gazetarëve a do të
Thyhet miti i liderit të hekurt, Berisha përlotet në studio (VIDEO) Berisha në krye të PD-së është një nga gjërat që gjithmonë është komentuar nga politika por dhe vetë qytetarët. Roli
Lideri i VMRO-DPMNE është i hapur për shqiptarët me një kusht VMRO-DPMNE do të koalicionojë me atë parti shqiptare që do të kenë program të përbashkët në interes të të gjithë qytetar
Sheshel vazhdon propogandën kundër Kosovës, shikoni fantazinë e tij Vojislav Sheshel ka folur mëngjesin e sotëm në tek “Programi i Mëngjesit” në kanalin kombëtar serb Happy TV, rreth pasoj
Ish-lideri katalan: Dëshira ime është të kthehem në këtë shtet Ish-lideri katalan, Carles Puigdemont ka thënë se shpreson që mund të jetojë në Beligjikë, pasi të kenë përfunduar proce
Zaev thërret takim me liderët Takim i ri i liderëve është thirrur për sot me iniciativë të kryeministrit Zoran Zaev për të biseduar për zhvillimet dhe
Cutrone lavdëron në maksimum Leo Messin Italia do të përballet të premten me Argjentinën në kuadër të një ndeshjeje miqësore në "Etihad Stadium". Talenti i M
"Bir qeni", lideri palestinez ofendon rëndë ambasadorin e SHBA-së në Izrael Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas e ka quajtur “bir qeni” ambasadorin amerikan në Izrael, për shkak se
Nuk dëshiron të dalë në fotografi me Thaçin, lideri spanjoll le nam Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy, po planifikon të mungojë në një samit ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Pe
Pas takimit me Ahmetin, Mickoski takon Zaevin Kryeministri Zoran Zaev sot do të takohet me kreun e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski. Takimi do të zhvillohet në am